Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Fiat Bravo 1.9td100

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Fiat Bravo 1.9td100

    Днес ходих да гледам едно Fiat Bravo 1.9td100 но не разбирам много, и ме е истрах ей така да я взема и се интересувам на кое трябва да обърна внимание при евентуално купуване.А и някой който разбира е и от Стара Загора да се срещнем ще супер МЕРСИ ПРЕДВАРИТЕЛНО
    Fiat bravo 1.6 16v 103hp

    #2
    Здравей!Преди време и аз пуснах подобен въпрос, само че за Брава. Погледни тук : http://www.fiat-bg.org/forum/viewtop...d3a60ae75d2d2d Има и други теми - какво да се гледа при купуване на Фиат - например това http://www.fiat-bg.org/forum/viewtop...2d2dИначе за дизела - не купувай сам, вземи някой, който разбира и който - най-важното - не се е засилил да си купува кола (роднина, съпруга отпадат). Такъв страничен по отношение на покупката човек ще има критичен поглед и би те спрял от евентуална грешка. Във форума на феновете на Фолксваген има цяла секция "дизелови агрегати" - ето тук : http://vwclub-bg.org/forum/viewforum...d85d7de7cafdc7 А ако четеш руски, ето един интересен сайт : http://diesel.irkutsk.ru/. Там виж линка "Выбор дизельного двигателя." - има съвети точно за избор на кола с дизел. И другото също е интересно. Успех в начинанието!Р
    Тойота Приус

    Коментар


      #3
      И обезателно - научи къде се прави диагностика на дизели в Ст. Загора и се уговори с продавача да я закараш на диагностика, там ще ти кажат най-добре струва ли си двигателя, не е ли сдухан и тн. Ако продавачът не иска да пусне колата на диагностика - бегай от него. Не забравяй, интересите на продавача са точно противоположни на твоите. Р.
      Тойота Приус

      Коментар


        #4
        И още нещо! Не се плаши от шума на двигателя, специално тези двигатели са по-шумни, оказа се, че това е нормално. Специално за турбото е хубаво да свалиш големият кръгал маркуч под капака. Ако има масалце в него значи турбото е тръгнало да си ходи.
        Frontera Sport, X20SE март 1998

        Коментар


          #5
          Не съм съгласен относно констатацията за шума. Съдя от собствен опит.

          Коментар


            #6
            stot написа:
            Не съм съгласен относно констатацията за шума. Съдя от собствен опит.
            Тогава сподели малко повече, моля!
            Frontera Sport, X20SE март 1998

            Коментар


              #7
              Vladim написа:
              И още нещо! Не се плаши от шума на двигателя, специално тези двигатели са по-шумни, оказа се, че това е нормално. Специално за турбото е хубаво да свалиш големият кръгал маркуч под капака. Ако има масалце в него значи турбото е тръгнало да си ходи.
              Що бе Влади? На братовчед ми Бравата е като твоята и съм с впечатление,че много меко и тихо работи.Това се регулира от ъгъла на помпата....предварение или закъснение.Ако твоята има по-твърда работа би трябвало по-малко да харчи и по-малко да пуши, но според мен е въпрос на регулировка.При моето Пунто помпата е електронна и компютъра си "гласи" ъгъла в зависимост от гориво,температура и знам ли какво още!
              SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

              Коментар


                #8
                Nino написа:
                Що бе Влади? На братовчед ми Бравата е като твоята и съм с впечатление,че много меко и тихо работи.Това се регулира от ъгъла на помпата....предварение или закъснение.Ако твоята има по-твърда работа би трябвало по-малко да харчи и по-малко да пуши, но според мен е въпрос на регулировка.При моето Пунто помпата е електронна и компютъра си "гласи" ъгъла в зависимост от гориво,температура и знам ли какво още!
                Ми знам ли... моята определено е шумна, а пък не от пестеливите! Трябва да ида на центровка някъде, ама с тази Lucas помпа, къде ли!?
                Frontera Sport, X20SE март 1998

                Коментар


                  #9
                  Имам някакъв смътен спомен,че във форума някой обясняваше къде правили центровки на тези помпи.А иначе след 98-99 г.трудно ще намериш кола с помпа Бош.Май остана само Лукас да ги произвеждат.Ще поразровя и аз из нета.
                  SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

                  Коментар


                    #10
                    На ТД 100 не е ли пак електронна помпата?Мойта много силно тропа като е студена загре е ли малко не се чува въобще бензин ли е дизел ли е .А стигнели температурата до средата вече не може да се разбере дали е запалена или не

                    Коментар


                      #11
                      gdd55 написа:
                      На ТД 100 не е ли пак електронна помпата?Мойта много силно тропа като е студена загре е ли малко не се чува въобще бензин ли е дизел ли е .А стигнели температурата до средата вече не може да се разбере дали е запалена или не
                      Е стига бе, ти да не си си взел електрокар? :P И моята в началото е доста по-шумна след като загрее малко отихва, но, като цяло си е шумничка, като слушам другите дизели. Много ми прилича на Голф 3 дизеляк шума на двигателя.
                      Frontera Sport, X20SE март 1998

                      Коментар


                        #12
                        Моят двигател също ми се струва малко шумен, но на всякъде (сервизи като Vanto, DKV и др.) са ми казвали, че работи много меко и добре! Вътре в купето е вече друга бира - там е тихо.
                        FIAT Marea 1.9 JTD HLX

                        Коментар


                          #13
                          Отговор

                          Владим е прав. Двигателят е малко шумен, но се свиква. И на мен по сервизите ми викат, че работи добре. Според мен дизелът на Фиат работи малко по-равномерно от на VW (това е мое лично мнение)
                          FIAT Marea Weekend ELX TD100, Bravo 1.9 Multijet 16V

                          Коментар


                            #14
                            Vladim написа:
                            gdd55 написа:
                            На ТД 100 не е ли пак електронна помпата?Мойта много силно тропа като е студена загре е ли малко не се чува въобще бензин ли е дизел ли е .А стигнели температурата до средата вече не може да се разбере дали е запалена или не
                            Е стига бе, ти да не си си взел електрокар? :P И моята в началото е доста по-шумна след като загрее малко отихва, но, като цяло си е шумничка, като слушам другите дизели. Много ми прилича на Голф 3 дизеляк шума на двигателя.
                            Не купих си масло!!! И мойта тракаше с помията,а сега съм сCastrol GTD Magnatec

                            Коментар


                              #15
                              gdd55 написа:
                              Не купих си масло!!! И мойта тракаше с помията,а сега съм сCastrol GTD Magnatec
                              Брей.. това сериозно ли го пишеш? @hit-ko: Кажи си мнението за това масълце? Например за JTD двигател? Знам, че препоръчваш Selenia WR.. ?http://www.castrol.com/castrol/produ...B?OpenDocument
                              FIAT Marea 1.9 JTD HLX

                              Коментар

                              Working...
                              X