Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

TDi - TDS

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    TDi - TDS

    По какво се отличават 1.9TDi - 1.9TDS? Може ли да се каже че единия е определено по добър от другия?

    #2
    Re: TDi - TDS

    AA написа:
    По какво се отличават 1.9TDi - 1.9TDS? Може ли да се каже че единия е определено по добър от другия?
    Няма двигател TDI при Фиат.С това означение, което е чисто търговска марка ,германците означават турбодизелите с директно впръскване на горивото и по-късно системата "помпа-дюза" която е подобна на "комън рейл", говорим за Фолксваген груп.Разбирам въпроса ти така: "По какво се различава турбодизелът с директно впръскване от турбодизелът с индиректно такова /вихрова камера/".
    SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

    Коментар


      #3
      Малко обяснения по въпроса - скоро ще сменям колата Карам 9 години една REGATA и не ми се сменя марката Евентуално ще търся дизел но предпочитам без много електроника Четох прилични отзиви за LANCIA 1.9TDS а в много обяви се говори за 1.9TDI та затова ме интересуваше разликата между двигателите Май че ще търся комби - колата ще се ползува за работа а не за състезания - ще се поддържа но няма да се глези Всъщност ако някой има наблюдения за нещо подходящо може да драсне два реда

      Коментар


        #4
        По скоро ще е преди 1998 Нещо от рода на http://mobile.bg/perl/main.cgi?topme...184&f1=details Е харесва ми да кажем иhttp://mobile.bg/perl/main.cgi?topme...758&f1=details но не съм сигурен че е оправдано да се натоварвам с две три хиляди отгоре а и колата е с един син ключ а иначе изглежда добре

        Коментар


          #5
          едни от последнтите типота 94-95 имат много хубав дизеледин приятел разкарва едно таковаи бая върви има неква електроника

          Коментар


            #6
            ТD/TDi

            1.9TD си има и i,но италианците не го пишат. I- това не е означение за за директно впръскване, а означава Intercooler. Tова е радиатор, които охлажда въздуха и го сгъстява. Целта е да се впръска по-голямо количество въздух заедно с нафтата и да се подобри горенето.
            FIAT Marea Weekend ELX TD100, Bravo 1.9 Multijet 16V

            Коментар


              #7
              Re: ТD/TDi

              Tова е радиатор, които охлажда въздуха и го сгъстява. :D хахаххаххха
              селото се оказа точно в града

              Коментар


                #8
                TDI е запазена марка на ВАГ. I-то не е означение за междинен охладител,а точно директно впръскване.

                Коментар


                  #9
                  me_to_u написа:
                  TDI е запазена марка на ВАГ. I-то не е означение за междинен охладител,а точно директно впръскване.
                  Точно така, запазена марка на VAG е.TDI значи TurboDirectInjektion, а SDI - SaugerDirectInjektion (saugen значи смуча, демек атмосферен двигател)
                  Jeep Grand Cherokee 3.1 TD Limited '01

                  Alfa Romeo 156 1.9 JTD SW Dinstinctive '02

                  ex Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99

                  Коментар


                    #10
                    И аз да попитам защото въпроса е по темата.Има ли разлика тогава в конете на 1,9TD100 и 1,9TDI100 за Мареа например, защото съм срещал коли на които пише на предпазния капак на двигателя ТD и TDI а на емблемата на калника пише че и двата са 100 коня.А нали са само два мотора TD75 и TD100.Това "I" означавали ,че има някаква разлика в мощността на двигателя?Не ми е ясно нещо.Ако някой може да ме светне по въпроса.

                    Коментар


                      #11
                      ...

                      Коментар


                        #12
                        Sven написа:
                        Има "TDI" и "TDi" и двете означават различно, в единя случай е турбо дизел интеркулер. Също така има значение буквите с какъв цвят са изписани което означавва друго и т.н.
                        По пътя на логиката тогава "TDi" трябва да означава "турбо дизел интеркулер", защото "TDI" не е. А коя марка ползва "TDi" и правят ли те дизели с принудително пълнене без междинен оладител, за да обозначават, че точно този модел има такъв?

                        Коментар


                          #13
                          По пътя на логиката тогава "TDi" трябва да означава "турбо дизел интеркулер", защото "TDI" не е. А коя марка ползва "TDi" и правят ли те дизели с принудително пълнене без междинен оладител, за да обозначават, че точно този модел има такъв?А така
                          селото се оказа точно в града

                          Коментар


                            #14
                            DTI означава Diesel Turbo Intercooler, а TDI означава просто Turbo Diesel, или поне според данните от един сайт е така. TDS не е споменато, но до колкото знам това е типично обозначение за Фиат и е равносилно на TDI.
                            "Obviously you don't know, who are you fucking with!" /Blade/

                            Fiat Tempra 1.9 TDs
                            Subaru Legacy 2.0i

                            Коментар


                              #15
                              pinko168 написа:
                              .... а SDI - SaugerDirectInjektion (saugen значи смуча, демек атмосферен двигател)
                              SDI- Standard Diesel Injection
                              "Obviously you don't know, who are you fucking with!" /Blade/

                              Fiat Tempra 1.9 TDs
                              Subaru Legacy 2.0i

                              Коментар

                              Working...
                              X