Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

FIAT BRAVA/О Какво да гледаме когато купуваме.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    FIAT BRAVA/О Какво да гледаме когато купуваме.

    [size=18:6ea154cef7][b:6ea154cef7]

    #2
    Друго слабо място при брава са фаровете, когато се отвори капака на двигателя горната част на фара която се вижда е от пластмаса и много често тя е изгоряла от топлината на крушките и има дупка сътветно се пълни с вода,това го забелязах при няколко коли когато оглеждах по салоните.В краина сметка колата която купих също имаше този недостатък единия фар беше с дупка това ми костваше допълнително 20 лв в един сервиз за лепене на пластмаси.

    Коментар


      #3
      chuni написа:
      Друго слабо място при брава са фаровете, когато се отвори капака на двигателя горната част на фара която се вижда е от пластмаса и много често тя е изгоряла от топлината на крушките и има дупка сътветно се пълни с вода,това го забелязах при няколко коли когато оглеждах по салоните.В краина сметка колата която купих също имаше този недостатък единия фар беше с дупка това ми костваше допълнително 20 лв в един сервиз за лепене на пластмаси.
      И при мен беше така, но намерих някаква негорима пластмаса която залепих с нещо като "канаколит" върху дупката и после обилно замазах с устойчив на температура силикон.1.5г вече няма проблем.
      SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

      Коментар


        #4
        При мен направиха нещо подобно но с пистолет за залепване на пластмаса и отгоре го минаха с черен силикон,дано да изкара повече време.

        Коментар


          #5
          chuni написа:
          При мен направиха нещо подобно но с пистолет за залепване на пластмаса и отгоре го минаха с черен силикон,дано да изкара повече време.
          Ами това си е... една от слабите страни на нашите любими са външните пластмаси.Общо взето нямам оплаквания от вътрешните такива.Колата ми е 96 год...дизел и вътре никъде не щрака освен розетките за въздух на централната конзола и то на павета само.. няма звук ни стон.Ама прочети за 206,307 на Пежо примерно там каква музика е ,и то на коли 2002-2004 г. А за външните пластмаси, нашите юнаци са се изложили... прегоряла гума на дръжките за врати това което споделяме за фаровете.Аз мислех,че само при моята е така,защото примерно предишният собственик е сложил много яки крушки.. ама нейсе... това да са кусурите....Успех!!!
          SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

          Коментар


            #6
            Специално за моно-инжекцията, проверете фабричния номер на инжектора, защото се оказва, че половината френски и испански коли имат абсолютно същите дюзи на външен вид и няма начин да познаеш за какъв модел е съответната част, ако не провериш номера. Надявам се да помогна...аз така си карах с дюза за Сеат Ибиза доста време и като сдуха, замалко да ми пробутат една за пежо....а и двете изглеждат като близнаци.
            Bravo - 1,2 - 16V

            Коментар


              #7
              Май не е място тука ама не ми се отваря нова тема - при покупка на нов автомобил Браво/Брава според мен е адски важно да се смени поленовия филтър. Намира се точно срещу пътническата седалка и се сменя супер лесно - една пластмасова кора на 2 винтчета в ляво като се вдигне капака. В противен случай стъклата се потят ужасно а освен това вие и моторчето на парното, както и в купето не влиза свеж въздух.
              Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
              Fiat Linea 1.3 Multijet'08
              Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
              http://forum.fiat-bg.org

              Коментар

              Working...
              X