Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

за дистанционното на алармата...?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    за дистанционното на алармата...?

    Дистанционното на алармата кажи-речи е последен сезон!Има ли вариант да сменя само дистанционното без алармата?Проблема му е че бутонът за заключване и отключване не притиска достатъчно пъпчицата под него и съответно аз трябва да се отнасям доста брутално с него, пък аз мразя такива неща!И другото е че прихваща на не повече от десетина метра, не че е нужно повече, но като знам други аларми от куде реагират ме хваща яд.Пък батерията е сменена!Дайте съвет при някой алармаджия да отида?

    #2
    Смени си само бутона с нов, за метрите ако се понастрои може и да вдигне ама и 10 са си добре.
    Brava 1.6 16v

    Коментар


      #3
      Разстоянието от което реагира е намаляло до толкова или от както я имаш алармата е такова?
      FIAT Brava 1.4 SX CLIMA [09/1998]

      Коментар


        #4
        Mazgarev написа:
        Разстоянието от което реагира е намаляло до толкова или от както я имаш алармата е такова?
        .... от както си я имам е такова разстоянието, но то не ме притеснява особенно!Понеже незнам или по скоро нямам спомени някъде да съм виждал бутони, ако не намеря дали ако от вътрешната странана бутона капна малко секундно лепило и го изчакам да изсъхне и после пак докато набъбне няма да прецакам нещо?

        Коментар


          #5
          rymbym написа:
          Mazgarev написа:
          Разстоянието от което реагира е намаляло до толкова или от както я имаш алармата е такова?
          .... от както си я имам е такова разстоянието, но то не ме притеснява особенно!Понеже незнам или по скоро нямам спомени някъде да съм виждал бутони, ако не намеря дали ако от вътрешната странана бутона капна малко секундно лепило и го изчакам да изсъхне и после пак докато набъбне няма да прецакам нещо?
          За разстоянието виж разгледай в двигателния отсек някъде около контролера на алармата може би ти е навит кабела който служи за антена...Ако е навит го развий и го прокарай така че да се разгъне на по-голяма площ!
          FIAT Brava 1.4 SX CLIMA [09/1998]

          Коментар


            #6
            Кажи баба "Теенк юю"! Мерси за съвета!

            Коментар


              #7
              Няколко неща ще те посъветвам... Първо, ако обхвата още в началото ти е бил слаб провери антената (кабелче излизащо от алармата и незакачено никъде) както каза Mazgarev. Ако обаче обхвата ти е паднал с времато явно имаш разместване на честотата на излъчване на дистанционното (ако си го изпускал много...) това е присъщо за по-старите (евтините) аларми. Относно копчето-може да се смени самият бутон. Хубаво е ти погледнат и пластинките, които контактуват с батерията.Всичко това, ако батерията, както ти казваш е ОК!
              Frontera Sport, X20SE март 1998

              Коментар


                #8
                аларма

                Неможеш да смениш само дистанцйонното към алармата . Ако не е от Конрад прекодиращо с писти .А бутончето може да се смени .може да се слажи и в друга кутия ако си намериш такава.Трябва да се прегледа основно платката и да се почисти и смени което е възможно .Обхвата неможеш да го смениш или увеличиш е ако не си специалист в това направление.
                КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                Коментар


                  #9
                  аз разглобих дистанционното и вътре имаше едно като миниатюрно болче с което се пренастройва честотата, моята и от 2 м едва хващаше-натисках десетки пъти,смених батерията като си мислех че е от нея. След като си я пренастроих сега хваща от към 25м

                  Коментар


                    #10
                    Re: за дистанционното на алармата...?

                    rymbym написа:
                    Дистанционното на алармата кажи-речи е последен сезон!Има ли вариант да сменя само дистанционното без алармата?Проблема му е че бутонът за заключване и отключване не притиска достатъчно пъпчицата под него и съответно аз трябва да се отнасям доста брутално с него, пък аз мразя такива неща!И другото е че прихваща на не повече от десетина метра, не че е нужно повече, но като знам други аларми от куде реагират ме хваща яд.Пък батерията е сменена!Дайте съвет при някой алармаджия да отида?
                    Тя дистанцията си е съвсем нормална, но за бутона трябва да отвориш ключа и под бутона е микропревключвателя, на който понякога от натискане се прекъсва спойката към платката!И тогава ще си надигнеш и бутона, така, че да включва с леко натискане!

                    Коментар

                    Working...
                    X