Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Газова уредба - Fiat Tipo 1.6 DOHC

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Газова уредба - Fiat Tipo 1.6 DOHC

    Пичове,немога повече с тоя бензин...1.90 стана срещу 85ст газ Искам да ви попитам за типо 1.6 двувалката,колко пари ше ми излезне една газова,с там всичките емулатори....също искам да върви като на бензин :D Какъв ше е разхода и може ли въобще газовата да ми върви като на бензин :D
    ex'Fiat Tipo | ex'Lancia Dedra 2.0 | ex'Alfa 155 1.7TS | ex'98 Lancia Dedra 1.9td SW | ex'ALFA 164 2.0TS | ex'Lancia Delta 1.6i | ex'Fiat Coupe 1.8 16V VFD | ex'Fiat Bravo 2.0 20V HGT

    #2
    Цената много зависи от това къде ще ти слагат уредбата, ако искаш да ти върви 100% като на бенз слагай газов инжекцион, но на тоя ДВГ може и конвенционална /без ламбда контрол/ и ще ти струва към 400 но колата ще е лекичко по-спъната /при хубав разход / Обаче ако я поотвориш, вярвай ми може да върви повече от колкото на бензин, а за разход ->много е относително, мойта е двувалка и като ми сложиха уредбата направо ме разби 15-22/100 и така 5 месеца никой не можа да я оправи, докъто не м и дойде идеята за сменя изпарителя....и стана чудото 10/100 среден разход на ДВГ 103 к.с. си е направо идеално според мен и колата хич не е спъната.А бе на мен и двете коли са ми на газ и не се оплаквам, пък и си е друго 8-9 лв. за 100км.
    Lancia Kappa 2.4 JTD 99`
    Uno 75 1.5i.e.8V 88`

    Коментар


      #3
      Crusader написа:
      Цената много зависи от това къде ще ти слагат уредбата, ако искаш да ти върви 100% като на бенз слагай газов инжекцион, но на тоя ДВГ може и конвенционална /без ламбда контрол/ и ще ти струва към 400 но колата ще е лекичко по-спъната /при хубав разход / Обаче ако я поотвориш, вярвай ми може да върви повече от колкото на бензин, а за разход ->много е относително, мойта е двувалка и като ми сложиха уредбата направо ме разби 15-22/100 и така 5 месеца никой не можа да я оправи, докъто не м и дойде идеята за сменя изпарителя....и стана чудото 10/100 среден разход на ДВГ 103 к.с. си е направо идеално според мен и колата хич не е спъната.А бе на мен и двете коли са ми на газ и не се оплаквам, пък и си е друго 8-9 лв. за 100км.
      Какъв изпарител е най-добре да се сложи?Като се развинти да върви като на бензин горе долу с колко ще вдигне разхода?Ти с газов инжекцион ли си на алфата?
      ex'Fiat Tipo | ex'Lancia Dedra 2.0 | ex'Alfa 155 1.7TS | ex'98 Lancia Dedra 1.9td SW | ex'ALFA 164 2.0TS | ex'Lancia Delta 1.6i | ex'Fiat Coupe 1.8 16V VFD | ex'Fiat Bravo 2.0 20V HGT

      Коментар


        #4
        За мене марката е "BRC"!
        Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
        Fiat Linea 1.3 Multijet'08
        Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
        http://forum.fiat-bg.org

        Коментар


          #5
          zgabrovski написа:
          За мене марката е "BRC"!
          Lovato или BRC е по доброто?
          ex'Fiat Tipo | ex'Lancia Dedra 2.0 | ex'Alfa 155 1.7TS | ex'98 Lancia Dedra 1.9td SW | ex'ALFA 164 2.0TS | ex'Lancia Delta 1.6i | ex'Fiat Coupe 1.8 16V VFD | ex'Fiat Bravo 2.0 20V HGT

          Коментар


            #6
            Аз съм с Tartarini на Алфа-та и BRC на Уно-то и от двете марки съм доволен, само не слагай OMVL че с него си стъпъх на врата ->голям яд си беше. Един съвет - симулатор на дюзите ти трябва но този за ламбдата е излишен според мен /ма той не е и скъп де/Изпарителя ти трябва да е електрически, друго няма кво да ти кажа, другото трябва да го знае майстора дето ти слага уредбата, а и не се връзвай на слухари да ти настройват уредбата -> това се прави на ГАЗАНАЛИЗАТОР Успех колега, ако имаш въпроси - питай!П.П. BRC не съм разглабял, но Lovato и Tartarini имам чувството че са едно и също нещо в смисъл че принципа им е идентичен, обаче от Lovato-то вече имало някъкво произвеждано в Турция или Сърбия /не помня точно/ и има лоши отзиви вече, та за това според мен заложи на BRC-то - холандците си разбират от работата
            Lancia Kappa 2.4 JTD 99`
            Uno 75 1.5i.e.8V 88`

            Коментар


              #7
              А добър ли е варианта минаване от моно на карбуратор (Webber) + слагане на газова с изпарител BRC? Според мене ше е по добре отколкото моно+газ,газовата се прави да върви като на бензин,няма емулатори глупости.... :D Как мислите?Само разхода нямам никаква представа как ше е градско нормално каране
              ex'Fiat Tipo | ex'Lancia Dedra 2.0 | ex'Alfa 155 1.7TS | ex'98 Lancia Dedra 1.9td SW | ex'ALFA 164 2.0TS | ex'Lancia Delta 1.6i | ex'Fiat Coupe 1.8 16V VFD | ex'Fiat Bravo 2.0 20V HGT

              Коментар


                #8
                И задължително да питаш за плочка ако останеш на варианта моно+газ. Щото трудничко се намира. И само да те питам, в момента колата ти как харчи на бенц>?

                Коментар


                  #9
                  Paparac написа:
                  И задължително да питаш за плочка ако останеш на варианта моно+газ. Щото трудничко се намира. И само да те питам, в момента колата ти как харчи на бенц>?
                  Много! Не съм я засичал,но около 13-14 Твойта колко харчи на бензин и на газ(ако има такава разбирасе)?
                  ex'Fiat Tipo | ex'Lancia Dedra 2.0 | ex'Alfa 155 1.7TS | ex'98 Lancia Dedra 1.9td SW | ex'ALFA 164 2.0TS | ex'Lancia Delta 1.6i | ex'Fiat Coupe 1.8 16V VFD | ex'Fiat Bravo 2.0 20V HGT

                  Коментар


                    #10
                    grishav написа:
                    А добър ли е варианта минаване от моно на карбуратор (Webber) + слагане на газова с изпарител BRC? Според мене ше е по добре отколкото моно+газ,газовата се прави да върви като на бензин,няма емулатори глупости.... :D Как мислите?Само разхода нямам никаква представа как ше е градско нормално каране
                    Ми то разлика - няма /поне на газ/ ама като че ли с карба ще си по-добре, а и карба е по-лесен за реглаж - според мен ще си ОК на вариант карб+БРЦ и пак да ти сложат смесителна плочка, да не вземат да правят някъкви селски изпълнения А разхода ще ти е пак някъде там /ама газта е 2 пъти по ефтина/
                    Lancia Kappa 2.4 JTD 99`
                    Uno 75 1.5i.e.8V 88`

                    Коментар


                      #11
                      Благодаря на всички за отговорите :D
                      ex'Fiat Tipo | ex'Lancia Dedra 2.0 | ex'Alfa 155 1.7TS | ex'98 Lancia Dedra 1.9td SW | ex'ALFA 164 2.0TS | ex'Lancia Delta 1.6i | ex'Fiat Coupe 1.8 16V VFD | ex'Fiat Bravo 2.0 20V HGT

                      Коментар


                        #12
                        grishav написа:
                        Много! Не съм я засичал,но около 13-14 Твойта колко харчи на бензин и на газ(ако има такава разбирасе)?
                        На бензин градско ми е 10-11, на газ 13-14. Извън града на бензин е 6-6.5, на газ съм падал и до 6.9 извън града, но с калпава газ и най-вече лъжене в количеството ми е стигала и до 10 извънградско.За да ти харчи 13-14 на бензин в града имаш някакъв проблем или я юркаш зверски.

                        Коментар


                          #13
                          Paparac написа:
                          grishav написа:
                          Много! Не съм я засичал,но около 13-14 Твойта колко харчи на бензин и на газ(ако има такава разбирасе)?
                          На бензин градско ми е 10-11, на газ 13-14. Извън града на бензин е 6-6.5, на газ съм падал и до 6.9 извън града, но с калпава газ и най-вече лъжене в количеството ми е стигала и до 10 извънградско.За да ти харчи 13-14 на бензин в града имаш някакъв проблем или я юркаш зверски.
                          Е чак пък зверски Мисля,че датчика на термостата се бъзика....май стои отворен и пуска повече бензин Как да разбера? Иначе на газ много ли умира двувалката
                          ex'Fiat Tipo | ex'Lancia Dedra 2.0 | ex'Alfa 155 1.7TS | ex'98 Lancia Dedra 1.9td SW | ex'ALFA 164 2.0TS | ex'Lancia Delta 1.6i | ex'Fiat Coupe 1.8 16V VFD | ex'Fiat Bravo 2.0 20V HGT

                          Коментар


                            #14
                            grishav написа:
                            Мисля,че датчика на термостата се бъзика....май стои отворен и пуска повече бензин Как да разбера? Иначе на газ много ли умира двувалката
                            Хич даже не умира на газ, моята върви повече от колкото на бензин. А тва за датчика на термостата шега ли беше?

                            Коментар


                              #15
                              Paparac написа:
                              grishav написа:
                              Мисля,че датчика на термостата се бъзика....май стои отворен и пуска повече бензин Как да разбера? Иначе на газ много ли умира двувалката
                              Хич даже не умира на газ, моята върви повече от колкото на бензин. А тва за датчика на термостата шега ли беше?
                              Щом върви повече от на бензин,кажи какъв ти е изпарителя?Имаш ли емулатор и плочка? Нищо не разбирам от обгазяването Но поне да знам какво да им казвам на ония газаджиите :D
                              ex'Fiat Tipo | ex'Lancia Dedra 2.0 | ex'Alfa 155 1.7TS | ex'98 Lancia Dedra 1.9td SW | ex'ALFA 164 2.0TS | ex'Lancia Delta 1.6i | ex'Fiat Coupe 1.8 16V VFD | ex'Fiat Bravo 2.0 20V HGT

                              Коментар

                              Working...
                              X