Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ГКПП Златоград-Термес

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    ГКПП Златоград-Термес

    На желаещите да пътуват през този ГКПП, бих препоръчал ако имат възможност да не го използват. Не че не е красиво от там, ама има един голям недостатък: пътя от нашата страна горе-долу се ядва, но от гръцка е много тесен. Асфалта е чисто нов ама цялата широчина на пътя е колкото едно нормално платно и 2 коли се разминават като слизат на банкета. Пътя е с много остри завои и трябва да се внимава някой да не изкочи отсреща. От Смолян до Хсанти като разстояние е около 105км, а го взехме за 2,5 часа при положение, че не съм се туткал много много. През пункта сме минали за 5мин. и това ни беше спирането.
    Ex. Fiat Marea 1,6-16V,98g.
    Ex.Opel Astra

    #2
    НЕделя се върнях от тасос на отиване минах през Гоце Делчеев като беше суперНо на връщане пътувахме 10 часа... Тасос Ксанти златоград Смолян -- ЛЪКИ - Пловдив София!Пътя е прекрасен ! но АДСКИ ТЕСЕН! кара се на 2/3 предавка МАКСИМУМ ... Ценителите на красивата природа и екстремното каране по тесни завойчета да минат от там !Може Събота и Неделя да напиша един пътепис! ДА ви зарибя по КЪмпингуването!
    Ползвайте мигачи!

    "I believe in a long, prolonged, derangement of the senses in order to obtain the unknown."
    Jim Morrison

    Коментар


      #3
      ГКПП Златоград-Термес

      Здравейте колега !Колко струва ферибоота до Тасос ?Ако може някоя друга подробност .Преварително благодаря !Поздрави :Румен
      FIAT BRAVA 1.4 12V А/С, с чийто собственик можете да се свържете на 089 9225580
      FIAT CROMA 2.4 Mjet - proprio miracolo

      Коментар


        #4
        Само да вметна,че до края на лятото се очаква най-сетне да се отвори гккп Славеево ,който ще свързва Ивайловград с Кипринос и за всички,които са в региона значи,че вече няма да обикалят 150км за да отидат Гърция,която през Славеево им е на 10км... Аз лично се надявам скоро да го пуснат най-сетне,защото ако реша от там за ден мога да ида до Бяло море и в края на деня да съм се върнал пак и нас Някой има ли инфо докъде е стигнал този гкпп,защото последно ходих миналата година,от наша страна се очакваше само да се постави навес и т.н. ,а от гръцка още нямаше изграден асфалтов път( само да вметна,че има черен път,който е толкова гладък и утъпкан,че е по-добър от повечето ни асфалтови пътиша ) Ако някой има инфо докъде са нещата,ще съм блаагоддарен
        ex.Мареа ТД100

        Коментар


          #5
          Re: ГКПП Златоград-Термес

          Румен_Хинчев написа:
          Колко струва ферибоота до Тасос ?
          колегата сигурно ще сподели по-подробно, но според цените по сайтовете е 3/4 евро за възрастен и 16 евро за колата.@batabit, чакам пътеписа, че точно към там съм се насочил. наблегни на цените По-скоро към Керамоти де...но то си е едно и също.А за пътя, явно наистина е много тесен, щом всеки основно на това набляга. Но доколкото разбрах така е 8-10 км, след това по пътя за Ксанти си е ОК.
          Fiat Brava 1.2 16V, 1999
          Peugeot 307 1.6 16V, 2007

          Коментар


            #6
            ГКПП Златоград-Термес

            Благодаря за инфото , колега !Кога ще се запътваш натам ?Аз смятам да отидем в Родопите със семейството , отскачане за 2 дни до Тасос и след това Цариград .Можем да оформим дружина .Поздрави !
            FIAT BRAVA 1.4 12V А/С, с чийто собственик можете да се свържете на 089 9225580
            FIAT CROMA 2.4 Mjet - proprio miracolo

            Коментар


              #7
              ГКПП Златоград-Термес

              Колегата batabit е посочил цените тук :http://www.camping-pefkari.gr Ще ми се да са актуални.Поздрави
              FIAT BRAVA 1.4 12V А/С, с чийто собственик можете да се свържете на 089 9225580
              FIAT CROMA 2.4 Mjet - proprio miracolo

              Коментар


                #8
                И аз го гледах този сайт, но още се чудя дали на къмпинг или да търся някоя студио. И точна дата не съм определил още, зависи приятелите ми как ще им е по-удобно, но ще е в рамките на идните две седмици. И моята идея е точно същата, първо обиколка на исторически забележителности в Източните Родопи от рода на Перперикон, и после Гърция. Но в крайна сметка може и обратното.
                Fiat Brava 1.2 16V, 1999
                Peugeot 307 1.6 16V, 2007

                Коментар


                  #9
                  опа Извинявам се за забавянето ферибота от керамоти На отиване за кола 16 евро на връщане ми искаха 20 .. не знам защо но и бързах и не питах и не гледах....ПО 3 евро са билетчетата на човек... страхотна дестинация е но не за повече от 3- 4 дена защото почваш да забелязваш мрасотията и мизерията и многото българи....
                  Ползвайте мигачи!

                  "I believe in a long, prolonged, derangement of the senses in order to obtain the unknown."
                  Jim Morrison

                  Коментар


                    #10
                    ГКПП Златоград-Термес

                    Благодаря Ви !Не се притеснявайте за забавянето .Мръсотията и мизерията май са функция на многото българи На нас и два дни са ни много - не искам да се ПРАЖА , а да пътувам и да гледам .Живи и здрави на всички колеги .
                    FIAT BRAVA 1.4 12V А/С, с чийто собственик можете да се свържете на 089 9225580
                    FIAT CROMA 2.4 Mjet - proprio miracolo

                    Коментар


                      #11
                      Ще спретна нещо на бързо пък дано се получи Тръгнах на 7.07 сутринта и излязохме към 6 часа от софия Дестинацията беше София- Благоевград - Гоце делчев Драма - Керамоти и после Тасос Из българия пътуването си беше 6, по хладничко спирахме, хапвахме, пиивахме( покрай благоевград)даже и ГПС-а знаеше все още и къде да ходи Заредих цял Резервоар на благоевград (мисля че 50 литра е с резервата ) защото цените там са около 3 ЛЕВА БЕНЗИН 95 , а дизела ми се стори че е същата цена....или да е била максимум 10 - 20 30 стотинки по висока (имаше предимно бензиностанции еко и няква гръцки с зелен надпис Пътя покрай Гоце Делчев е Прекрасен* ... ОТ гледна точка на това че има приятни завойчета ( но не от ония дето ти става лошо) и само на 3 - 4 места е разбит пътя за по няколко метра И хубавото е че се наслаждаваш на хубата природа в района!Средна скорост там е 70 - 80 като все пак карам сток браво и гледам да не прекалявам с засилката при пълна кола с спящи хора На границата ми искаха само и единствено ЛИЧНИ КАРТИ и ИЗРЕЗКАТА ОТ ВИНЕТКАТА....Честно казано не бях очарован от пътищата в гърция... И най - вече от ограничението от 50 километра през 3 километра... Мисля че това е основната причина целия път да ни беше около 7 часа....ПП АКО ПЪТУВАТЕ БЕЗ КЛИМАТИК както правя аз гледайте да не е по обяд в гърция... ( съветвам колегите с 1,4 12в :DИ не очаквайте да видите нещо красиво там в момента в който минете извън бг наоколо са само някакви каманаци и пасъци...Градчетата са им с тесни улички всеки се е разбързал за някъде и ти бибиткат през 1 минута за да ти отнемат предимството :D Гърците определно не си спазват ограниченията.... и лесно се отплесваш и почваш да караш по бързо...ПОЛИЦия не можа да ме спре... Само еидн с радар се видя по едно време ама явно бяхме в норма....А И ПП НЕ ХОДЕТЕ С ГПС-и С ХАКНАТИ КАРТИ ... бъркат пътя прекарват те по пешеходни или затворени улички и е кофти на моменти... На моменти на магистралата ДО Керамоти ми показваше че излизам от пътя или че пропускам отбвики които не съществуват но след няколко километра се оправяше...Когато стигнахме ферито НИ даваха много зор защото го хванахме в последния момент взеха ни набързо парите и ни натовариха... Голяма тръпка си е да се возиш на Ферибот особено с чайките които ти взимат храната от ръцете и летят стотици на брой около тебПътуването беше около 30 минути и да съм се бавил 15 - 20 да сляза( на връщане токлова защото бях последна кола на 3 етажен ферибот )аз лично се консултирах с този линк преди да отида http://www.thassos-ferries.gr/schedule-en.html оказа се вярно ... сега виждам и защо на връщане са ми зели 20 евро - таксували са ме за голяма кола...тзтзтз На тасос пътчетата са ТЕСНИ с много завой и в населените места се молете да не засечете автобус ! Няма място за него камо ли за да се разминете... Ходихме на Южната част на острова като минахме по западната дъга!http://www.camping-pefkari.gr/ А това е къмпинга на който бяхме ! Намира се на 2 километра пради потос където праввят страхотни дюнери има супермаркети ако ви трябва нещо... В СУПЕР МАРКЕТИТЕ нямаше презервативи или поне не намерих Къмпинга имаше ПРЕКРАСНИ БАНИ и тоалетни които се чистеха всяка сутрин Хладилник! МАСи и Барбекюта! Стай за гладене пране миене... Ако искате ток до вашата палатка е допълнително 3 евро ан вечер ако искате само да зареждате си има контакти на някой места.. от 7 до 11 за двама човека с двуместна палатка беше 52 евро общо ( плаща се палатка и на човек)ПС АКО СТЕ РАСИСТ ЩЕ ВИ Е ПРОБЛЕМ ДА ОТСЕДНЕТЕ В КЪМПИНГА ! :D Имаше хорица от всеки един край на света като предимно западна европа И ЗАДЪЛЖИТЕЛНО НОСЕТЕ ОБУВКИ ЗА ПЛУВАНЕ ( по 5 евро се продават там ) защото таралежите са си Е*али мамата и очила по възможност за да ги видите къде са Ходихме само на различни плажове но предимно си търсихме скали за да се гмуркаме (имахме си 5 местна лодка и половината време ходихме от плаж на плаж с нея ) Ако съм пропуснал нещо питайте днес съм разсеян Връщането... Тръгнахме към 9 решихме да минем през Ксанти Смолян Пловдив СофияТа за ферибота вече разказах... поехме към ксанти и след Ксанти Златоград ПРЕПОРЪЧВАМ Този маршрут да се избира само ако сте гледали WRC Преди това или сте заграяли с NFS Пътя е едно платно хубав асфалт мантинела... няма отбивки за да се размиант коли и се излиза в банкета Максимална скорост 40 като нормалната е 25 - 30 2/ 3 предавкаотне ни може би около 5 6 часа от тасос до КПП - То Където влязох в другия филм Гпс-а избра най - краткия път които беше ПРЕЗ ЛЪКИ ! Не се оплаквам но се вкарахме в още по голям приключение Красива природа и наместа черен път ( поне си купувате домашни сладка и мед ) още 3 часа до Пловдив и от там вече по магистралата в неделя към София няма нужда да ви разказвам колко приятна картинка е Разхода който направих по тези завой беше 7,4 (с трима човека и багаж)ПС Извинявам се за грешките и порпуснати разменени думи но адски много бързах Качвам снимки дано съм помогнал и е било интересно
                      Прикачени файлове
                      Ползвайте мигачи!

                      "I believe in a long, prolonged, derangement of the senses in order to obtain the unknown."
                      Jim Morrison

                      Коментар


                        #12
                        Още няколко снимкиАко на някой - модератор му се разправя с мойте глупости може да пооправи и ако е нужно в друга тема да не спамя на колегата
                        Прикачени файлове
                        Ползвайте мигачи!

                        "I believe in a long, prolonged, derangement of the senses in order to obtain the unknown."
                        Jim Morrison

                        Коментар


                          #13
                          ГКПП Златоград-Термес

                          Браво друже Batabit !Аз отдавна съм ’’зарибен’’, сега сина ми е почти готов , остава жената .Благодаря за пътеписа . Достатъчно изчерпателен е .Успехи и здраве !
                          FIAT BRAVA 1.4 12V А/С, с чийто собственик можете да се свържете на 089 9225580
                          FIAT CROMA 2.4 Mjet - proprio miracolo

                          Коментар


                            #14
                            Да не цапам темата, ама някой знае ли на какво основание на границата са искали отрязъка от винетката?Щото аз не знам за такова, а и никога досега не са ми искали. Но не съм излизал вече май почти година в Гръцко, макар че планирам и аз другия месец да ида до Солун малко на гости.По принцип си го пазя отрязъка, но въпреки това няма да им го покажа, докато не ми изкарат наредба или закон, че трябва да си го нося и да им го показвам.Щото съм инат Иначе Тасос го отписах в момента, в който в Кавала наблюдавах пристигането на ферибота от Тасос - 100% от колите, които слязоха от него бяха български. Мерси, но българи има и в България Бол.

                            Коментар


                              #15
                              На мене пък не са ми искали устатака от винетката никога.
                              Ex. Fiat Marea 1,6-16V,98g.
                              Ex.Opel Astra

                              Коментар

                              Working...
                              X