Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Газова за БРАВА 1.6/16-Съвети...

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Газова за БРАВА 1.6/16-Съвети...

    Искам да си сложа газова но едно място ми казаха че давали много проблеми за този автомобил. Трябвало да си сложа газов инжекцион / да ама е 1800лв./ Вярно ли е че дават ядове и има ли друго по евтино решение?Благодаря ви!!!
    Brava 1.6/16

    #2
    Има!По-евтин газов инжекцион,но ако искаш наистина да имаш добър,то слагаш от 1800.Ще издам една малка тайна,че тази цена е малко завишена.Дано не ме линчуват газаджийте,но днес монтирам на моята кола такъв,който те продават за 1800-1900 лева,а на мен ще ми излезне 1300-1400.Горницата си я прибират газаджийте,като ти продават по-скъпо уредбата.Но това е най-доброто решение!Даваш пари в началото и после се наслаждаваш на колата и малкият разход.Иначе парите ги даваш пак,но по сервизи и ремонти.
    Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
    Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

    Коментар


      #3
      а ти dudulia, ще споделиш ли със съфорумците как да се сдобият с такава хубава и евтина газова уредба?
      "Светлината си въобразява,че се движи по-бързо от всичко друго,но бърка.Колкото и да припира,открива,че мракът е стигнал пръв и вече я чака."-Т.Пратчет
      (Fiat 131 ABARTH 103 kW, Aprilia Tuono RSV 1000)

      Коментар


        #4
        Благодаря ти за инфото. И аз знам че наи добро е газов инжекцион но...малко ми е горница.А и друго да попитам ако си купя такъв мога ли после ако сменя колата да си го ползвам пак или си е индивидуален за всяка кола.Благодаря предварително.
        Brava 1.6/16

        Коментар


          #5
          От месец вече карам моята Брава 1,6 16V на газ с обикновенна газова уредба и нямам никъкви проблеми.Уредбата си я монтирах сам и ми излезе около 250лв. :D А това че има проблеми за мен е номер на газаджиите да искат повече пари за монтаж .За тази уредба примерно ми искаха 600лв. за монтаж направи си сам сметката каква е разликата.ПП.газовата уредба е нова не е втора ръка ,купена е от магазин без никъкви отстъпки.
          Brava EL 1,6 16v

          Коментар


            #6
            стига с тия газови.....1800 лева ще ги избиваш незнам колко си време и ще си осереш колата....ремонт след ремонт....ако си TAXI поста ми отпада..... :D
            Fiat Brava 1.6 16V '98

            Коментар


              #7
              Ако приемем среден разход 8 на 100 и разлика в ценатана горивата 1 лев,то на 100км разликата е 8 лева,което сте рече,че след 25 000км съм избил уредбата.Е ти ако не минаваш по 15 000 км на година за какво я имаш тази кола?Да я лъскаш ли?Не съм съгласен с теб Относно поста на charlie:Уредбата я купих от Германия.Когато се обадих във Велинград на небезизвестният майстор във форума Ники(мисля,че така му беше името) ,когато разбра че имам собствена уредба и искам само монтаж ме попита дали съм усял да се уредя да я взема на 1100-1200лева,което ме наведе на мисълта,че явно това е реалната цена на уредбата.
              Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
              Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

              Коментар


                #8
                Може и с обикновена /конвенционална уредба от 1-во + поколение/ Другото са трикове на газджийте, но все пак помисли за руски газов инжекцион GIG
                Lancia Kappa 2.4 JTD 99`
                Uno 75 1.5i.e.8V 88`

                Коментар


                  #9
                  А газовия инж. може ли да се ползва после ако се смени колата евентуално?И какви проблеми дават обикновенните уредби за този модел коли?
                  Brava 1.6/16

                  Коментар


                    #10
                    уредбата може да бъде преместена на следващата ти кола без проблем, освен ако не е с 170 коня например. не съм запознат при инжекционите, но при обикновените изпарителя може да захрани до определена мощност. ако и при инжекционната газова е така това може да бъде евентуален проблем. единствен. слагай обикновена газова и карай. всичко останало са глупости. освен темпрата имам и крома, за която казват само инжекционан уредба. е сложих си обикновена и нямам никакъв проблем. по едно време кихаше, но като смених дистрибуторна капачка се оправи, значи нямаше нищо общо с газовата. всичко е трик, не се лъжи да даваш 1800 лв за инжекцион, ако искаш да похарчиш толкова пари купи си метан. може да върви с 5% по-малко отколкото на газ, ама ще ти излиза 4 лв на 100 в града. айде успех
                    Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                    Fiat Bravo'97 1,6 16v
                    Fiat Tempra'91 1,6 mono

                    Коментар


                      #11
                      имам един приятел с брава 1.8 с обикновена газова уредба. кара я вече няколко месеца и няма никакав проблем. плюс това може да се монтира адванс процесор и ламбда контрол за подобряване на мощността и разхода и пак излиза по-евтино от газов инжекцион

                      Коментар


                        #12
                        в пловдив слагат газов инжекцион - българска разработка копие на старгаз за 1200 лв. на едно приятелче му сложихме на бравото - 1.8, и е перфектен.
                        UNO 1.0 FIRE & TIPO 1.4 I.E

                        Коментар


                          #13
                          българска разработка копие на старгаз
                          "разработка"... чиста кражба. Поне файда в цената.

                          Коментар


                            #14
                            jamie написа:
                            българска разработка копие на старгаз
                            "разработка"... чиста кражба. Поне файда в цената.
                            да де :D :D :D
                            UNO 1.0 FIRE & TIPO 1.4 I.E

                            Коментар


                              #15
                              А може ли някой да каже къде са майстори/пробвани/ и за предпочитане в София.
                              Brava 1.6/16

                              Коментар

                              Working...
                              X