Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Настройка на изпарител?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Настройка на изпарител?

    Колеги,Можете ли да ми дадете съвет, как да настроя за правилна работа електрически изпарител Ланди-Ренцо?В момента оборотите на празен ход са нестабилни между 600 и 1000 и когато колата не е загряла достатъчно гасне.
    FIAT TIPO 1.6 i.e DGT 149С2.046

    #2
    Колега, тая настройка се прави на газанализатор!
    Lancia Kappa 2.4 JTD 99`
    Uno 75 1.5i.e.8V 88`

    Коментар


      #3
      Струва ми се, че имаш и друг проблем. Как е на бензин???
      FIAT Tipo Completo S 1.4 i.e. 160EP55A 836A4.000
      ECU BOSCH 261 203 511; газова BRC

      Коментар


        #4
        brat_John написа:
        Струва ми се, че имаш и друг проблем. Как е на бензин???
        Амииии, горе-долу добре 800-900 об./мин.Какво имаш на предвид?
        FIAT TIPO 1.6 i.e DGT 149С2.046

        Коментар


          #5
          Ако не ти е добре работата на бензин ще береш ядове и на газ, та за това питах как е на бензин. Иначе газовата нова ли е или така взе колата? Ако си я взел така направи една профилактика на изпарителя - нови мембрани и почистване. Задължително при майстор.
          FIAT Tipo Completo S 1.4 i.e. 160EP55A 836A4.000
          ECU BOSCH 261 203 511; газова BRC

          Коментар


            #6
            Оставете профилактиките, колегата питаше как да си настрои съотношението на сместа която постъпва в цилиндрите - >ма тва на ухо не се прави, прави се на газанализатор и трябва да се докара приблизително до 15:1, а показанията на газанализатора трябва да са : СО - под 2.5 %, HC под 300 единици и СО2 - над 10%При тия показания работата на ДВГ трябва да е оптимална, както и разхода де!
            Lancia Kappa 2.4 JTD 99`
            Uno 75 1.5i.e.8V 88`

            Коментар


              #7
              Crusader написа:
              Оставете профилактиките, колегата питаше как да си настрои съотношението на сместа която постъпва в цилиндрите - >ма тва на ухо не се прави, прави се на газанализатор и трябва да се докара приблизително до 15:1, а показанията на газанализатора трябва да са : СО - под 2.5 %, HC под 300 единици и СО2 - над 10%При тия показания работата на ДВГ трябва да е оптимална, както и разхода де!
              Ако забелязваш колегата се оплаква от нестабилни обороти на празен ход и при незагрял двигател.... Това според мен няма да се оправи само ако си докара съотношението на газ - въздух.
              FIAT Tipo Completo S 1.4 i.e. 160EP55A 836A4.000
              ECU BOSCH 261 203 511; газова BRC

              Коментар


                #8
                brat_John написа:
                Crusader написа:
                Оставете профилактиките, колегата питаше как да си настрои съотношението на сместа която постъпва в цилиндрите - >ма тва на ухо не се прави, прави се на газанализатор и трябва да се докара приблизително до 15:1, а показанията на газанализатора трябва да са : СО - под 2.5 %, HC под 300 единици и СО2 - над 10%При тия показания работата на ДВГ трябва да е оптимална, както и разхода де!
                Ако забелязваш колегата се оплаква от нестабилни обороти на празен ход и при незагрял двигател.... Това според мен няма да се оправи само ако си докара съотношението на газ - въздух.
                Изпаритела е почти нов...затова според мен не е необходима все още профилактика. Отворих пробката отдолу и не изтече кой знае каква мръсотия. А най-вероятно ще се прибегне до газ-анализатор за настройката.
                FIAT TIPO 1.6 i.e DGT 149С2.046

                Коментар

                Working...
                X