Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Демонтаж на изпарителя

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Демонтаж на изпарителя

    Колеги искам да си сваля за малко изпарителя,но днес като пробвах да развия маркучите които излизат от изпарителя,не става.Не исках да ги напъвам защото незнам как за завити и да не ги счупя.Та някои може ли да ми каже кой винт триабва да развия?Те са две (като гайки)едната непосредствено до изпарителя и другата по-широка съединена за нея,като от нея тръгва мъркуча.Немога да го обясня точно,а и немога да го снимам ,но ако някой се сеща за какво става въпрос....Как да ги развия?трябва ли да държа контра на едната и да развивам другата или двете се развиват заедно.
    COUPE 1.8 16V
    Volvo XC90 T6

    #2
    това за което говориш е входната тръбичка за газта, идва от клапана. голямата гайка най-вероятно е така стегната за изпарителя /поне при мен е ключ 19 и не можах да я развия/, че няма нужда д а държиш контра. колкото тръбички съм свалял досега никога не се е развивала голямата гайка. малката от своя страна се завива в голямата. единствената опастност е, че може тръбичката да е залепнала за гайката и като я напънеш и й направиш половин оборот може дирекнто да скъсаш тръбичката. е може и да заоблиш гайката, все пак е медна. общо взето внимателската
    Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
    Fiat Bravo'97 1,6 16v
    Fiat Tempra'91 1,6 mono

    Коментар


      #3
      А за какъв изпарител иде реч, щото колкото модели почти толкова варианти Ако искаш да свалиш маркучите за водата те 100% са със скоби, ми то май и газовия е със скоба, е те тогава кви гайки Я обясни по подробно колега или по-добре нарисувай една графика тука и да земем да даваме акъли дружно Сега сериозно, тва с рисунката е идея! Дай да видим и се надявам да помогнем.
      Lancia Kappa 2.4 JTD 99`
      Uno 75 1.5i.e.8V 88`

      Коментар


        #4
        Да,неправилно колегата е използвал"маркуч",вместо "тръба".На всички ни стана ясно това! Пакумба даде нужния отговор.Е при самото сваляне на маркучите за вода,краищата им се поставят някъде нависоко,за да изтече по-малко антифриз.Успех!
        Темпра 1.6-карб.-бързина на разумна цена.

        Коментар

        Working...
        X