Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пътуване до Букурещ

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Пътуване до Букурещ

    Здравейте колеги ! С това описание може да бъда полезен на пътуващите Разград - Букурещ и Разград - Слънчев Бряг.Вчера ( 2 Юли ) ми се обади позната от Букурещ и ме помоли да я взема и да я закарам в Слънчев Бряг .Пътуването Разград - Букурещ си го знам като Добър Ден , но всеки път леки изненади не липсват .Първо - на пункта за плащане на такса мост в милата ни татковина е пълен хаос. Пред мен спряха три румънски коли и хората взеха да се пинкат . Прередих ги и без да ми искат номера на колата дадох своите 12 лева за угояване на администрацията .Преминах моста като ругаех повече работата на нашите румънски евробратя - СНАДКИТЕ НА МОСТА ЩЕ ВИ ИЗНЕНАДАТ СЪС СТЪРЧАЩИ СТОМАНЕНИ ПРОФИЛИ .Второ - след неизгодното обменяне на евро в леи ( 1 евро = 4,04 леи ) спрях на бензиностанцията на PETROM ( част от OMV ) непосреддствено след ГКПП (работят съвместно български и румънски граничари) където си купих седмична винетка.Служителката ми каза , че струва 14 леи ( нъцки - струва 13 леи и 6 бани ).В Румъния както знаете увеличиха ДДС-то им от 19 на 24 % и направо са полудели да лъжат затова първо си вземайте касовата бележка и след това плащайте. Последва спокойно пътуване до Букурещ . Спрях в квартал ПРОГРЕСУЛ в началото на Букурещ и в клон на BRD обмених 40 евро при курс 4,235 леи.Спрях на булевард Унирии и поради факта , че имах един час до срещата с моята позната реших да поседна на една пейка като предварително си купя кафенце и минерална вода , както и нещо за хапване . Резултат от покупките :- баничка от бутер тесто - 2 леи , минерална вода - 2,90 леи , кафе от кафе автомат - 1,50 леи ( на дисплея пишеше 1 лея ). Бабулята в магазина ми каза , че не били сменили цените на автомата , ама бонус за мене няма - ще ми даде жетон само срещу 1,50 леи Взех моята позната и отпраших за Гюргево( Джюрджю )Заредих газ по 2,29 леи. Спрях да плащам такса мост - поискаха ми нагло 27 леи при условие , че се плащат 26,11 леи.Платих точно.Нацупени ми дадоха касова бележка. Уточнение : една лея е нищо , но мразя да ме правят на абдал . Последва 15 минутно чакане на края на моста заради нахален шофьор на турски автовоз , който беше запречил входа и притеснен белгиец , собственик на кемпер . След поредица от ругатни от моя страна турчина сякаш вдяна , че може да мръдне напред и се отпуши работата . На ГКПП попитах в чии прерогативи е редът в граничната зона , на което ми отговориха , че трябва да питата началника си (?!). Потеглих бесен за кой ли път . Благополучно закарах моята позната в хотел КУБАН в Слънчев Бряг . Докато кротко си разговаряхме във фоайето на хотела ми вдигнали колата.След 53 лева си я взех и се прибрах в къщи като ползвах маршрута : Сл. Бряг - Варна - Разград.Извинявайте за подробностите , но искам да бъда полезен с това многословие .Здраве и успехи на всички.
    FIAT BRAVA 1.4 12V А/С, с чийто собственик можете да се свържете на 089 9225580
    FIAT CROMA 2.4 Mjet - proprio miracolo

    #2
    Интересно четиво и полезно-браво...само за едно си си виновен ти,че са ти вдигнали колата пред хотела,явно си спрял некъдето трябва Я разкажи по-подробно за тия стърчащи железа по дунав мост? Имам огромно желание(макар и неподплатено финансово) да посетя букурещ с хавтомобиля и ми се иска ако все пак успея да реализирам идеята ,за какви разходи иде реч!!! Затова и темата ми е супер полезна,а тия стърчащи железа ме шокираха И още един въпрос,езиковата бариера има ли значение или като иде реч за пари,всичко е ок После задължително ли е да си обменя тук парите в евро или и БГлева обменят там(чувал съм,че за наши пари се правят на улави) Защото не знам какви пари точно ще ми трябват там,а да обменям залудо повече пари в евро и после да ги връщам като ми останат ...
    ex.Мареа ТД100

    Коментар


      #3
      Пътуване до Букурещ

      Привет !1. Железата са тия от компенсационните фуги и неприятно хлопат...много неприятно.Малко пресилено звучи наистина с това СТЪРЧАЩИ.. :D 2. Колега , купете си евро тук и го обменете в банка в Румъния - в ИКЕА , СЕЛГРОС и други търговски центрове има автомати , които сменят евро - лея при банков курс . ЛЕВА НЕ СМЕНЯТ В БАНКИТЕ .3. Всеки втори говори английски , но както сте записал ЕЗИКА НА ПАРИТЕ Е УНИВЕРСАЛЕН .Успех . Букурещ е красив град - вижте го.
      FIAT BRAVA 1.4 12V А/С, с чийто собственик можете да се свържете на 089 9225580
      FIAT CROMA 2.4 Mjet - proprio miracolo

      Коментар


        #4
        Пътуване до Букурещ

        Колега , за това колко пари ще ти трябват не мога да ти отговоря точно , но имай в себе си поне достатъчно евро .Опита ще ти покаже колко ти трябват . Леи и да купиш повече ги смени в БГ в някое бюро - не е трагедия.Както писах можеш в събота и неделя да ги обмениш във всеки голям търговси център .Газта им е 2,29 , бензина им близо 5 леи.Сега в четвъртък ( 8 юли ) пак ще ходя и ще запиша точно колко струва горивото.Помни , че трябва да имаш 26,11 леи да си платиш моста на връщане.Кафе в тяхното ОМV струва 5 леи , на заведение около 7 леи.Цените в хранителните магазини са с около 10-20 % отгоре .Ако пазаруваш в СЕЛГРОС или МЕТРО помоли някой румънец да му ползваш картата ( дай му фактурата след това ) или служителката на входа да ти даде временна такава. СПАЗВАЙ ограниченията . КАРАЙ НА СВЕТНАТИ ФАРОВЕ въпреки , че е задължително след 1 септември. Като си купиш винетката пази отрязъка и касовата бележка. ЗАЛЕПИ ВИНЕТКАТА НА СТЪКЛОТО . Спирал ме е полицай за превишена скорост . Казах му на английски , че съм от България и ме пусна .Не спори . Запиши си телефон на българското посолство и ако стане дебела звъни .Питай , не се притеснявай.
        FIAT BRAVA 1.4 12V А/С, с чийто собственик можете да се свържете на 089 9225580
        FIAT CROMA 2.4 Mjet - proprio miracolo

        Коментар


          #5
          значи аз пари ще обменя и повече не е проблем.....в последния час още повече се зарибих и май другия уикенд ако не ми мине котка път(разбирай ако шефа даде пари през седмицата ) ще напълня колата с повечко хора да делим разходите и тръгвам Сега по интерсно ми е да си намеря електронни карти на румънско и на букурещ...Че гугъл и яхуу нещо не ме кефят но в краен случай и тях ще ползвам. Разходите няма да са кой знае колко много,а и ако се съберем достатъчно хора,поне ще си разделим таксите и нафтата...Гориво естествено ,че ще заредя от тук ,30 кила нафта са достатъчни тоест за път 70лв делено на 5 ,по 15лв на човек За такса мост и винетка още около 40лв и малко пари за обяд,защото такак или инъче отивам сутринта,прибирам се вечерта Уж едната позната е ходила,но нещо не вярвам на жена да ме упътва,затова ще търся карта!
          ex.Мареа ТД100

          Коментар


            #6
            Пътуване до Букурещ

            Карта си купи на бензиностанция . В самият град има достатъчно табели за забележителностите .Посетих :- Парламента ( Дворец на народа или Дворец на Чаушеску ) - 18 леи на човек . Събират хората на групи .НОСЕТЕ СИ ЛИЧНИТЕ ДОКУМЕНТИ иначе няма да ви вкарат в група. Контролът е като на летище . Не се отделяйте от групата - там е ПАРЛАМЕНТА и могат да ви арестуват или да се загубите :D Заслужава си да се види втората ( май вече третата :D ) по големина сграда в СВЕТА ;- Музеят на селото - 6 леи на човек - до него има прекрасно езеро ( внимавайте с кафетата ( 9 леи едното !!!! )Искам да видя :- Дворецът на Карол ;- Атиниумът ;- Нациомалният музей .До музеят на селото паркинга е до самата алея - БЕЗПЛАТЕН . По-надолу до езерото има други ( внимание : искат 5 леи , а струва 2 леи ) . Щом сте много хора спорете и не им давайте да си разиграват коня. Малки циганета упътват по паркингите - ако са много нахални почнете да търсите полиция .Успех .
            FIAT BRAVA 1.4 12V А/С, с чийто собственик можете да се свържете на 089 9225580
            FIAT CROMA 2.4 Mjet - proprio miracolo

            Коментар


              #7
              Пътуване до Букурещ

              http://wikimapia.org/#lat=44.5395212...80461&z=17&l=0
              FIAT BRAVA 1.4 12V А/С, с чийто собственик можете да се свържете на 089 9225580
              FIAT CROMA 2.4 Mjet - proprio miracolo

              Коментар


                #8
                не знам доколко ще вляза в някоя сграда,най-много една или две...останалото ще разглеждам отстрани,ще снимам Колкото се може по без пари дето се казва,защото са голям кът Просто не съм ходил в румъния,да видя цигани поне Идеята е малко да се разнообразим за ден,вярно да потришом и някой лев,но поне да поразгледам как няколко километра от нас успяват дда са далеч по-добре Да попитам само още нещо,предполагам ще трябва и "зелена карта" или както там се нарича да извадя за колата,след като ще излиза извън граница?
                ex.Мареа ТД100

                Коментар


                  #9
                  Пътуване до Букурещ

                  ЗЕЛЕНА КАРТА не са ми искали . Обикновенно ми я искат извън ЕВРОСЪЮЗА .Независимо какво ще гледаш , важното е да го видиш . Браво за ентусиазма . Браво.И един съвет : КАТО излезеш от границата в Румъния има заобиколен път през едно село и друг , който минава през циганската махала на Джюрджю ( Гюргево ) . Внимавай за пияни мангали . Вървят по осевата линия .Пътищата в Румъния са много добри , но както си караш току можеш да скокнеш в дълбока 20 см . дупка.1 на 5 - 10 км.Пак браво за желанието да видиш нещо различно.Успехи.
                  FIAT BRAVA 1.4 12V А/С, с чийто собственик можете да се свържете на 089 9225580
                  FIAT CROMA 2.4 Mjet - proprio miracolo

                  Коментар


                    #10
                    И на мен доста ми се ходи там, но май няма да е с колата.Парламента и музея на селото звучат интересно, ще ми се да ги посетя.А това, което си дал като точка на картата, мостът Отопени ли трябва да е и какво интересно има там?

                    Коментар


                      #11
                      Пътуване до Букурещ

                      Здравей !С тая УИКИМАПА се ориентирам в Букурещ .Там близо има едно хотелче , че затова .Хотел ЧАРТЪР има платен паркинг за 5 евро на денонощие.Иначе Букурещ е много готин град.Иди и разгледай. само , че ти се чудя защо не си вземеш колата .Недей да зависиш от разни автобуси и задкормилните им устройства
                      FIAT BRAVA 1.4 12V А/С, с чийто собственик можете да се свържете на 089 9225580
                      FIAT CROMA 2.4 Mjet - proprio miracolo

                      Коментар


                        #12
                        Аха, ясно.Не с автобус, а с влак, щото към момента ми се струва най-сигурен транспорт, имайки впредвид какво виждам по пътищата у нас. От автобус наистина по-безопасно ми се струва с колата, да Отделно съм чувал за цигани изнудвачи по румънските пътища, проблеми със задръствания и паркиране в Букурещ, а и не познавам законите така че за начало мисля да ида пешеходец - по-кротко, тъкмо и по-евтино ще излезе.Фиата има къде да се кара в България достатъчно.

                        Коментар


                          #13
                          Пътуване до Букурещ

                          Здравейте !На мен май румънското Министерство на туризма трябва да ми плати за рекламата дето правя Има БЕЗПЛАТЕН паркинг в самият дворец.Има такъв и в Музеят на селото .Нито веднъж никой не ме е безпокоил в Румъния .Напротив - всеки втори говори английски ( всички полицаи говорят ).Изобщо - отидете и вижте една ЕВРОПЕЙСКА държава .Здраве и успехи на всички .
                          FIAT BRAVA 1.4 12V А/С, с чийто собственик можете да се свържете на 089 9225580
                          FIAT CROMA 2.4 Mjet - proprio miracolo

                          Коментар


                            #14
                            Пътуване до Букурещ

                            Уважаеми колеги !За тия , които смятат да посетят Румъния :- позволените промили са 0.0 - след 1 септември карайте с включени фарове .Здраве на всички !Румен
                            FIAT BRAVA 1.4 12V А/С, с чийто собственик можете да се свържете на 089 9225580
                            FIAT CROMA 2.4 Mjet - proprio miracolo

                            Коментар


                              #15
                              Това лято стигнах до Вама веке, като спрях фиата на Дуранкулак, щото нямам зелена карта. Чак после разбрах, че зелена карта НЕ МИ ТРЯБВА, ама късно. Иначе щях да стигна до Мангалия, а защо не и до Констанца. От Вама веке -(това е нещо като техното Резово, на самата граница, по на юг е само България) имам много добри впечатления, направо лъха на Европа! Пътищата им добри, полицаите и митничарите им - грамотни. А на плажа на Вама веке имаше семейства, метъли, пънкове, регета, нудисти, старчоци, пичоци, мноо, ама мноо яки кръчми! и никой не те гледа накриво. Струва си да видиш Румънско.
                              Стояха зверчета
                              Около плета
                              В тях стреляха
                              И те умираха

                              Коментар

                              Working...
                              X