Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Емен - какво е да се движиш по каньона на красотата.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Емен - какво е да се движиш по каньона на красотата.

    Колеги, да ви покажа още едно приказно кътче от нашата природа - Емен. Уникален каньон, Еменска пещера, Еменски водопад и Негованоското езеро. Емоциите и снимките са доста, затова копирам само част от тях тук...(панорамна снимка на Еменския каньон - клик за голям размер)Целия разказ и всички снимки в статията: Емен - по ръба на каньона. Еменска екопътека, пещера и водопади. Една красота като от приказките.

    #2
    Там сме ходили с колеги от форума (phoenix, kluchar, Vesko_t, Nino и др.) преди няколко години.Страхотно място.Бяхме и на Деветашката пещера, която не е много далече от там.

    Коментар


      #3
      Да. Наистина е уникално мястото. На деветашката пещера също съм ходил (ето малко снимки в блога ми). А наблизо са и Крушунските водопади (снимки) там пък е убийствено.

      Коментар


        #4
        Тъкмо си планирам една екскурзия до Крушунските водопади и деветашката пещера.Август месец ще ги посетя и трите.ПП.Ще съм благодарен някой ако има впечатления от места за нощувка да ги сподели с мен на ЛС.
        FIAT FORUM BULGARIA
        Ракията е над политиката

        Видео от Италфест 2011

        Коментар


          #5
          Там е супер наистина!п.с. Другия път да се обадиш та да се видим
          now. BMW E39 523i '98 170hp
          ex. Fiat Marea Weekend HLX 1.8 16v `97 113hp
          ex. Fiat Tipo 2.0.ie GT `93 113hp

          Коментар


            #6
            krasio_79bs написа:
            Тъкмо си планирам една екскурзия до Крушунските водопади и деветашката пещера.Август месец ще ги посетя и трите.
            В никакъв случай няма да останеш разочарован. Мога да ти препоръчам да посетиш и Водопадите в Хотница ако не си ходил. Снимки и повече инфо - в блога ми - Хотнишки водопади и тук Хотнишки водопади и екопътека. За преспиване единствено мога да ти препоръчам готино хотелче в област Априлци, ама предполагам ще ти е далече. Иначе тук нямам лични наблюдения.п.п. Митак, бая се замислих, като видях табелата Павликени, ама бяхме убити и предпочетох да си се прибера направо.

            Коментар


              #7
              Колега, Чилиев. От пътеписа ти разбрах, че не сте слезнали по пътеката долу до водопада с езерото. Ако е така, много сте изпуснали. Пътеката минава на дясно през едно заблатено място и стига до езеро с едри риби и разбиващ се водопад. Скалите са се надвесили над него и има, според мен, някаква праисторическа атмосфера. Така че, направете още една разходка :D
              преди - TIPO
              сега - VOLVO XC60

              Коментар


                #8
                Да, колега dannybo и много съжелявам, че не успяхме да слезем. Просто не бяхме подготвени дори и за това, което извървяхме, а и с малко куче е убийствено. Със сигурност си струва да се слезе до водопада. Дано ми се отдаде възможност да отида отново.Снощи спретнах набързо едно клипче със снимките и готината панорама. Ето го -> Видео разходки - Емен, Еменски каньонЗа останалите - не забравяйте да се облечете и обуете подходящо ако ще ходите там

                Коментар


                  #9
                  Кучето не е проблем Нашия кокер го водим навсякъде с нас. Ето една снимка от катеренето по стълбите на Хотница. Аз го нося, а той бил стъпил с калните си лапи на гърба ми. Язък за розовата тениска :D
                  Прикачени файлове
                  преди - TIPO
                  сега - VOLVO XC60

                  Коментар


                    #10
                    Абе мислел съм си за някаква раничка за кучета или нещо подобно. Има такива специални ама май не ми се струва много удачно. ... куче касичка, куче масичка, крокодилче, което вика "мамо"

                    Коментар


                      #11
                      В събота и аз имах удоволствието да се разходя по Еменската екопътека.Уникално красиво място.Единственото за което съжалявам е че не стигнахме до водопада,а сме били до сами него.Поради факта че освен в началото на пътеката липсват каквито и да било пояснителни табелки кое къде и на колко разстояние се намира.Ляхме пот около час в адската жега и накрая се отказахме да го търсим де е тоя водопад.Трябваше да поемаме към Крушуна за да се настаним и да отдъхнем.Препоръчвам на всеки който реши да посети Емен, да го стори рано сутринта до де не е напекло слънцето.
                      Прикачени файлове
                      FIAT FORUM BULGARIA
                      Ракията е над политиката

                      Видео от Италфест 2011

                      Коментар


                        #12
                        Да... прескочили сте мостчето. И ние така направихме Кой да предположи че от другата страна на каньона ще има и водопад чак :D

                        Коментар


                          #13
                          Трябваше да походите още малко и да стигнете до яз. Негованка
                          now. BMW E39 523i '98 170hp
                          ex. Fiat Marea Weekend HLX 1.8 16v `97 113hp
                          ex. Fiat Tipo 2.0.ie GT `93 113hp

                          Коментар


                            #14
                            Трябваше,ама пусто като няма една табелка да знаеш кое къде се намира.А и жегата в 13:00 часа си каза думата.Дано ми се отвори възможност да мина пак през района. :D
                            FIAT FORUM BULGARIA
                            Ракията е над политиката

                            Видео от Италфест 2011

                            Коментар


                              #15
                              Видео разходка - Емен, Еменски каньон

                              Коментар

                              Working...
                              X