Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Двигател, масло, загряване...

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Двигател, масло, загряване...

    По-тъпо заглавие на темата не мога да измисля, сори... Значи, за какво иде реч. Разгледах темата на pugsy, и мисля че имам подобен проблем. Бях се оплаквал преди, че имам нещо проблеми със загряването - като беше по-топло времето, взе да вдига температури до 100-110 градуса, веднъж 120 - т.е. опря в червеното. Най-учудващото бе за мен, когато долях 2 литра антифриз - останалия го нямаше??? Масло учудващо има - беше под средата на допустимата зона, долях малко, ама си има. Да не смесва масло и антифриз? И какво става в такъв случай? Гарнитури? Основен ремонт!? Пиша това, защото днес сутринта като запалих и излязох да рина снега, видях от ауспуха как капе черна мазна течност - за 2 минути се образува прилична локвичка, подобна на масло. Не я пипах да разбера каква е, щото щях да се омажа преди работа яко. Ще видя довечера ще има ли пак и какво е ...

    #2
    Бъди сигурен че ако меши масло и вода то маслото ри трябва да е с цвят на боза ... а за друго незнам .... черното от ауспуха най вероятно де е богата смес
    Tempra 1.6 i.e. S Lybra 1.8 vvt lx 088 9 242 369

    Коментар


      #3
      на газ ли си или на бензин, може да имаш теч на антифриза и просто да си я оставил без течност, за това да е позагряла , следи си нивото и гледай да не прави локвички ,ако смесиш антифриз с масло ще се пресече, имаш ли загуба на мощност,голям разход на гориво,като отвориш разшителното казанче и задържиш високи обороти появяват ли се мехурчета, духа ли много през отдушника на картера,като си долял антифриз пак ли загрява, все въпроси за по-лесна диагноза
      типо 1.4 карбуратор вечеCNG(бившо)
      хюндай акцент 1.5 CNG
      киа каренс +метан

      Коментар

      Working...
      X