Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

осветление на номера отзад

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    осветление на номера отзад

    Някой сменял ли е тея крушки които осветяват номера-2 броя са,че моята едната е изгоряла-Фиат Браво. Помъчих се да ги извадя но номера пречи,а няма как да го сваля-има пломба на този отзад- имате ли някакви идеи как да сменя тая крушка.

    #2
    Преди няколко дена се наложи такава операция да правя. Малко трудничко беше, но в райна сметка успях. Придърпах го на една страна и вкарах цялата част навътре в кухината. Там обърнах да ми е удобно така че да мога да сваля крушката. Монтира се пак по същия труден начин. Зареди се с малко повече търпение и време. Успех!

    Коментар


      #3
      Ау колега здрави нерви имаш- разтреперах се докато я сменя-супер много изнервя тая лампичка-как може толкова тъпо да го направят. И аз като тебе вкарах цялата част навътре в тая кухина на бронята,завъртих я,смених крушката и после най изнервящото-да завъртиш тая част както е била и да я измъкнеш обратно навън и да я наместиш-това най много време ми отне-но не искам да ми се налага скоро да сменям такава крушка пак че немам нерви още веднъж да я направя тая процедура.

      Коментар


        #4
        Да, наистина изкарването както е била е по-трудната част. Предполагам, че следващ път няма да има. Ако някой полицай ме спре, ще го помоля учтиво той да я смени. Не са виновни италианците, а нашите управници. Ако нямаше нит, може спокойно да се махне номера и да се развие номеродържача. Достъпа до лампата става лесен и бърз за смяна.

        Коментар


          #5
          Номера е да знаета точно, къде и как да бръкнете с отверката! И аз се одзверих преди време докато сменя едната крушка. Вижте в pdf-а за Брава/Браво има схема на фансунгата и захващането и.
          Frontera Sport, X20SE март 1998

          Коментар


            #6
            Реших да се заема с тая работа преди да са се заели органите на реда с мен Обаче, таково животно няма!Пластмасовата рамка на номера пречи и няма начин да се сменят лесно и безболезнено, наложи се да изкъртя направо, регистрационната табела доста грубо за да сменя тия мижави крушки Yellow_Flash_Colorz_PDT_29Оказа се че освен изгорелите крушки, кабелите не бяха закачени, някой италианец си е оставил ръчичките докато е оправял бронята вероятно!Просто мърльовците са си навсякъде, независимо какъв език говорят!Май между другото и нита го поизкъртих, но при монтирането обратно хич не си личи интервенцията!Ако някой КАТ-аджия изхленчи ще му кажа да смени той тая простоия
            FIAT Brava 1.4 12V, FIAT Punto 1.7 TD
            FIAT Stilo 1.9 Jtd, FIAT Brava 1.2 16V CNG
            FIAT Stilo 1.2 16V LPG

            Коментар


              #7
              Мдаам... и при мен проблема е с номера, обаче катаджията който ми го сложи услужливо го занити и на още едно място.След дълго коленичене и мъка от страна на един майстор, ме посъветва да ида в КАТ и да им кажа те да ми сменят крушката!Та мисля да ида там, но дано не ми се изсмеят в лицето!
              FIAT Brava 1.4 SX CLIMA [09/1998]

              Коментар


                #8
                Ne vinete italiancite pri tqh a i ne samo nqmat takiva nitove tova e ganovka izmishlotina ,ako moje da se svalq nomera 6te e po lesno.Не винете италианците при тях а и не само нямат такива нитове това е гановка измишльотина, ако може да се сваля номера ще е по-лесно.
                FIAT BRAVA 16.16V.ELX Абе, ако ме блъсне Селянин, важи ли Гражданската отговорност !

                Коментар


                  #9
                  До тези крушки има достъп отдолу под бронята. Изваждаш фасунгата и сменяш крушката. Няма италиянци, няма ....

                  Коментар


                    #10
                    Ммда... разгледайте в pdf описанията, там има картинка, къде и как се пъхва отверка за да се измъкне фасунгата. Номерът не е нужно да се сваля!
                    Frontera Sport, X20SE март 1998

                    Коментар


                      #11
                      Здравейте колеги! Скоро забелязах, че и на мен едната крушка за осветяването на регистрационния номер отзад е изгоряла. Опитах се да намеря pdf файла със сервизното ръководство, но .....безуспешно. Моля, ако някой го има под ръка да пусне едно линкче. Също така вида и спецификацията на крушката.Благодаря.

                      Коментар


                        #12
                        Има и друг начин. Разпробиваш нита на номера, и после утиваш до КАТ и искаш да го нитоват.Мисля, че не беше скъпо, май към 2-3 лв.
                        Bravo 1.8 16V GT ex.
                        Fiat Croma 1.9 16V mjet

                        Коментар


                          #13
                          Gecata_82 написа:
                          Има и друг начин. Разпробиваш нита на номера, и после утиваш до КАТ и искаш да го нитоват.Мисля, че не беше скъпо, май към 2-3 лв.
                          сега да ти се наложи да идеш в КАТ ??? не си го и помисляй. ЛУДНИЦА ерешението е да изрежеш с макетен нож (примерно) тези палчета дето стърчът на самата пластмаса на бронията аз така ги смених и двете и не щото бяха изгорели а за газарията да сложа бели крушки.... ЛУД ... отвсякаде ама се бях захванал вече
                          Fiat Bravo 1.9 TD100

                          Коментар


                            #14
                            Изрязване, разпробиване, брони, отвертки, 2-3 лв.за нов нит... мисля, че не е нужно да се стига до там. И двете ми крушки бяха изгорели, купих си, мисля, че бяха по 1лв.парчето. Свалих нита - много е лесно (не е сплескан от вътрешната страна на бронята), след което и рег.табела и си смених крушките. После - същата процедура в обратен ред.Колкото до спора дали е нужно да се занитява задния номер - твърдо да. Даже и предния съм си занитил, някои много обичат да ги свалят и да айдуклуват с тях.
                            M-Benz E 250 TD 150hp
                            M-Benz 200d 75 hp
                            Peugeot Bipper 1,3 HDI много малко конски сили

                            Коментар


                              #15
                              fiat brava написа:
                              До тези крушки има достъп отдолу под бронята. Изваждаш фасунгата и сменяш крушката. Няма италиянци, няма ....
                              Ще можеш ли да ми илюстрираш точно от къде под бронята има достъп и как се изважда фасунката?

                              Коментар

                              Working...
                              X