Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Към собствениците на дизели?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Към собствениците на дизели?

    Колеги, искам да ви попитам какъв е нормалният разход на Пунто 1.7 турбо дизел? Засичах градско....излиза около 10 - 11, извънградското е някъде към 6,5...Четох препоръките за каране на дизел...и ги спазвам...предавките ги сменям между 2500 - 3000 об.Така като го слушам, двигателчето си работи нормално...няма пушеци при форсиране...или при запалване...просто този разход ми се струва повечко...нали дизелите горят по-малко?!?
    Punto ELX 1.7TD

    #2
    Струва ми се завишен този разход, а пък и при 3000 оборота колата си папа яко! Турбото е в силата си тогава и двигателя дърпа много и нали знаеш, че яде не само въздух за да се ускорява бързо? Моят двигател 1.9 TD гори 9-10 градско, което според мен е почти в нормите при положение, че по каталог трябва да гори 8.5/8.7 в градски условия. Извун града с разумно каране гори около 6.5. Опитай да караш колата до към 2000 оборота и засечи тогава, колко ще ти гори. Имаш ли филтър за твърди частици (катализатор при бензиновите коли)?
    Frontera Sport, X20SE март 1998

    Коментар


      #3
      Re: Към собствениците на дизели?

      bbosta написа:
      ...Четох препоръките за каране на дизел...и ги спазвам...предавките ги сменям между 2500 - 3000 об....
      И кой ги "препоръча" тия обороти ? Аз в града рядко минавам над 2000об и разход над 7/100 не съм имал никога
      ОМВ Мусагеница. И аз бях там, и аз заредих... И после "замръзнах" ...

      Коментар


        #4
        Отговор

        И аз като колегата. Над 2000 оборота минавам много рядко. Няма каво да се лъжем, засякох разхода на моята машина на градско - 9.3/100
        FIAT Marea Weekend ELX TD100, Bravo 1.9 Multijet 16V

        Коментар


          #5
          Re: Към собствениците на дизели?

          bbosta написа:
          Колеги, искам да ви попитам какъв е нормалният разход на Пунто 1.7 турбо дизел? Засичах градско....излиза около 10 - 11, извънградското е някъде към 6,5
          С моето извън градско 5(със сигурност),а градско 8( но не съм го засичал точно).Твоя разход ми се вижда малко в повече.Аз си сипвам обикновенно дизелче.
          Fiat Punto 1.7 TD

          Коментар


            #6
            Абсурд! Нещо бъркаш с методиката на измерването.Миналата седмица колега беше прикачил една екселска табличка за измерване на разхода.Втори път зареждам, съответно нанасям данните в нея и мисля,че коректно смята разхода.Ама а къде беше това файлче във форума?
            SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

            Коментар


              #7
              Добре....значи явно е в повечко разхода...във Вантотрейд ли да ида за да проверят настройките на двигателя?Предполагам, че има катализатор....но не съм сигурен.....знам че вдига разхода...най-много да го махна ако имам....
              Punto ELX 1.7TD

              Коментар


                #8
                1.9ТД 100 повече от 2000 оборората градско не дигам над 7 не съм се качил никога.Ся ше изкочи някой тука с теорията за софийскко и кембрижко.Толкова си горе бе професоре.Одеве отидох да си долея резервоара до горе събра 51 литра до капачката минал съм 759км не мисе занимава да смятам професорите тука да смятат.Карал съм е само градско.Повече от 2000 не сам е юркал само 2 пъти на околовръстното до 180км/ч и спирам без да ги държа ,пробвах тогава нещо

                Коментар


                  #9
                  Те го файлчето: http://www.fiat-bg.org/forum/viewtopic.php?t=5946/P.S. Радвам се, че все пак някой го използва, че ме пооплюха в оная тема
                  Не знам дали знаете, но "не знам" се пише отделно!
                  Fiat Punto 1.2 SX 2000 г.

                  Коментар


                    #10
                    Sko написа:
                    Те го файлчето: http://www.fiat-bg.org/forum/viewtopic.php?t=5946/P.S. Радвам се, че все пак някой го използва, че ме пооплюха в оная тема
                    Ами ползвам го и ти благодаря. Но само две зареждания съм направил до сега.След "Копринка" ще заредя пак.
                    SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

                    Коментар


                      #11
                      Mitko написа:
                      И аз имам въпроси към нафтаджийте. За Копринка ще пътувам с 1.9 JTD. Какви са рецептите за ниския разход. Собственика на колата твърди, че разхода извън града се движи между 4-5 литра.
                      като при всяка кола :D плавно ускорение, възможно най-рано превключване на по-висока предавка, използване на инерцията ако има къде и умерени скорости
                      2015 Renault Megane Expression GT
                      2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                      Всичко за FIAT Bravo 2007

                      Коментар


                        #12
                        sev написа:
                        плавно ускорение, възможно най-рано превключване на по-висока предавка, използване на инерцията ако има къде и умерени скорости
                        4-5та предавка, 80-100км/ч и си в графика
                        FIAT Marea 1.9 JTD HLX

                        Коментар


                          #13
                          Sko написа:
                          ... Радвам се, че все пак някой го използва, че ме пооплюха в оная тема
                          Еее, колега, не сме те оплювали, де! Метнах линка към www.spritmonitor.de да го видиш (ако не го знаеш) - там има опция за експорт (и съответно импорт) на данните в csv файл. От структурата на този файл може да ти хрумнат и други идеи и да усъвършенстваш твоя!Иначе всяко усилие (особено с резултат!) на полза роду (в случая форуму) е достойно за уважение!
                          FIAT Stilo 1,9 JTD Dynamic 3 врати

                          Коментар


                            #14
                            А при Пунто 1.7Д

                            А при 1.7D, дали накой кара такава и колко му харчи. На жена ми Пунтото в града 9.5/100км. извън града не карана за сега. Иначе е като оса, особенно с двама човека не дава да го пипнеш.
                            Lupo - The Monster
                            Е83 3D

                            Коментар


                              #15
                              Re: Към собствениците на дизели?

                              bbosta написа:
                              Колеги, искам да ви попитам какъв е нормалният разход на Пунто 1.7 турбо дизел? Засичах градско....излиза около 10 - 11, извънградското е някъде към 6,5...Четох препоръките за каране на дизел...и ги спазвам...предавките ги сменям между 2500 - 3000 об.Така като го слушам, двигателчето си работи нормално...няма пушеци при форсиране...или при запалване...просто този разход ми се струва повечко...нали дизелите горят по-малко?!?
                              на 2500-3000 се карат бензиновите не си прочел внимателно явно
                              TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
                              UNO 1.0 FIRE

                              Коментар

                              Working...
                              X