Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Датчик за температурата-Brava

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Датчик за температурата-Brava

    Появи се следния проблем:когато стрелката на датчика достигне малко преди средата на скалата от веднъж удря в горната част-все едно че е прегряла,и се връща когато си реши.В същото време перката за охлаждане не включва(,а и не знам дали по принцип включва).Имате ли идея къде е проблема?
    Brava JTD ELX
    105 к.с.99"

    #2
    Re: Датчик за температурата-Brava

    javor написа:
    Появи се следния проблем:когато стрелката на датчика достигне малко преди средата на скалата от веднъж удря в горната част-все едно че е прегряла,и се връща когато си реши.В същото време перката за охлаждане не включва(,а и не знам дали по принцип включва).Имате ли идея къде е проблема?
    Ако дефекта се проявява точно така,както си го описал,а аз подчертал,най-вероятно е в уреда-за доуточняване като го направи,извади проводника от датчика и виж какво ще стане-ако остане забиването-значи е от уреда...За доуточняване чукни по уреда/таблото/ като го направи...Този дефект-забиване на стрелката-е характерен за късо към земя на проводника от датчика до уреда,но тогава не зависи от положението на стрелката...Много малко вероятно е да е от датчика но при проверката с откачане на проводника това се разбира...Успех !
    Ex. Grande Punto Driver

    Коментар


      #3
      ТЪП въпрос:Къде е датчика?
      Brava JTD ELX
      105 к.с.99"

      Коментар


        #4
        Най-елементарното което мога да те посъветвам е да откачиш буксата на датчика. Да я почистиш и пръснеш с WD40. Всеизвестно е, в много от случайте проблемите са лоша връзка.

        Коментар


          #5
          Ама къде е?
          Brava JTD ELX
          105 к.с.99"

          Коментар


            #6
            javor написа:
            Ама къде е?
            Виж в Автодатата ,там трябва да го има ,ако не го намериш -прати ЛС, аз ще проверя утре на другия Комп. ! Като най-общо трябва да е някъде по главата или на корпуса/тръбата на термостата !Успех !
            Ex. Grande Punto Driver

            Коментар


              #7
              Alexius написа:
              Най-елементарното което мога да те посъветвам е да откачиш буксата на датчика. Да я почистиш и пръснеш с WD40. Всеизвестно е, в много от случайте проблемите са лоша връзка.
              Само да питам: WD40 - това не е ли смазка. Контактните спрейове не са ли малко по-различни?
              Антверп, Аалст, Люцерн, Слован, Олимпия, Беверен, Публикум, Тампере, БАТЕ (Борисов), ЖИЛИНА и Дебрецен ... следва продължение...

              Коментар


                #8
                WD40 e универсално

                Коментар


                  #9
                  Датчика като разбра,че съм писъл във форума спря да прави номера,ама аз ще го дебна и веднага ще пиша за резултата
                  Brava JTD ELX
                  105 к.с.99"

                  Коментар


                    #10
                    някой може ли да ми каже нормалното положение на стрелката на показателя за температурата, защотото моя нормално стои между втората и третата черта отдолу, тоест май не загрява достатъчно...?ко ше кажете? а!!! колата е браво 1.6 16v
                    "Светлината си въобразява,че се движи по-бързо от всичко друго,но бърка.Колкото и да припира,открива,че мракът е стигнал пръв и вече я чака."-Т.Пратчет
                    (Fiat 131 ABARTH 103 kW, Aprilia Tuono RSV 1000)

                    Коментар


                      #11
                      Температура

                      И аз имам Браво 1.6 16v и моето почти винаги когато загрее (влезе в нормален режим на работа) стрелката показва в средата на показателя или малко преди това. Мисля, че това е нормалната темература, но не знам?
                      Fiat Bravo 1.6 16v 103hp with K&N sport air filter

                      Коментар


                        #12
                        charlie написа:
                        някой може ли да ми каже нормалното положение на стрелката на показателя за температурата, защотото моя нормално стои между втората и третата черта отдолу, тоест май не загрява достатъчно...?ко ше кажете? а!!! колата е браво 1.6 16v
                        Като гледам май проблема ти е в термостата. Виж това:http://www.fiat-bg.org/forum/viewtopic.php?t=357
                        FIAT Tipo 1,4mi - EX
                        Alfa Romeo 146ti - EX
                        Alfa Romeo 156 2,4JTD

                        Коментар


                          #13
                          Направих както ми каза Alexius почистих буксата на датчика и го напръсках с WD 40 и проблема си остава,само дето ми светна някаква лампа мисля,че е за дюзите!???Веднага тръгнах към Супер Дизел и на околовръсното изгасна(явно е изсъхнал спрея или се е наместил някои кабел).Мисля,че проблема ми е в уреда на таблото,защото като забие стрелката се чува някъкво щракане.
                          Brava JTD ELX
                          105 к.с.99"

                          Коментар


                            #14
                            датчик-уред Т

                            javor написа:
                            Направих както ми каза Alexius почистих буксата на датчика и го напръсках с WD 40 и проблема си остава,само дето ми светна някаква лампа мисля,че е за дюзите!???Веднага тръгнах към Супер Дизел и на околовръсното изгасна(явно е изсъхнал спрея или се е наместил някои кабел).Мисля,че проблема ми е в уреда на таблото,защото като забие стрелката се чува някъкво щракане.
                            Това,че щрака като забие е нормално,просто удря в упора-а опита ли да чукнеш по уреда/таблото-когато забие,както писах ?Ако си откачил датчика при работещ двигател или си стартирал двигателя при откачен датчик,нормално е да светне лампата с дюзите -датчика е общ- поне според Автодата-а какво показва уреда при откачен датчик ? Почисти освен това конекторите на проводниците на самото табло с уредите.Успех !
                            Ex. Grande Punto Driver

                            Коментар


                              #15
                              Пробвах с бой по таблото-не става.Пробвах да откача датчика при загрял двигател,ама е на много кофти място и докато го направя стрелката се връща.Когато стартирам двигателя при откачен датчик свети лампата и се включва перката-поне знам че работи.Ще направя и това с конекторите на проводниците.Благодаря.
                              Brava JTD ELX
                              105 к.с.99"

                              Коментар

                              Working...
                              X