Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

По-висока работна температура при работа на климатика?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    По-висока работна температура при работа на климатика?

    Нормално ли е?Стрелката стоеше малко след средата когато днес бях пуснал климатикаИ това при скорост около 90 км/ч на прав участък 4-5 кмЗащото като си го обяснявам май наистина е така - кондензатора на климатика е пред радиатораИ при работа на климатика въздуха се стопля там и после обдухва радиатора
    2015 Renault Megane Expression GT
    2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
    Всичко за FIAT Bravo 2007

    #2
    И при мене е така. Мисля че е нормално.
    PUNTO Selecta

    Коментар


      #3
      Да и при мен е малко по висока температурата , но в рамките на нормалното
      Alfa Romeo 166 2,4 JTD
      Porsche 944 S2
      http://www.valmcrae.snimka.bg/
      http://vbox7.com/user:val_mcrae
      http://autoclubkarlovo.bulgarianforum.net

      Коментар


        #4
        Tака е винаги и е нормално!
        Frontera Sport, X20SE март 1998

        Коментар


          #5
          в началото малко се шашнахно после като помислих и аз така решихно друго си е да го потвърдят и колегите :D
          2015 Renault Megane Expression GT
          2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
          Всичко за FIAT Bravo 2007

          Коментар


            #6
            На градско като загрее двигателя и пусна климатика много бързо му пада температурата, това съм го пробвал и на едно служебно Пежо, предполагам че хладилният агент се затопля от ДВГ което допълнително му отнема температура.Т.е. при мен е точно обратното и мисля, че това е нормално.
            FIAT GRANDE PUNTO 1.3 MJT '09
            FIAT BRAVO 1.6 16V '97

            Коментар


              #7
              И при мен пада с една две чертички

              Коментар


                #8
                jqb написа:
                На градско като загрее двигателя и пусна климатика много бързо му пада температурата, това съм го пробвал и на едно служебно Пежо, предполагам че хладилният агент се затопля от ДВГ което допълнително му отнема температура.Т.е. при мен е точно обратното и мисля, че това е нормално.
                Не е съсем така. "Хладилният агент" е топъл и трябва да се охлажда! Затова му е радиатора. Пипнете един хладилник отзад за да видите за, какво говоря, но леко за да не се опарите! Принципа на хладилника е толкова шашав и объркан за мен, че до ден днешен не ми стана ясно как така хладилника отзад трябва да е топъл за да е леден отвътре...
                Frontera Sport, X20SE март 1998

                Коментар


                  #9
                  Това си е термопомпа,"изсмуква" температурата от едното място и я отделя на другото.Там кадето се отделя температурата естествено е горещо.

                  Коментар


                    #10
                    Re: По-висока работна температура при работа на климатика?

                    sev написа:
                    Нормално ли е?Стрелката стоеше малко след средата когато днес бях пуснал климатикаИ това при скорост около 90 км/ч на прав участък 4-5 кмЗащото като си го обяснявам май наистина е така - кондензатора на климатика е пред радиатораИ при работа на климатика въздуха се стопля там и после обдухва радиатора
                    И при мен се покачва температурата с 1 чертичка над средата като карам на клима!
                    Bravo 1.6 16v

                    Коментар


                      #11
                      Vladim написа:
                      Принципа на хладилника е толкова шашав и объркан за мен, че до ден днешен не ми стана ясно как така хладилника отзад трябва да е топъл за да е леден отвътре...
                      И как иначе като принципа за работа на хладилника с компресор е изобретен от Айнщайн.
                      VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                      VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                      VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                      VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                      Нека Силата на бъде с Нас...

                      Коментар


                        #12
                        Няма нищо сложно.Не съм техник,ама радиатора на хладилника е за охлаждане на маслото на мотора,доколкото съм запознат,а иначе системата е пълна с инертен газ,които при нагнетяване поема топлината и при обратен процес я отделя.
                        Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
                        Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

                        Коментар


                          #13
                          Радиатора отпред се казва" кондензатор" а този в купето "изпарител".Принципа на климатика е много прост и е основан на своуствата на газовете при сгъстяване да отделят топлина ,а при разреждане да поемат такава.Тоест когато се покачва налягането в един съд(примерно радиатора отпред)темп.се покачва.И когато пада налягането в един съд темп. се понижава(радиатора вътре).А понеже двата са в един кръг компресора тегли фреон от вътрешното тяло и го компресира към външното.Когато има възможност за обръщане на посоката на изпомпване/компресиране вече говорим за климатроник.Тоест нагрява се вътрешното тяло и духа топличкооо :D .А маслото е за комресора и при работата му просто то навлиза и по системата ,което пък не и пречи.
                          125s/1600ccm/100ps

                          Коментар


                            #14
                            FIAT 125s написа:
                            Радиатора отпред се казва" кондензатор" а този в купето "изпарител"(или обратно).Принципа на климатика е много прост и е основан на своуствата на газовете при сгъстяване да отделят топлина ,а при разреждане да поемат такава.Тоест когато се покачва налягането в един съд(примерно радиатора отпред)темп.се покачва.И когато пада налягането в един съд темп. се понижава(радиатора вътре).А понеже двата са в един кръг компресора тегли фреон от вътрешното тяло и го компресира към външното.Когато има възможност за обръщане на посоката на изпомпване/компресиране вече говорим за климатроник.Тоест нагрява се вътрешното тяло и духа топличкооо :D .А маслото е за комресора и при работата му просто то навлиза и по системата ,което пък не и пречи.
                            125s/1600ccm/100ps

                            Коментар


                              #15
                              FIAT 125s написа:
                              FIAT 125s написа:
                              Радиатора отпред се казва" кондензатор" а този в купето "изпарител"(или обратно).Принципа на климатика е много прост и е основан на своуствата на газовете при сгъстяване да отделят топлина ,а при разреждане да поемат такава.Тоест когато се покачва налягането в един съд(примерно радиатора отпред)темп.се покачва.И когато пада налягането в един съд темп. се понижава(радиатора вътре).А понеже двата са в един кръг компресора тегли фреон от вътрешното тяло и го компресира към външното.Когато има възможност за обръщане на посоката на изпомпване/компресиране вече говорим за климатроник.Тоест нагрява се вътрешното тяло и духа топличкооо :D .А маслото е за комресора и при работата му просто то навлиза и по системата ,което пък не и пречи.
                              това за климатроника не е точно такаклиматроник (автоматичен климатик)- може темпепратурата да се зададе точно и да се поддържа автоматично
                              2015 Renault Megane Expression GT
                              2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                              Всичко за FIAT Bravo 2007

                              Коментар

                              Working...
                              X