Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Филтъра на клапана

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Филтъра на клапана

    Моят Фиат Типо моно инжецтион , които закупих миналото лято е оборудван с АГУ . За почти една година със сигурност не му е правена профилактика на газовата уредба. Колата няма мощност и има висок разход. От пробката на изпарителя не тече нищо. Знам че трqбава да сменя филтъра на клапана , защото не е сменян сигурно няколко години . Въпроса ми е мога ли да го сменq при положение че имам газ в бутилката , ако мога , трябва ли да я спра от някаде другаде или влобще клапана запушва преди филтъра ? И за всички газови уредби ли са еднакви филтрите ? Благодаря предварително.
    FIAT Tipo 1.4 Mi

    #2
    Не! Трябва да спреш притока на газ от кранчето на самата бутилка. След това демонтираш филтърчето и отиваш с него до магазина. Аз лично съм виждал 4 модела, но много вероятно е да има и още. Но това няма нищо общо с липсата на мощност и високият разход. Най-вероятно се налага смяна на мембрани и със сигурност реглаж на изпарителя.
    PUNTO Selecta

    Коментар


      #3
      Аз откакто я имам стана вече почти година ,а от преди неззнам колко време не съм правил профилактика на газовата и тук във форума прочетох ,че трябва редовно да се прави. Вчера с един приятел отвихме пробката на изпарителя и нищо неизтече. Незнам може и да сме объркали нещо. Тук прочетох и че при това положение трябва да е задръстен от мизерия. Има ли някакъв специален начин за тази профилактика?
      FIAT Tipo 1.4 Mi

      Коментар

      Working...
      X