Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

мулти волан на Мареа

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    мулти волан на Мареа

    наскоро се сдобих с Мареа Уйкенд. Волана и е Мулти функционален. Може ли ако си купя СД да се управлява от бутоните на волана. Всъщност не ми се маха стереото но от форума чета ,че е много трудно да се намери СД чеинджър. Благодаря ви Мисля, че темата ще седи по-добре в "Автоелектроника"Митко

    #2
    някой цд-та имат отзад букса за тези волани,както и имат и букса за оригинален дисплей,за модел ще те излъжа но блаупункт имат 100%

    Коментар


      #3
      Re: мулти волан на Мареа

      gigi-negrov написа:
      наскоро се здобих с Мареа Уйкенд. Волана и е Мулти функционален. Може ли ако си купя СД да се оправлява от бутоните на волана. Всъщност не ми се маха стереото но от форума чета ,че е много трудно да се намери СД чеинджър. Благодаря ви
      Мога да ти кажа, че това което си го замислил няма да го бъде Проблемът е в това, че управлението с тези бутончета на волана (+/- Volume/Mute, +/- Channel/Mode) e направено точно за моделите касетофони/CD на FIAT и без преобразувател няма да стане! Т.е. не съм виждал нито един плеър който да се произвежда и директно да можеш да ползваш тези бутони. А най-евтиното таково устройство (за ограничен брой видове плеъри) което да преобразува правилно сигналите за Мареа беше около 50-60 английски лири.. в БГ дори незнам дали някой предлага такова нещо (силно се съмнявам).До колкото съм чел при натискане на въпросните бутони съпротивлението на изхода е различно в зависимост от натиснатия бутон и в най-лекия случай ще трябва мап-ване на съпротивленията, което без допълнителна електроника няма как да стане.Аз лично съм поставил в TODO листата си да направя схема с микропроцесор който да генерира IR импулси (симулира дистанционното на плеъра). Хубавото е, че за моя плеър имам с най-големи подробности описанието на IR стандарта по който "комуникират" плеъра и дистанционното. Теоретично ако сменя плеъра с друг е възможно в най-добрия случай да се наложи да сменя само софтуъра на микропроцесора за това се и замислям да го направя.. всъщност имам почти всички необходими части но ме мързи да попрочета малко повече
      FIAT Marea 1.9 JTD HLX

      Коментар

      Working...
      X