Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Новия ГКПП с Гърция през Ивайловград.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Новия ГКПП с Гърция през Ивайловград.

    http://paper.standartnews.com/bg/art...article=339768

    #2
    аз съм много хепи от това отваряне на границата. Ама пусти и гръцки закони не били позволявали коли със затъмнени стъкла,дори и фабрично,като моите....малко тоя закон техен не ми е ясен и той ме спира да отскоча до кипринос и от там до бяло море
    ex.Мареа ТД100

    Коментар


      #3
      paralesa написа:
      аз съм много хепи от това отваряне на границата. Ама пусти и гръцки закони не били позволявали коли със затъмнени стъкла,дори и фабрично,като моите....малко тоя закон техен не ми е ясен и той ме спира да отскоча до кипринос и от там до бяло море
      Не позволяват, но това не ми е пречело да си ходя няколко пъти едно време с Темпрата, та чак до Солун (през Свиленград)... За късмет никой не ме е спирал.

      Коментар


        #4
        Ето го и самия пункт-посничък,но много ефективен,минава се за две минути,само с лична карта и няма никакво чакане!Те така,ходих до там,но не съм минавал отсреща,защото без пари няма смисъл да го правя,а и малко ме притесняват тъмните ми задни стъкла-макар и фабрично,знам че там не са позволени и ме е страх с тия зачестили спрени български коли от движение.Имам и няколко въпрос,които се породиха от мен...Гърците влизаха у нас без наша винетка и шляпат през пътищата както могат,местните пък(в лицето на Свекъра) твърдят,че и нашите си карат без тяхна винетка-не била необходима...Това така ли е? И с тия черни стъкла,къде мога да прочета тяхното законодателство? Защото стъклата ми са фабрично с това фолио и то почти няма махане-просто колата не е Мареа,а Маренго(товарна) и после е преправяна със седалки тук. Затова и затъмняването е фабричнно,ама като не знам и езика иди се разправяй с ония Инъче имам огромно желание да ида да разгледам при тях,следващия път като ходим при родата.
        ex.Мареа ТД100

        Коментар


          #5
          път

          Това пък за винетка за Гърция не съм чул да има поне няколко пъти ходим не са търсили .А затъмнени стъкла и там има незнам може и да не дават ама съм миждал .
          КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
          Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
          http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

          Коментар


            #6
            В Гърция НЯМА винетки.Плащат се единствено отделни участъци от магистралата Солун - Атина.

            Коментар


              #7
              Това хубаво,остава само стъклата да скрия хахасамо няколко думи за решилите да минават границата от там -наистина самия пункт се минава за две минути и никого не чакаш(за разлика от Свиленград),оттатък границата до Кипринос пътят е черен,но е по-добър от нашите третокласни пътища Но отсам границата е цяло приключение пътя Има три варианта да стигнете до Ивайловград. Единия е през Крумовград-може би най-лекия път,НО това не значи ,че е кой знае какво,просто от трите е за предпочитане,макар да е най-дълъг. Най-късият е директно от Хасково,но е най-лош,нагънат е ,има доста дупки и много тесен,на места две коли не могат да се разминат.Аз винаги минавам през третият маршрут - през Любимец. Слабите места там са завоите на "Св.Марина" и изключително лошия участък преди село Дъбовец ,но за нещастие те могат да се избегнат само през Крумовград,а там е доста по заобиколно. В самия Ивайловград не е трудно за ориентиране-само направо,до кръстовището на "Петрол" ,от там наляво (табели за село Славеево) и само направо през самото село до границата- от Кипринос вече до Бяло море са 40 километра
              ex.Мареа ТД100

              Коментар


                #8
                40 километра друг път От Кипринос до Александруполи е над 130 км по селския път, а по главния през Орестиада е над 150.

                Коментар

                Working...
                X