Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ЛОША СЕДМИЦА ЗА ФИАТА МИ

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    ЛОША СЕДМИЦА ЗА ФИАТА МИ

    Тази седмица никак не ми върви с ФИАТа...Както някои знаят (които са ми чели постовете в тема консултации), първо ми се спука радиатора. Свалих го, оказа се в окаяно състояние, но един майстор ми го позакрепи (6 лв), като изрично ме предупреди че няма да изкара дълго...След 2-3 дни ми се разпърдя колата, оказа се скъсано мекото съединение между колекторните тръби и ауспуха. Наплашиха ме на срещата в Сливен колегите от клуб Алфа (те чуха как ръмжи), че било много скъпо - около 80 лв... но както винаги се случва, истината е някъде по средата. Имаше бегийски такива плетени джаджи по 49 лв., но имаше и български по 12 лв. Знам, че ако бях взел по-скъпото - с двойна оплетка и т.н. щеше да е по-добре за колата, но никак нямаше да е добре за джоба ми. Пък и останалата част от ауспуха не е в кой знае какво добро състояние, така че всичко ще се сменя по-нататък... С майстора и уплътнение на колекторните тръби - излезе цялата работа около 30 лв.Дотук добре. Тръгнах си миналия петък за Ямбол, а по пътя пак ми светна лампата за нивото на охладителната течност... Изкарах така до Ямбол (внимателно поглеждах да не вдигне много температура) и в момента в който спрях, всичко изтече като околоплодните води на раждаща жена. Помислих си, "този път някоя тръба се спука", да, ама не... пак радиатора. Прибрах се в неделя в Сливен, и вчера тръгнах да търся радиатор. Намерих и го направих (90 лв с антифриза), но докато обикалях минах през една уж локва... оказа се че под локвата обаче има голяма и гадна дупка.... резултатът беше две изкривени джанти и една разпорена гума. Не беше кой знае каква, стара зимна гума, но в този момент на безпаричие направо откачих. Замъкнах се с резервната накуцвайки до един център за гуми (не най-близкия, а този на които се доверявам всеки път), пооправиха ми джантите (ето предимството на кованите стоманени джанти), закупих си и една гума втора употреба за 25 лв (най-евтината, която ми предложиха, защото и без това предстоеше смяна на всички гуми, но не сега, не сега!).Ех, как ми се искаше всичко вече да е свършило. Платих и понечих да се кача и да си ходя вече да си монтирам новозакупения радиатор. Ядец!!!! Колата ми се е разсърдила нещо и не ме пуска. Бутонът на дръжката се натиска нормално, но само толкова... вратата не се отваря. Задната иска, предната неще ... един вид - само ще се возиш вече на мен. Та сега предстои и това да поправям (а вече се обрах до шушка, на всичко отгоре днес е 8-ми Март и жената ще очаква поне едно цвете, а сигурно тайно ще се надява да съм скрил някой лев и за подарък). Ми няма...То това жена и кола са си чисти бирници...

    #2
    Знам че не мога да подайствам като голямо успокоение но все пак ти ’съчувствам и те разбирам’ - дамо и жена ти мисли като мен Щото моята неще!
    Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
    Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

    Коментар


      #3
      Е те т’ва е каръщина наистина и дано да не се случва повече на никои!!!А на мен иначе меката връзка ми я махнаха и ми сложиха едно ябълковидно съединение за Опел.Така вече ми гарантират, че проблем с това няма да имам!А иначе съм решил да си сменям лятите джанти с железни (те поне са 10 лв. за бр) щото са ми само 3 бр. и не мога да си намеря още една-навсякъде се продават само комплект!
      SKODA 105L '78
      PUNTO 1.2 MPI ELX '94
      FIAT 126p '89
      TEMPRA 1.6 i.e.SX '91
      GRANDE PUNTO 1.2 '06

      Коментар


        #4
        Ех, как да не ме е яд, като чета такива работи - наистина, всички казват, че най-важното е двигателя и ходовата част, но ей такива "дребни" нещица направо могат да те изкарат от нерви.....................Но пък животът е спирала - сега ти е малко надолу, но очаквай възход след това...Колкото до парите - не вярвам някой от нас да може много да се похвали в тази област - иначе щяхме да пишем във форума на BMW, Mercedes или Ferrari, а не тук
        Alles in Ordnung

        Коментар


          #5
          Завалията!!! Не се плаши брато - след лошото идва хубво - здължително !!!!
          Почиствам пътни знаци.

          Коментар


            #6
            Mitko написа:
            Zaphod написа:
            Ех, как да не ме е яд, като чета такива работи - наистина, всички казват, че най-важното е двигателя и ходовата част, но ей такива "дребни" нещица направо могат да те изкарат от нерви.....................Но пък животът е спирала - сега ти е малко надолу, но очаквай възход след това...Колкото до парите - не вярвам някой от нас да може много да се похвали в тази област - иначе щяхме да пишем във форума на BMW, Mercedes или Ferrari, а не тук
            Моите приятели ме познават добре. Аз ако някой ден се опарича ще сменя класа на автомобила, но пак ще съм в италиянскя отбор.
            Аз затова оставих Ferrari-то [Off-topic]Много се извинявам, дано не обидя някой, но наистина е важно - Италия се пише с "я", но "италианка", "италианец" и "италиански" си остават с "а" Извинявам се още веднъж! [/Off-topic]
            Alles in Ordnung

            Коментар

            Working...
            X