Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

дискусиика една

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    дискусиика една

    преди 3-4 дена нали си оправих чашката на пунтото и сипах газ запалих работи добре като се има напредвид че не е карана тук на гас и е седяла зимата в автокъщата - нали там за мембрани - та напълних бутилката 30литра е брц е газовата от италия си е.. минах 100км от тях към 65 в софиа градско и напълних бутилката пак - 11.60литранормален ли е разхода за 1.2 16в инжекцион ? понеже не разбирам не съм карал на газ досега... и според вас тази кола колко трябва да има среден разход ?
    Lybra 2.4jtd intensa 06.2002
    Marea 1.9 TD100 HLX -07/97
    Punto 1.2 16v Sporting -11/97 еx - На части

    #2
    Нормален е, аз за толкова на градско бих почерпил - като знам каква ни е газта...все пак 11,6/100 = 9,80лв, а на бензин да кажем 9/100 = 14,80лв - ралика = 5кинта на 100!!!
    Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
    Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

    Коментар


      #3
      ахам да обменя опит все пак но пък сега не знам преди не го правеше не съм я карал на диагностика обаче днес за 2ри път като е изклучена от скорост и съм намалил за да завия и да включа на 2ра и ми гасне 1вия път се мъчи да запали та минах на бензин че закъснявах за работа 2рия си запали идеики от какво може да е това ?
      Lybra 2.4jtd intensa 06.2002
      Marea 1.9 TD100 HLX -07/97
      Punto 1.2 16v Sporting -11/97 еx - На части

      Коментар


        #4
        Доста работи - най вече дребни:първо виж да не би да са ти много ниски оборотите на газ, замърсено филтърчето на клапана, а може и наистина да са се поизметнали мембраните, виж дали изпарителя загрява добре - да няма въздушна възглавница....При всички положения си вдигни малко оборотите.
        Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
        Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
        ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

        Коментар


          #5
          малко не знам как да ги проверя - къде е тоя клапан колко трябва да е загрял ама маи на диагностика да си ходя е по добре
          Lybra 2.4jtd intensa 06.2002
          Marea 1.9 TD100 HLX -07/97
          Punto 1.2 16v Sporting -11/97 еx - На части

          Коментар


            #6
            ако смяташ разхода на газ с доливане на бутилкатаняма да ти е верен резултата

            Коментар


              #7
              pugsy написа:
              ако смяташ разхода на газ с доливане на бутилкатаняма да ти е верен резултата
              защо
              селото се оказа точно в града

              Коментар


                #8
                pugsy написа:
                ако смяташ разхода на газ с доливане на бутилкатаняма да ти е верен резултата
                а как ?
                Lybra 2.4jtd intensa 06.2002
                Marea 1.9 TD100 HLX -07/97
                Punto 1.2 16v Sporting -11/97 еx - На части

                Коментар


                  #9
                  Едната причина е че помпите на различните газостанции изключват на различно налягане и не винаги можеш да я набуташ съвсем здраво - по принцип това се определя от съчмата на чашката ама аз съм пробвал че ако е яка помпата събира с около 2 литра повече спрямо друга помпа.Освен това зависи по кое време на деня сипваш газ - при по-топло време тя се разширява а отделно има и примеси в нашата които отиват на дъното на бутилката в газостанцията откъдето фактически излиза газта за колонката и си сипващ от тази мизерия а не толкова газ.Другото е колко е студено защото аз си правих експеримент че зимата сипвам догоре 49 литра а лятото 42...цели 7 литра разлика само от температурите - значи ако заредиш сутринта на 10-тина градуса и долееш на обяд когато е към 20-тина сметката ти отива на кино .За да си хванеш разхода точно сипи 10 литра и карай докато свърши и виж колко км си минал.Успех!
                  Fiat Tipo DGT 1108cm3 Fire, VW Passat B3 1878cm3

                  Коментар


                    #10
                    е уж сипах на 1 и съща газостанция но за другите неща не съм знаел ги пробвам мерси
                    Lybra 2.4jtd intensa 06.2002
                    Marea 1.9 TD100 HLX -07/97
                    Punto 1.2 16v Sporting -11/97 еx - На части

                    Коментар


                      #11
                      сипвам на една и съща от полвин година и ми и е давала 1л разлика наи-много,без значение кога зарездам
                      селото се оказа точно в града

                      Коментар


                        #12
                        За мен разход от 11.6/100 и то смесен цикъл за мотор 1.2 си е много. Реално трябва да е 9.5 /100 някъде...Щом газовата ти е слагана в Италия, то задължително смени мембрани на изпарителя. Не са големи пари, а може да спестиш големи ядове с това. Аз имах висок разход (15-20/100) и колата въобще не вървеше (Браво 1.4). Оказа се че мембраните са станали на камък и за да върви някакси колата крана беше отвъртян на max - от там и високивя разход. После може и сам (на ухо) да си направиш реглажа, да я поспънеш малко и да постигнеш разход от 9/100 ( В момента е такъв).
                        Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
                        Fiat Linea 1.3 Multijet'08
                        Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
                        http://forum.fiat-bg.org

                        Коментар


                          #13
                          Yavor написа:
                          Нормален е, аз за толкова на градско бих почерпил - като знам каква ни е газта...все пак 11,6/100 = 9,80лв, а на бензин да кажем 9/100 = 14,80лв - ралика = 5кинта на 100!!!
                          Не е баш така! За разликата спор няма,ама Декември моето Типо1.4кар. харчеше 10/100 градско,а сега-11.5.Аз сум преди смяна на въздушният филтър и за мене този харч е обясним. Нека колегата си огледа "детайлите" по колата,защото 11.6 за кола 1.2 според мене е много.

                          Коментар


                            #14
                            spas4o написа:
                            Yavor написа:
                            Нормален е, аз за толкова на градско бих почерпил - като знам каква ни е газта...все пак 11,6/100 = 9,80лв, а на бензин да кажем 9/100 = 14,80лв - ралика = 5кинта на 100!!!
                            Не е баш така! За разликата спор няма,ама Декември моето Типо1.4кар. харчеше 10/100 градско,а сега-11.5.Аз сум преди смяна на въздушният филтър и за мене този харч е обясним. Нека колегата си огледа "детайлите" по колата,защото 11.6 за кола 1.2 според мене е много.
                            И аз мисля че би трябвало да падне!Кака Мара ми дава около 11/100 газ!

                            Коментар


                              #15
                              ем а аз съм сменил въздушният филтър е ще трябва да се погледне макар че мисля че предишния пич просто не я е спънал да харчи по малко защото сега просто не е както на бензин иначе си върви пак бързичко може и заради това да харчи толкова а ако я спъна да падне ? при вас за този разход осещали се разликата м/ъ газ и бензин
                              Lybra 2.4jtd intensa 06.2002
                              Marea 1.9 TD100 HLX -07/97
                              Punto 1.2 16v Sporting -11/97 еx - На части

                              Коментар

                              Working...
                              X