Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

За прегоряла гарнитура на главата

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    За прегоряла гарнитура на главата

    При мен има загуба на антифриз,но и радиатора ми пропуска.От вътрешната страна на капачката на отвора за наливане на масло има бяла пяна.Пушека мие сивобял.В разширителния съд не се наблюдават мехурчета,но има отлагания по стените, черни(течността е чиста).Посъветваите ме.Благодаря предварително.
    Tempra 1.6 i.e SW

    #2
    Re: За прегоряла гарнитура на главата

    ит-фен написа:
    При мен има загуба на антифриз,но и радиатора ми пропуска.От вътрешната страна на капачката на отвора за наливане на масло има бяла пяна.Пушека мие сивобялразширителния съд не се наблюдават мехурчета,но има отлагания по стените, черни(течността е чиста).Посъветваите ме.Благодаря предварително.
    Не е сигурно за прегоряла гарнитура ! Уточни следните неща :1.Цвета на изгорелите газове-през цялото време ли е такъв-дори при дълъг път и добре загрял двигател ?2.Пяната по маслоналивната гърловина и капачката е нормална през зимата-особено при каране на къси разстояния -това е вид кондензат.Покачва ли се нивото на маслото ?3.Това ,че антифриза е чист и няма мехурчета е добре ,чернитеотлагания стари или нови са ?Като пипнеш отвътре изхода на ауспуха на студено,усеща ли се нещо мазно,като антифриз/да не се бърка с масло-различни са !/ ?Успех !
    Ex. Grande Punto Driver

    Коментар


      #3
      ре гарнитура

      Благодаря за напътствията.1.Изгорелите газове отначало много светло сиви-безцветни,почти прозрачни.При загрят двигател стават сивобели ,повече бели.2.Нивото на маслото не се увеличава .3.Отлаганията по ауспуха не са мазни на пипане,но са черни.4.Пяната в капачката емного малко.5.Държи ми температура 92-95гр-а.Хубав звук на двигателя,не колебае обороти.6.Отлаганията в казанчето са стари.(само ПАРАФЛУ ли да доливам или стават идруги антифризи)
      Tempra 1.6 i.e SW

      Коментар


        #4
        Re: ре гарнитура

        ит-фен написа:
        Благодаря за напътствията.1.Изгорелите газове отначало много светло сиви-безцветни,почти прозрачни.При загрят двигател стават сивобели ,повече бели.2.Нивото на маслото не се увеличава .3.Отлаганията по ауспуха не са мазни на пипане,но са черни.4.Пяната в капачката емного малко.5.Държи ми температура 92-95гр-а.Хубав звук на двигателя,не колебае обороти.6.Отлаганията в казанчето са стари.(само ПАРАФЛУ ли да доливам или стават идруги антифризи)
        От написаното дотук няма признаци за прегоряла гарнитура-единствено леко ме смущават изгорелите газове -при загрял двигател,на дълъг път и не зверски студено време трябва да са безцветни-/да не би случайно да ти гори масло-?/-тогава цвета е синкаво бял и мирише характерно ?За антифриза-желателно само ПАРАФЛУ !Успех !
        Ex. Grande Punto Driver

        Коментар


          #5
          vesko.t те е насочил много правилно, само още нещо:
          От вътрешната страна на капачката на отвора за наливане на масло има бяла пяна
          Провери и в тръбопровода известен като "одушник на картера" дали има същите отлагания. И наистина гори ли ти повече масло?...

          Коментар

          Working...
          X