Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кой къде зарежда...?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Кой къде зарежда...?

    Днеска с голям яд установих , че и на още една газстанция на която се кефех се оказа всъщност, че лъжат!Аз съм с бутилка 40л а днеска накарах момчето да спре на 40.40л!Стана ми много тъпо, щото уредбата няма преглед и не мога да викна някой от тея служби, които всъщност контролират!Та говорих и с газаджията видя се, че поплавакът си раоти и би следвало да изключи на 80% от всичките литри а това е горе долу 35 литра!Съвет от него е да зареждам бутилката не повече от тези 35 л за да съм сигурен, че в бутилката ми има толко литри а не да блъскали възух след това!И двете бензиностанции са Люлински - ЕКО-то на бул.Европа и ОПЕТ-а на новият път!На ОПЕТ ме уверяваха че понеже им било о силно налягането заради това се получило така!Къде мога да видя на колонката налягането?Вие къде пълните?

    #2
    Винаги зареждам в OMV.Рядко на друго място,колкото да се убедя в правилния ми избор!
    Темпра 1.6-карб.-бързина на разумна цена.

    Коментар


      #3
      напоследък и аз само на ОМВ,на Цариградско посока Филибето
      фиатче Браво 2.0

      Коментар


        #4
        Засега най-малки отклонения в зареденото гориво и изминатите километри получавам при зареждане на OMV и засега съм там.
        BRAVA 1,4 12V
        Nissan Navara

        Коментар


          #5
          аз зареждам на темпо (За сега) за налягането може да видиш отстрани на колонката, има един уред със стрелка и на него си пише ,ако си с газов инжекцион не зареждай под 4

          Коментар


            #6
            georgiarg написа:
            Засега най-малки отклонения в зареденото гориво и изминатите километри получавам при зареждане на OMV и засега съм там.
            аз пък зареждам само на "Lukoil" и съм много доволен

            Коментар


              #7
              аз съм най доволен/за момента/ от ЕКО и за газ и за бензин
              TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
              UNO 1.0 FIRE

              Коментар


                #8
                Аз зареждам преимуществено на Shell - из цялата Република и съм доволен. Само последният път при пътуването до Копринка, след като заредих на Шела, на южната дъга на обиколното в посока Пловдив - засякох разход с 1:100 по-голям от обикновено, което не е нормално, защото при следващото зареждане разхода си беше нормалнияза колата. Чат пат зареждам и на Лукоил или ОМВ и съществена разлика не забелязвам. Разхода ми извънградско е 6.9 - 7.2 при горе-долу спокойно каране с 90-100-110. Градско почти не карам и не съм засичал, но предполагам, че е около 10.
                VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                Нека Силата на бъде с Нас...

                Коментар


                  #9
                  Това с налягането е много забавно, като се има предвид че газта в бутилката е всъщност течна.ПП: Приятел ме научи - зареждай там където видиш че зареждат таксита.

                  Коментар


                    #10
                    много си прав че където зареждат такситата е най-хубава и евтина газта.ама в Пловдив обаче такситата масово карат вече на метан.а аз съм доволен и от "Петрол" защтото все пак има някакъв контрол.П.П. Карайте по икономично :D :P

                    Коментар


                      #11
                      cefo написа:
                      много си прав че където зареждат такситата е вай най-хубава и евтина газта.ама в Пловдив обаче такситата масово карат вече на метан.а аз съм доволен и от "Петрол" защтото все пак има някакъв контрол.П.П. Карайте по икономично :D :P
                      колега, като заредя от петрол и не мога да изпреваря тролея. и аз зареждам от ЕКО
                      UNO 1.0 FIRE & TIPO 1.4 I.E

                      Коментар


                        #12
                        Еми и аз да се включа, въпреки, че моето е малко по-различно и може да не е за тази темa, но - "ARAL", "Shell"
                        FIAT BRAVO 1.6 16V

                        Коментар


                          #13
                          Аз живея в Младост и там съм обиколил почти всички газостанции или поне по известните вериги и най-съм доволен от Шел и то този Шел срещу Деницата до МакДоналдс-а в Младост-3. Там досега никога не са ме лъгали с количеството, а мисля, че и качеството е добро. Там зареждах и отпреди като карах Дизел и пак бях доволен.
                          Фиат Типо 1.4 DGT, карбуратор

                          Коментар


                            #14
                            Аз на бензин си зареждам от OPET в Младост.А по принцип газ само от Шел съм зареждал и е добра и като качество и като количество.Иначе едно друго нещо ме съмнява за бензина и май е вярно.Ако сте забелязали програмират колонките на колко лева да изключат (примерно 10,15,20) и установих че ако я нагласят да изключи минавам с 10 лв близо 60км а като си заредя сам (преди да успее да дойде някой от персонала да базика колонката) минавам около 65-68км което знчи че има разлика.Първо мислех че е от карането ама след 10-15 пъти засичане май проблема не е в мен.....Колата че харчи много за 1.1 си го знам ама не обсъждаме това в момента .И на мен се е случвало на една газостанция да ми сипят 66 литра в 60 литра бутилка и пак не беше изключила колонката.....
                            Fiat Tipo DGT 1108cm3 Fire, VW Passat B3 1878cm3

                            Коментар


                              #15
                              zfa159 написа:
                              И на мен се е случвало на една газостанция да ми сипят 66 литра в 60 литра бутилка и пак не беше изключила колонката.....
                              Веднъж се опитаха така да ме прецакат, но им излезе солено!Пък след това им пуснах по петите и всички възможни бирници в държавата на тея тарикати!
                              VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                              VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                              VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                              VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                              Нека Силата на бъде с Нас...

                              Коментар

                              Working...
                              X