Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оригинална газова уредба на Брава 1.6 16v

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Оригинална газова уредба на Брава 1.6 16v

    Харесах си Брава 1.6 16v, 1997г, с оригинална италианска газова уредба.Имам няколко въпроса относно нея?1.Подходящо ли е да се избере такава уредба,защото съм чувал че най-вероятно колата ще е скъсана от каране щом е с уредба от завода?2.Създава ли проблеми?3.Заслужава ли си или по-добре да си купя брава без газ и тук в БГ да и сложат?4.Какъв е средният разход на газ/бензин при 1.4mi и 1.6 16V, и кой според вас е по-добрият двигател?И един страничен въпрос:5.Верни ли са слуховете,че брава/браво имат супер слаба предница и се трошат на поразия?

    #2
    Ами това че колата е с газ от италия действително означава че там е карана повече.... Но какво от това?Ако всичко е наред ( при преглед през сервиз ) взимай и не му мисли!Ако избора ти е между 1.4 и 1.6 - по добре е 1.6. Там обаче е възможно да има проблем с газификацията с обикновена уредба и да се наложи да сложиш инжекцион. На моето Браво разхода е 9/100 Газ градско и 7.5/100 Извънградско.Със сигурност това за слабата предница на Браво/Брава ти го е казал някой "със здрава немска кола". Не му вярвай!Такова нещо няма!Аз бих те посъветвал да смениш мембраните на изпарителя ако вземеш колата с АГУ от Италия!
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
    Fiat Linea 1.3 Multijet'08
    Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
    http://forum.fiat-bg.org

    Коментар


      #3
      zgabrovski написа:
      Ами това че колата е с газ от италия действително означава че там е карана повече.... Но какво от това?Ако всичко е наред ( при преглед през сервиз ) взимай и не му мисли!Ако избора ти е между 1.4 и 1.6 - по добре е 1.6. Там обаче е възможно да има проблем с газификацията с обикновена уредба и да се наложи да сложиш инжекцион. На моето Браво разхода е 9/100 Газ градско и 7.5/100 Извънградско.Със сигурност това за слабата предница на Браво/Брава ти го е казал някой "със здрава немска кола". Не му вярвай!Такова нещо няма!Аз бих те посъветвал да смениш мембраните на изпарителя ако вземеш колата с АГУ от Италия!
      Да,обаче като ходих в автокъщата където се намира колата (МАК-Овча Купел,на околовръстното), пича там ми каза че не може да се закара до сервиз защото колата е без номера?Посъветва ме да взема някой разбирач който да дойде на място да я види...Да му вярвам ли ?

      Коментар


        #4
        spalding написа:
        Да,обаче като ходих в автокъщата където се намира колата (МАК-Овча Купел,на околовръстното), пича там ми каза че не може да се закара до сервиз защото колата е без номера?Посъветва ме да взема някой разбирач който да дойде на място да я види...Да му вярвам ли ?
        немогат за сложат временен номернещо те мотае
        2015 Renault Megane Expression GT
        2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
        Всичко за FIAT Bravo 2007

        Коментар


          #5
          sev написа:
          spalding написа:
          Да,обаче като ходих в автокъщата където се намира колата (МАК-Овча Купел,на околовръстното), пича там ми каза че не може да се закара до сервиз защото колата е без номера?Посъветва ме да взема някой разбирач който да дойде на място да я види...Да му вярвам ли ?
          немогат за сложат временен номернещо те мотае
          Точно така,щото иначе аз като си я купя няма как да я закарам до вкъщи по неговата логика...А иначе ти какво ше ме посъветваш като оглеждам някоя Брава,на кои места да обърна най-голямо внимание?

          Коментар


            #6
            най-добре в сервизи вземи някой с теб, който разбирато всичко си е късмет, но все пак:http://www.fiat-bg.org/forum/viewtopic.php?t=621
            2015 Renault Megane Expression GT
            2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
            Всичко за FIAT Bravo 2007

            Коментар


              #7
              sev написа:
              spalding написа:
              Да,обаче като ходих в автокъщата където се намира колата (МАК-Овча Купел,на околовръстното), пича там ми каза че не може да се закара до сервиз защото колата е без номера?Посъветва ме да взема някой разбирач който да дойде на място да я види...Да му вярвам ли ?
              немогат за сложат временен номернещо те мотае
              най лесно е с приятел отивате и я изтегляте с въже до някой сервиз проверявате и готово, това със временния номер със сигурност няма да стане
              TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
              UNO 1.0 FIRE

              Коментар


                #8
                zgabrovski написа:
                Ами това че колата е с газ от италия действително означава че там е карана повече.... Но какво от това?Аз бих те посъветвал да смениш мембраните на изпарителя ако вземеш колата с АГУ от Италия!
                А аз пък бих те посъветвал, ако я купиш първа я покарай малко и виж вървенето и разхода и после ако не те устройва смениш мембраните на изпарителя, защото може да се сменяни, а излишни разходи при първоначалното купуване на кола са безсмислени просто си смени ремъците ролки и т.н. Това което е фатално за карането. Инече на колесар до Вантотрейд и на стенд там, но става след записване Да прегледаш и геометрията на колата, да не е помляна, че това е редовнен номер.

                Коментар


                  #9
                  А къде се намира този сервиз на Вантотрейд и как да намеря колесар?

                  Коментар


                    #10
                    spalding написа:
                    А къде се намира този сервиз на Вантотрейд и как да намеря колесар?
                    Под колесар имах в предвид пътна помощ, а адрес на Ванто има тук http://clubalfaromeo.com/forum/viewtopic.php?t=632Работят само с предварително записване. Цялостната диагностика е към 50-60 лв, но наистина си вършат отлично работата. Само цените са им малко високи.

                    Коментар


                      #11
                      georgyg написа:
                      Под колесар имах в предвид пътна помощ, а адрес на Ванто има тук http://clubalfaromeo.com/forum/viewtopic.php?t=632
                      Xex,разбрах че става дума за пътна помощ...питах как да се свържа с такава?иначе благодаря за информацията..наистина ще ми бъде от полза

                      Коментар


                        #12
                        http://www.uab.org/Това е сайта на СБА. Има линк за пътна помощ :D

                        Коментар

                        Working...
                        X