Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Мисля да сменя Типото с Мареа - +/- ???

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Мисля да сменя Типото с Мареа - +/- ???

    Ами, с две думи, ето каква е ситуацията:Предлагат ми много изгодно Мареа, 10-1998, 1.8 16V, комби...Та чуденето ми е такова - струва ли си да си сменям Типото, което си ми харчи 6 на градско и почти не изисква поддръжка за тази ламя, която много ме привлича от години???Дайте съвет за поддръжката й - разход, цени на консумативи - изобщо - ще съм благодарен на всякакви впечатления и съвети Благодаря предварително!
    Alles in Ordnung

    #2
    Колега кажи колко ти излиза да доплатиш.Аз имам същия мерак - 1:1 - че ми трябва и комби а Мареата много ми харесва като визия - ианче хич нямам мнение - не съм сядал даже в Мареа.Пък от друга страна ще се примириш с по-големия разход и това е! Yellow_Flash_Colorz_PDT_05
    Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
    Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

    Коментар


      #3
      Re: Мисля да сменя Типото с Мареа - +/- ???

      Zaphod написа:
      Ами, с две думи, ето каква е ситуацията:Предлагат ми много изгодно Мареа, 10-1998, 1.8 16V, комби...Та чуденето ми е такова - струва ли си да си сменям Типото, което си ми харчи 6 на градско и почти не изисква поддръжка за тази ламя, която много ме привлича от години???Дайте съвет за поддръжката й - разход, цени на консумативи - изобщо - ще съм благодарен на всякакви впечатления и съвети Благодаря предварително!
      НЕ! Или поне като тръгнеш да го продаваш, го продай на мен че тоя разход 6 градско си е мечта за мен отдавна... Иначе, в събота и неделя ходихме да гледаме няколко Мареи за Креша, е да ти кажа останах ужасно разочарован. Пак 98 година, ама все дизели, такива търсим - е все имаха някакви кусури, а джамбазите да не ти разправям - ако си взимаш кола - само от познат - единия не искал да и се свалят свещите, че щели дюзите да протекат в такава "авто къща" да не стъпва човек Иначе ако имаш излишни пари за хвърляне, взимай каквото искаш - но първо защо ти е комби , второ ако сега си давал 100 лв. на месец за бензин, отсега нататък ще даваш 200 лв., трето за частите и прочее подръжка някой друг може да каже ... В общи линии ако си решил да си сменяш колата лошо няма, но тази която взимаш я гледай много добре, колкото по-запазена, толкова повече гледай

      Коментар


        #4
        Мареа-та ми я продават за 5500 лв., от първи собственик, човекът си я е купувал сам в Германия, имал всички сервизни документи, колата била на реални 130 000 км, а жена му я карала тук само половин година... За съжаление, не ми е познат/приятел Доплащането ми излиза около 3 000 лв. /не мога да си продам Типо-то за под 2500 - ще е обидно за него/ и мисля, че си струва, освен това комбито ми трябва, а и мисля, че е много по-добър вариант от седан-аДругото, което исках да ви питам е къде да я закарам да я погледнат - тук някой беше казал Вантотрейд, но никой не спомена цени и дали има по-добра алтернатива...Emdless, ако Мареа-та излезе наистина добра и се стигне до покупка, обещавам, че ще пусна Типо-то първо тук за продажба
        Alles in Ordnung

        Коментар


          #5
          Мареа...комби

          Ето един линк-на руски,няколко страници http://fiat.imedia.ru/faq/sfaq.php?id=156 Напълно споделям мнението в теста,по експлоатацията на този модел нямам впечатления,но като возия ,поведение,разход, дизайн-мога да кажа само добри неща-навъртял съм доста километри точно с този модел -1.8 16V -бензин-комби-по пътищата на Германия...Супер е ! Разхода да не те плаши- съвсем нормален е за такава кола !Ако искаш мнение-и колата си струва като тех.състояние и външен вид/за парите не говоря-това е твой проблем /-Взимай !Успех ! :D
          Ex. Grande Punto Driver

          Коментар


            #6
            Отивай във Вантотрейд да я прегледаш. Диагностиката на ЕКУ-то е 30 лв. о останалото да го огледат не повече от 20лв си мисля.Според мене няма за какво да се замисляш. Ако колата е читава я взимай, а и цената е много добра. Мотора също е много добър вариант.Ако имаш парите и колата е добра я взимай Вантотрейд Адрес: бул.Самоковско шосе 99 тел: 02/ 76 34 52, 975 35 09

            Коментар


              #7
              Благодаря много - звъннах им, служителят от сервиза обясни, че всичко излиза около 50 лв. и отнема около 2 часа))Парите - ще се наложи първоначално да изтегля от банка, докато продам Типото Иначе няма как, а не ми се изпуска
              Alles in Ordnung

              Коментар


                #8
                OFF TOPIC абе да ви питам некой пробвал ли е да сложи стопове от Мареа комби на........пунто 1,гледал съм ги много пъти и като форма си приличат 95%.... Ако некпй знае нещо да казва
                _______________________________________
                0885261834

                Коментар


                  #9
                  Zaphod написа:
                  Благодаря много - звъннах им, служителят от сервиза обясни, че всичко излиза около 50 лв. и отнема около 2 часа))Парите - ще се наложи първоначално да изтегля от банка, докато продам Типото Иначе няма как, а не ми се изпуска
                  Ако искаш погледни тук може да ти е от полза. Както знаеш те са еднакви.

                  Коментар


                    #10
                    Вземай я,доста добри коли са.Аз съм с дизелова Брава и за двигателя не мога да ти дам съвети, но като ходова част са много добри.До този момент съм сменял само накрайници.Досадния проблем при Браво/Брава с дръжките за вратите е решен про Марея.Успех.
                    SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

                    Коментар


                      #11
                      Колега, много еФтина ми се струва.Марея, че и дизел за 5500 Много добра цена!
                      Bravo 1.6 16v 96г

                      Коментар


                        #12
                        Avalon написа:
                        Колега, много еФтина ми се струва.Марея, че и дизел за 5500 Много добра цена!
                        И на мен Само, че не е дизел - не знам защо си се объркалБлагодаря на всички - прочел съм целия форум и наистина съм много навит на автомобила, просто не съм още сигурен колко ще ми струва поддръжката му))
                        Alles in Ordnung

                        Коментар


                          #13
                          Oтиди в Александър Ауто или в Т&Н кар на ОборищеИ в двата магазина са разбрани хората
                          Fiat Brava 1.9TD.100кс.1998г

                          Коментар


                            #14
                            И от двете места ме знаят наизуст))Единият от Александър Ауто също има Типо, та голяма приказка става))
                            Alles in Ordnung

                            Коментар


                              #15
                              Много прилична цена за комбак, 98 година...Бъди критичен и я прегледай обстойно в качествен сервиз(знаеш къде),защото такава кола се продава без проблем бързо за повече пари

                              Коментар

                              Working...
                              X