Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Каква газова да сложа?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Каква газова да сложа?

    Някой може ли да ми каже,каква газова уредба мога да сложа на FIAT MAREA WEEKEND 1.6 16V ELX,и горе долу колко ще ми струва,защото всеки ми казва различни неща и незнам на кого да вярвам.Трябва ли да е някаква по-специална за пълна инжекция. ????.

    #2
    Колега ако имаш финансова възможност - слагай инжекцион. Това е единствения начин да запазиш характеристиките на двигателя близки до тези при работа на бензин, без да имаш проблеми с детонации и прочие.Иначе - ако си с метални колектори може да се сложи обикновено агу, със съответните емулатори за ламбда, дюзи, кихалки и прочие. В тоя случай е желателно да сложиш и ламбда - контрол, ще доведе до понижаване на разхода с около литър.Колкото до това къде да я сложиш - аз чак във Велинград намерих човека на който да се доверя за монтажа... Ако разровиш из темите - описал съм защо...Като марка - до момента съм карал само BRC (на три коли - Пунто, Браво и Брава). Мога да кажа че за мен това е "марката".
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
    Fiat Linea 1.3 Multijet'08
    Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
    http://forum.fiat-bg.org

    Коментар


      #3
      Подкрепям колегата Згабровски,но си сложи инжекцион.Аз съм с метални колектори и въпреки всичко сложих инжекцион.Винаги накрая скъпото излиза евтино,а и един ден да решиш да продадеш колата,ще си свалиш инжекциона.Инвестицията си струва!
      Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
      Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

      Коментар


        #4
        Re: Каква газова да сложа?

        dj_jazzy_b написа:
        Някой може ли да ми каже,каква газова уредба мога да сложа на FIAT MAREA WEEKEND 1.6 16V ELX,и горе долу колко ще ми струва,защото всеки ми казва различни неща и незнам на кого да вярвам.Трябва ли да е някаква по-специална за пълна инжекция. ????.
        ako imash izlishni pari-sloji si be
        Brava 1.8 16V

        Коментар


          #5
          определено си сложи инжекцион и brc и аз съм с такава определно съм доста доволен
          Lybra 2.4jtd intensa 06.2002
          Marea 1.9 TD100 HLX -07/97
          Punto 1.2 16v Sporting -11/97 еx - На части

          Коментар


            #6
            Чувам добри думи за руските GIG III DL и GIG IV Satelite, не съм ползвал такъв, но познати с такива казаха че са доволни, па и цената им е около 1100 - 1200.
            Lancia Kappa 2.4 JTD 99`
            Uno 75 1.5i.e.8V 88`

            Коментар


              #7
              Колегата pinko168 е с руски газов инжекцион мисля, че е ГИГ 3 и до сега само хубави работи е казал за него. Кара го на Ланча с двигател 2.0
              FIAT Tipo Completo S 1.4 i.e. 160EP55A 836A4.000
              ECU BOSCH 261 203 511; газова BRC

              Коментар


                #8
                Според мен ,който не е имал проблеми хвали това,което има,но това не значи,че е доброто,особено ако не е карал нещо друго,а тук едва ли има хора,който са сменили по няколко инжекциона и имат база за сравнение.Погледнете ЕКУ-то на инжекциона какви сигнали следи,от какво взима данни,инжекторното време на инжекторите и тем подобни"възможност за тунинг,ако си фен на тунинга" и си направи сам изводите дали си готов да сложиш руска материална част на колата си
                Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
                Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

                Коментар

                Working...
                X