Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос Пунто 1.7Д

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Въпрос Пунто 1.7Д

    Може да е наивно но. Ако свърши горивото(нафта) или отнякъде влезе въздух в горивната система какво се прави, дали се подкачва гориво и се обезвъдушава и откъде или 1.7Д няма нужда от подобни процедури и само въртене на стартер е достатъчно.p.s. Tова ми е първи дизел, но ще вземе да ми хареса.Благодаря предварително,Живи и здрави
    Lupo - The Monster
    Е83 3D

    #2
    Re: Въпрос Пунто 1.7Д

    geo_g написа:
    Може да е наивно но. Ако свърши горивото(нафта) или отнякъде влезе въздух в горивната система какво се прави, дали се подкачва гориво и се обезвъдушава и откъде или 1.7Д няма нужда от подобни процедури и само въртене на стартер е достатъчно.p.s. Tова ми е първи дизел, но ще вземе да ми хареса.Благодаря предварително,Живи и здрави
    Здравей Гео, не знам как е при този двигател, но при моето Пунто1.9d няма клапан или подобно нещо за обезвъздушаване.Когато сменям филтъра за горивото го пълня до горе с нафта и не съм имал проблеми.При другата ми кола Рено 1.9d си има помпичка и щуцер за обезвъздушаване.Ако ти свърши нафтата, според мен би трябвало да подкачиш с въртене на стартера.Ако има проблеми пак, трябва да се напълни и филтъра.Дано не ти се налага.
    SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

    Коментар


      #3
      Благодаря Нино.Изненадан съм, че само един колега е запознат с особенностите на дизела. Дано да не се налага, но преди 13 години сме спали на пътя защото в горивната с-ма беше попаднал въздух заради слабо съединеие (при пълен резервоар) отрихме пропуска и го ликвидирахме, но никой от нас нямаше идея, че ситемата се и обезвъздушава. Сутринта един чичо с Камаз спря, разбра проблема, намери пробка за обезвъддушаване и на петата минута вече пътувахме. Елементарно за запознати!!!!!!!!!!!!!!!
      Lupo - The Monster
      Е83 3D

      Коментар


        #4
        geo_g написа:
        Благодаря Нино.Изненадан съм, че само един колега е запознат с особенностите на дизела. Дано да не се налага, но преди 13 години сме спали на пътя защото в горивната с-ма беше попаднал въздух заради слабо съединеие (при пълен резервоар) отрихме пропуска и го ликвидирахме, но никой от нас нямаше идея, че ситемата се и обезвъздушава. Сутринта един чичо с Камаз спря, разбра проблема, намери пробка за обезвъддушаване и на петата минута вече пътувахме. Елементарно за запознати!!!!!!!!!!!!!!!
        Ха-ха, ами това е така защото от 1992г съм се разделил с бензина, окончателно... и не по финансова причина, а защото: цитат от Пежо или Ситроен форума "МОТОРА Е МОТОР КОГАТО Е ДИЗЕЛ"!!!Това е на майтап разбира се, и дизеловия и бензиновия двигател си имат предимства и недостатъци.
        SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

        Коментар


          #5
          Re: Въпрос Пунто 1.7Д

          geo_g написа:
          Може да е наивно но. Ако свърши горивото(нафта) или отнякъде влезе въздух в горивната система какво се прави, дали се подкачва гориво и се обезвъдушава и откъде или 1.7Д няма нужда от подобни процедури и само въртене на стартер е достатъчно.
          Колега,превеждам буквално какво пише по въпроса в чешката книга-при смяна на филтъра преди монтажа същия се напълва с гориво догоре,стяга се ,след това се върти на стартер и трябва да запали-специална процедура и пробка за обезвъздушаване няма...Ако понякаква причина не запали,например при-по стари и износени ДВГ,се прави стандартната процедура по обезвъздушаване-охлабват се едно по едно леко съединенията на горивните тръбички откъм дюзите,върти се на стартер да се махне въздуха,затягат се и толкова...Заб:Внимателно с пръскащото гориво !Успех !
          Ex. Grande Punto Driver

          Коментар


            #6
            Продават се едни гумени круши като на апарат за кръвно налягане-ползват се на по новите френски дизелови автомобили. Всеки може да си го монтира сам трябва нож, две скоби за тръбите. върши идеална работа ако някъде останете без нафта и се налага да се подкачи на ръка

            Коментар


              #7
              stenli написа:
              Продават се едни гумени круши като на апарат за кръвно налягане-ползват се на по новите френски дизелови автомобили. Всеки може да си го монтира сам трябва нож, две скоби за тръбите. върши идеална работа ако някъде останете без нафта и се налага да се подкачи на ръка
              Моят двигател си го има фабрично (предполагам). Освен това има клапанче след така наречената гумена круша. След филтъра също има клапанче. Като го сменях собственоръчно имах притеснения дали няма няма да влезне въздух в системата, но уви! След, като врътнах новия и попомпах малко с въпросната помпичка колата запали от раз! Разбира се бях развил болтчето за обезвъздушаване преди това!
              Frontera Sport, X20SE март 1998

              Коментар

              Working...
              X