Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ръководство: Темпомат за 4лв и 1 час работа за Stilo

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Ръководство: Темпомат за 4лв и 1 час работа за Stilo

    Oригиналната тема - http://www.fiatforum.com/stilo-guide...арности на:- pr_00f, че ме просветли- BO - схемата е негово делоВ същото време ще им опъвам ушите, че чак сега казват И така, необходими....- лаптоп с ККЛ адаптер и ФиатЕкуСкан (ФЕС)- лустър клеми, докато пробвате, че всичко работи. След това - поялник.- 2 бутона, нормално отворени, т.е. при натискане затварят веригата. Един за On/V+ и един за RESUME- 3 метра кабел за тонколони, аз взех силиконовПри Стило има 3 варианта:1. Напълно окабелено2. Частично3. Без окабеляване.Ето как да разберете:Забележете кафевия D4 конектор (намира се под блока с предпазители и релета на акумулатора):1. При пълно окабеляване - в него влизат 6 проводника и излизат 62. При частично - влизат 6 и излизат 2 (както е на снимката)3. Без окабеляване - влизат 2 и излизат 2И така, моята кола беше частично окабелена и този guide покрива частичното окабеляване, но ще обясна и за тези без никакво окабеляване.Започваме със свалянето на левия праг: Сваля се от горната част, като се дърпа към пасажерското място, щипките се освобождават изключително лесно.Няма опасност да се счупи някоя.От там се вижда гумен маншон, който вадите, пробивате и прекарвате кабела: Ето такъв кабел използвах:2 парчета по 1.5 метраВ купето прекарвате кабела до място където ще монтирате 2 бутона - бутони с, които ще оперирате, така че да са на удобно за вас място.В случая аз такова място не си харесах, както не си намерих и достатъчно красиви бутони и прекарах кабела до OBD конектора за диагностика:Колегата pr_00f ги е поставил на кората под волана, може би най-удачното място, но аз имам други идеи:И така, след като кабела е прекаран, слагате прагчето обратно, малко пипкава работа е, понеже има една пъпка, в която влиза, но след 3-4 опита ще се справите.Насочваме се към двигателния отсек по-точно към кафевия D4 конектор.D4B (Кафяв конектор)Pin A2 ------> (зелен) RESUMEPin A4 ------> (оранжево/черен) SPEED +VE - тук имам инфо за разминаване на цветовете, няма значени това, пин А4 е SPEED - VEPin A5 ------> (виолетов) ON/OFFСамо тези 3 проводника ни трябват, режете ги на няколко сантиметра от конектора, ето така:Пиновете на конектора са надписани !А това е схемата на свързване:12в вземате от някой от десетките проводници около OBD конектора, с мултимер вижте, кой подава 12в, само на контакт.Чак след това се насочваме към черния D4 конектор.Гледате pin A2, ако липсва окабеляване т.е. влиза проводник в единия конектор, а в другия липса - имаме още малко работа.... няма пълно щастие Ако липсва проводника на pin A2 - пускате ФЕС, ако сте свързали всичко правилно, ще имате записана грешка P0703 Brake signal invalid, която се появява веднага след като я изчистите.Не се появява ако държите спирачката натисната. Ако я няма - нещо в схемата Ви куца.Режем проводника на pin A2 го свързваме към 12в. , т.е. ето така:Пускате ФЕС-а, триете грешката и трябва да не се появи повече. Така вече имаме пълно окабеляване от СТОП машинката.Готови сме за тест.Бутон 1 - ОN/V+ , при еднократно натискане задейства темпомата, а при всяко следващо увеливава скоростта.При постоянно задържане, колата се наема доста добре Като за дизел При натискане на съединител и спирачка , бутон 2 - Resume, възстановява последната зададена скорост.Изпробвах го от Ст.Загора до с. Ягода, по баирите поддтржа зададената скорост.Абе кеф .... голям ....Като изпробвате, че всичко е наред - хващате поялника и махате лустър клемите.Стойност на цъкалките и кабелите - няма и 4лв.Време загубено - при мен доста, докато открия това за СТОП машинката.Смятам, че за 1 час ще се оправите.Място за бутоните не съм си харесал, както и бутони и засега е така: ----------------За напълно окабелените:Сваляте долната кора на волана и там има ето такъв конектор (висящия):Ето това пък е схемата:D4B (кафяв конектор) ------> H7 (конектор за темпомата/"ръчката")Pin A2 ------> Pin 1 (зелен) RESUMEPin A4 ------> Pin 5 (оранжево/черен) SPEED +VE - тук имам инфо за разминаване на цветовете, няма значени това, пин А4 е SPEED - VEPin A5 ------> Pin 4 (виолетов) ON/OFFКато пак Pin 2 от конектора за темпомата/"ръчката" се свързва към 12в !!!http://pr_00f.clubalfaromeo.com/Lybra/CruiseControl/IMG_3188.JPGhttp://pr_00f.clubalfaromeo.com/Lybra/CruiseControl/IMG_3189.JPGПреди да го изпробвате - вижте за наличен/здрав предазител F35 около OBD конектора:Това е ! 10 мин. отнето време.-------------За колите без никакво окабеляване:Oбщо взето се прекарва кабел от конектора на ЕКУто до волана, по същия начин.Трудното е самия конектор, не обърнах внимание как се разглобява, но ще трябва да се запоят 4 проводника.3 за темпомата и 1 за СТОП машинката.Това е по-големия конектора М10А:Ето пиновете на различните двигатели:1.2 16VPin 58 ------> OnPin 41 ------> ResumePin 08 ------> V+1.6 16VPin 33 ------> OnPin 17 ------> ResumePin 41 ------> V+1.8 16VPin 57 ------> OnPin 23 ------> ResumePin 53 ------> V+2.4 20VPin 10 ------> OnPin 42 ------> ResumePin 58 ------> V+1.9 JTDPin 53 ------> OnPin 55 ------> ResumePin 56 ------> V+При JTD Pin54 на M10A е сигнала от СТОП машинката, не ми се търси за другите, ако на някой му потрябва да ми драсне едно л.с.Коментари по темата http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=63065.
    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm
Working...
X