Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как си слагах нови гуми...

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Как си слагах нови гуми...

    "Ако нещо си струва да бъде свършено, то си струва да бъде свършено добре".Повече от седмица си сменям предните гуми... Не че съм капризен или нещо, но бях проучил въпроса и бях решил, че този път ще са TIGAR TG635. Хубаво, ама явно се задейства принципа, че колкото по-добре знаеш какво искаш, толкова по-трудно е да го намериш... След дълго обикаляне по гумаджийници, се оказва, че евтините сръбски гуми Tigar, ги няма никъде. Или ако ги има са зимни. Или TG621. Предлагат ми Корморан, Глобал, Дебица, Барум и какво ли още не с идеята: "И тези са евтини!". Аз обаче си искам Тигър. Накрая откривам една гумаджийница, където казават че ги имат. Е, не точно ги имат, но ей сега ще отидат до склада. Да ама склада се оказва затворен (това става в събота на обяд) и аз се сбогувам с гумите до понеделник... Все пак за да са готови в понеделник, им казвам точно какво искам, отбивам атаките, че тези гуми били твърде широки за моята кола, уговаряме се да ми намерят и 2 джанти, същите като на колата ми (оригинални ФИАТ, 5.5х14 ЕТ45, стар модел, но аз си ги харесвам) оставям капаро и спокоен си заминавам да си почивам. Понеделник: Радостно усмихнат, пристигам в гумаджийницата и заварвам следната ситуация - гуми TG635 няма. И няма да има. Има някакви, които даже не съм ги и чувал - Tigar HITRIS. Имам два избора или тези, или Глобал, или Корморан, или Дебица. След дълго мислене, и оглеждане на картинките в ценовата листа, снимана на ксерокс, решавам да ги взимам - все пак изглеждат интересно - асиметричен грайфер, H индекс (210км/ч). Дамата, която се занимава със доставките, скача в колата и заминава за склада. Аз отивам да пия кафе. След 30 минути отивам да слагаме гумите. Те изглеждат по-хубави от картинката.Дори джантите са доставени - същите като моите, доста мръсни и тук-там ръждясали. Само че 13". Човека от джантаджийницата казал - ще станат!Звънят на джантаджията, той казва: "А, 14-ки май че имам някъде, някакви". Явно обаче, вече не им се занимава с мене, защото ми казват, че те джанти не продават, тези ги доставили само за да ми направят услуга, но втори път не могат да ходят до другия край на града, та ако искам, да отскоча и да си избера такива каквито ме устройват. На тях им било все едно на каква джанта ще сложат гумата.Скачам аз на Ритмото, и отивам при джантаджията, който, както и предполагах се оказва търговец на гуми 2-а употреба. Доста мургав субект, със омазнено кожено яке. Със помощника му седят в невероятно мръсен, магазин ли е, офис ли, наполовина вкопан в земята и играят шах на компютъра. Казвам му кой съм и какво ми трябва. Той ми предлага 2 джанти от Брава. Съвсем друг дизайн. ЕТ35 (или 37). Но щели да станат. Обяснявам му, че ми трябват ЕТ45. Нямал, ама хайде да огледаме, и ме поканва в най-мръсният двор който съм виждал. Кал до коленете от последните дъждове и в калта стоят на купчини джанти и гуми. Най-долните на купчината са наполовина закопани в калта. След няколко минути преравяне, откриваме точно каквото ми трябва - 4 колела от Регата с точните параметри на джантите (и между другото с много запазени гуми). Обаче ужасно ръждясали. Не му мисля дълго и веднага си заплювам двете по-запазени. Пазарим се малко, където аз разбира се се минавам, но вече всичко ми е тотално омръзнало, плащам взимам си джантите и с мръсна газ към гумаджията. Докато карам, разбирам, че сърце не ми дава да сложа чисто нови гуми (макар и тигър) на тези джанти. Нещо трябва да се предприеме. Първо завъртаме джантите на стенда и се оказва (разбира се) че са криви. Отхвърлям, възмутен, предложението да ги изправят със чука, и ще не ще, дамата от касата пали колата и тръгва да ги носи на машинно изправяне. Накрая си взимам джантите, казвам им да ми пазят гумите и си заминавам.Вторник, сряда и четвъртък преди обяд: На балкона боядисвам джанти - шкурка, ортофосфорна киселина, пак шкурка, докато се махне ръждата. След това грунд, водна шкурка, боя и лак. Жена ми казва, че ако не си довърша ремонта на кухнята (който съм прекъснал за малко - "само отивам да сменя предните гуми" - миналата седмица) Като се има предвид, че го правя за първи път, резултата са две джанти, които от 1м разстояние изглеждат блестящи. (От половин метър, аз си виждам сто дефекта). На това великолепие никак няма да изглеждат добре старите, ръждясали болтове от Лада с които са завити старите джанти, затова обикалям два часа магазините за болтове за джанти. Ковани. Накрая си купувам от магазина от който най-малко очаквам.Четвъртък, късен следобед: Е, историята е към своя край. Макар и в края на деня, гумаджията ми монтира новите гуми на блестящите джанти, като ме поразпитва пътьом какво точно съм използвал за боядисването им. Присъстващите клиенти заявяват, че такива хубави джанти ще стоят на Ритмото като "на свинче звънче", с което на този етап съм склонен да се съглася. Накрая паля и си тръгвам щастлив, че всичко е добре, когато свършва добре. Ама сега не мога да понасям как изглеждат задните джанти, а и боята на купето е доста износена за такива великолепни колела. Пък и интериора...П.П. Най-накрая ги намерих тези гуми на сайта на TIGAR. Оказа се че ги има само на сръбската версия на сайта -> Тук например. Също се оказа, че са последен писък - модел от тази година. Дано да не се окаже от несполучливите им модели.
    Fiat Ritmo 105TC
    1600cc 105к.с.

    #2
    Хубаво, ама явно се задейства принципа, че колкото по-добре знаеш какво искаш, толкова по-трудно е да го намериш...
    Нямаш си и представа, колко си прав
    Fiat Idea 1.9 8V mJet 'Emotion'
    Fiat Bravo 1.4 16V T-Jet 'Eleganza'
    Fiat Punto 1.2 16V ELX 'Speedgear'
    Fiat Uno 1.0 i.e S - "powered by FIRE 8V"

    Търси се..

    Коментар


      #3
      Като гледам колко нерви си изхабил, дали нямаше да е по-добре да отидеш и си купиш 2 чисто нови фиат джанти.54 лв е бройката.Така и направих есента.А и други тъжни мисли ме навяват.Ние ли сме само толкова некадърен и мързелив и крадлив народ, та един завод за гуми не можахме да опазим или продадем на някоя читава фирма.Ей ги сърбите.. народ след война.Колко бързо възстановиха икономиката си.Даже произвеждат от тази година "Застава" по лиценз на Фиат едно към едно с Пунто-II и там струва около 6000 евро.
      SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

      Коментар


        #4
        Nino написа:
        Като гледам колко нерви си изхабил, дали нямаше да е по-добре да отидеш и си купиш 2 чисто нови фиат джанти.54 лв е бройката.Така и направих есента.
        Е, нямаше да е същото приключение нали. И никога нямаше да се запозная с куп интересни хора. А и не съм сигурен че може да се намерят същите джанти - те са се слагали на коли от 80-те години. И допълнителното удоволствие че си го направил сам, с нищо не може да се замени.
        Fiat Ritmo 105TC
        1600cc 105к.с.

        Коментар


          #5
          johnfound написа:
          Е, нямаше да е същото приключение нали. И никога нямаше да се запозная с куп интересни хора. А и не съм сигурен че може да се намерят същите джанти - те са се слагали на коли от 80-те години. И допълнителното удоволствие че си го направил сам, с нищо не може да се замени.
          Всъщност си прав.Но аз вече не смея.Откакто жена ми се закани ЛЮТО след едно такова боядисване на джанти вече НЕ!!!! Yellow_Flash_Colorz_PDT_21
          SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

          Коментар


            #6
            Nino написа:
            Като гледам колко нерви си изхабил, дали нямаше да е по-добре да отидеш и си купиш 2 чисто нови фиат джанти.54 лв е бройката..........
            Toва 54 лева цена за обикновенна стоманена джанта ли е или за лята джантаЛята джанта замъгла, чистачки за тъмно,бастър копче джам пада, фаровете правят здравей здрасти

            Коментар


              #7
              Мен ме хвана яд за друго като казахте това че не успяхме да си запазим завода за гуми.Ами я се замислете на нашето скромно полуостровче колко много неща се произвеждат извън България.Сърбите си произвеждат лицензни Застави и гуми и какво ли не още.Гърците и те какво ли не произвеждат и май имаха и те някъкви коли не съм сигурен.Румънците произвеждат Дачия колко години вече и Аро също (аз си имам едно Аро даже) и сега изкарват нови моделчета дето не са толкова лоши и на смешни цени.Франция яко го бута напред и им строи и пътища и т.н.Търците са ясни че правят всичко тях няма за какво да ги коментирам изобщо.Ами ние какво авто произвеждаме?!? - май май само тунинговани до неузнаваемост Голф-ове,Соц возила от 70-те години и т.н. от сорта.Друго какво произвеждаме - от тотално бракувани в света коли произвеждаме идеално запазени коли дето се трошат на поразия.Още какво произвеждаме - много ама наистина много некадърни шофъори които не знаят знаците камоли правилника или що е то огледало.Да също произвеждаме дупки по пътищата (в това сме може би най-добрите в света) и такив разни пътища и мостове че да ти падне шапката от учудване кои пък го е измислил това да е точно толкова сложно и грозно и паянтово....ама все пак сме в България не трябва да забравяме тази малка подробност.
              Fiat Tipo DGT 1108cm3 Fire, VW Passat B3 1878cm3

              Коментар


                #8
                Ами ние какво авто произвеждаме?!?
                Отговора е прост, Автоджамбази
                Fiat Idea 1.9 8V mJet 'Emotion'
                Fiat Bravo 1.4 16V T-Jet 'Eleganza'
                Fiat Punto 1.2 16V ELX 'Speedgear'
                Fiat Uno 1.0 i.e S - "powered by FIRE 8V"

                Търси се..

                Коментар


                  #9
                  Fire 999 написа:
                  Ами ние какво авто произвеждаме?!?
                  Отговора е прост, Автоджамбази
                  Ха-ха, кратко,ясно и абсолютно точно казано!!!!!
                  SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

                  Коментар

                  Working...
                  X