Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пътуване през Сърбия и Черна Гора

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Пътуване през Сърбия и Черна Гора

    Здраейте,дойде време за лятната почивка и с жена ми сме се спрели на Черна Гора като дестинация. Не съм пътувал през Сърбия (както и Черна Гора) и живо ме интересува дали се предлага газ по бензиностанциите? Мислим да пътуваме само и единствено през Сърбия, за да влезем в Черна Гора (за да избегнем Косово, през чиято територия е най - краткия път). Маршрута, който съм начертал е София - Крушевац - Нови Пазар - Будва. Нека някой запознат да сподели мнението си.ПоздравиГрешен раздел -> ПреместенаМодераторски екип на fiat-bg.org
    Fiat Bravo 1,6 16V 103 hp

    #2
    В Сърбия има, за Черна гора - не знам.

    Коментар


      #3
      tomny написа:
      В Сърбия има, за Черна гора - не знам.
      А лесно ли се намира? Имам предвид на всяка бензиностанция ли има? Трябва ли ми някакъв адаптор, за да зареждам?
      Fiat Bravo 1,6 16V 103 hp

      Коментар


        #4
        Да, мисля, че не съм спирал на бензиностанция, в която не предлагат пропан-бутан. Но имай предвид, че аз съм карал само по магистрали. Преходник не ти трябва, пистолета е като нашите.

        Коментар


          #5
          Много ти благодаря колега. Сега остава да ме светне някой и за Черна Гора. Мога ли да помоля уважаемите модератори при преместване на тема да пращат по едно мейлче, че настава суматоха в душата ми като не си видя писанията.Поздрави
          Fiat Bravo 1,6 16V 103 hp

          Коментар


            #6
            Добрее - ясно, че няма кой да ми помогне с тази информция. Има ли тогава някой, който да ме посъветва от къде да мина за Черна Гора, като не се влиза в Косово? Дано тук да има някой компетентен.Поздрави
            Fiat Bravo 1,6 16V 103 hp

            Коментар


              #7
              два вариантапрез Македония/Албания и през Сърбияпрез Сърбия е по-близо и спестяваш една границадаже като калкулация, излиза по-бързо отколкото през Косово...заради магистралата в Сърбиямисля че това е твоят маршрут (крайната точка е произволно избрана):http://maps.google.com/maps?f=d&sour...6167&z=8&via=1
              2015 Renault Megane Expression GT
              2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
              Всичко за FIAT Bravo 2007

              Коментар


                #8
                Sev написа:
                два вариантапрез Македония/Албания и през Сърбияпрез Сърбия е по-близо и спестяваш една границадаже като калкулация, излиза по-бързо отколкото през Косово...заради магистралата в Сърбиямисля че това е твоят маршрут (крайната точка е произволно избрана):http://maps.google.com/maps?f=d&sour...6167&z=8&via=1
                Този вариант и аз го гледах - но до днес. През Нови Пазар май пътя не е първокласен ами второ. Това може би ще създаде по-голям дискомфорт. А и тази отсечка мисля да я минавам около 5 сутринта.....
                Fiat Bravo 1,6 16V 103 hp

                Коментар


                  #9
                  този участък е около 50 км и след това още около 20
                  2015 Renault Megane Expression GT
                  2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                  Всичко за FIAT Bravo 2007

                  Коментар


                    #10
                    Все не ми оставаше време да пиша. В крайна сметка се получи следното:на отиване: Ниш, Кралево, Нови Пазар и Черна Гора.на връщане: пак през Нови пазар и след това малко надолу до границата с Косово и точно преди нея хванахме планината. През Сърбия се пътува много спокойно и няма от какво да се притеснявате. Трябва да имате биволски нерви, за да пазите ограниченията, но по - добре да го правите, че едни поляци ги гепнаха точно пред нас. Другото нещо, което ме научи тазигодишната ни почивка, че GPS - а, който ползвахме на отиване (Prestigio) е пълна скръб. Тази марка си спечели голяма черна точка в моите очи. То не беше да му променям начина на изчисление, то не беше да му показвам от къде искаме да мине - не искаше да работи за нас и това е.В крайна сметка заради него ни се удължи пътуването с около 3.5 часа. Ама нейсе другия път ще си гледам по - подробно картата. Като се прибера вкъщи мога и да постна някоя и друга снимка.Поздрави
                    Fiat Bravo 1,6 16V 103 hp

                    Коментар


                      #11
                      Предполагам на какво си се нацедил с gps по непознат маршрут, и аз съм го правил много пъти в началото, но с предварително планиране по карта мисля, че всеки gps ще се справи отлично и ще е най-добър съветник в непознати места, които са сложени в маршрута (стига да има пътищата) и не бива да зачеркваме никой модел, защото освен че е задължително средство(поне при мен), способно да помогне значително за оцеляване при евентуални екстремни ситуации, предоставя достатъчно удобства дори дори и без налична карта. Проблемът явно е бил в самата карта повече, в класовете на пътищата и други детайли, които определят маршрутизацията, отколкото в устройството.Дано да не те ядосах, но си е така.Отделно за маршрутизация по междинни точки, поне на гармина ми, има една хватка - като задам крайна точка, започвам да задавам последователно междинните точки така, че машинката да разбере, че трябва да те прекара последователно, а не в произволен ред през тях.

                      Коментар


                        #12
                        fuoco написа:
                        Предполагам на какво си се нацедил с gps по непознат маршрут, и аз съм го правил много пъти в началото, но с предварително планиране по карта мисля, че всеки gps ще се справи отлично и ще е най-добър съветник в непознати места, които са сложени в маршрута (стига да има пътищата) и не бива да зачеркваме никой модел, защото освен че е задължително средство(поне при мен), способно да помогне значително за оцеляване при евентуални екстремни ситуации, предоставя достатъчно удобства дори дори и без налична карта. Проблемът явно е бил в самата карта повече, в класовете на пътищата и други детайли, които определят маршрутизацията, отколкото в устройството.Дано да не те ядосах, но си е така.Отделно за маршрутизация по междинни точки, поне на гармина ми, има една хватка - като задам крайна точка, започвам да задавам последователно междинните точки така, че машинката да разбере, че трябва да те прекара последователно, а не в произволен ред през тях.
                        Не колега, не си ме ядосал ни най - малко. Относно Гармин на връщане ползвах такъв и бирата вече беше много по - различна. Иначе за междинните точки и аз го правех, но или интерфейса е мегасложен или аз съм технически бот. Пробвах всякакви варианти в продължение на 3 дена - ефекта беше един и същ. От Будва, Черна Гора искахме да идем до Дубровник, Хърватска и според картата единствено трябва да се кара по протежение на крайбрежието на север - е да ама Prestigio-то през 20 км искаше да завивам надясно и от самото начало показваше 207 км разстояние, при все че то е 100.Иначе за марките гледам да не робувам на никакви предразсъдъци. Ако някой има добър продукт аз съм първият, който ще го оцени.
                        Fiat Bravo 1,6 16V 103 hp

                        Коментар


                          #13
                          идеята,че не марката на навигацията е важна,а картата ,която имаш! Сложи си едно ай гопоследна версия,инсталирай си подробна карта на европа и си свиркай
                          ex.Мареа ТД100

                          Коментар


                            #14
                            Re: Пътуване през Сърбия и Черна Гора

                            Колега ето ти един саит има много добър он лине навигатор задаваш начална и краина точка а дори може и на самата карта да си правиш сам маршрути изчислява ти всичко време за пристигане информациа за пътищата дори и колко щи изгори колата до там върши работа http://www.viamichelin.com/Поздрави и приятна почивка будванската ривиера в черна гора е уникална мойта съквартирантка е била
                            Мъжът трябва да взима толкова, че колкото и жената да изхарчи, да остава за 1 резервоар и 2 бири!

                            Фиат Типо 1.6 i.e некаде около 90 те години
                            Фиат Мареа 1.8 16v откъм края на 90 те години

                            Коментар


                              #15
                              Re: Пътуване през Сърбия и Черна Гора

                              stivan_alone написа:
                              Колега ето ти един саит има много добър он лине навигатор задаваш начална и краина точка а дори може и на самата карта да си правиш сам маршрути изчислява ти всичко време за пристигане информациа за пътищата дори и колко щи изгори колата до там върши работа http://www.viamichelin.com/Поздрави и приятна почивка будванската ривиера в черна гора е уникална мойта съквартирантка е била
                              Мерси колега, но този сайт го знам и го ползвах. Ако нямаше перипетии при пътуването нямаше да запомним почивката. Доволен съм въпреки GPS-ните ни неволи! Ето малко снимки
                              Прикачени файлове
                              Fiat Bravo 1,6 16V 103 hp

                              Коментар

                              Working...
                              X