Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Профилактика?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Профилактика?

    Сложих си газовата уредба преди повече от 2 години вече. Орентировъчно съм минал около 20хил. км. без нищо да съм пипнал по нея.Та сега се чудя дали да и направя някакъв вид профилактика и дали е нужно?На едно приятелче, така ходи на профилактика да му източат мърсотиите от изпарителя и от тогава казва, че нещо се е развалил изпарителя! Не е както преди.Та се питам дали въобще си струва тази операция да я правя?От както съм сложил газовата уредба по нея (ако може да се каже така) съм сменял въздушен филтър - нищо друго не съм пипал.Дори и на центровка не въм бил - пуснаха ми я на ухо и от тогава така си карам.Разхода беше същия тогава градско около 11.5 и на бензин и на газ толкова даде.Не искам да ходя на диагностики, че всеки майстор като се направи на разбирач и вземе та прецака нещо.Дали ще ми харчи +-1л това не е проблем - а и не може в тоз трафик да разбереш точно колко ти харчи (веднъж дава 12, друг път дава 13.5 - а бе все тая)Какво ще ме посъветвате да правя - или както беше казал някой тук "Каквото си работи не трябва да се пипа"!
    A20DTH ЖТД ама не баш
    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

    #2
    най малко бих те посаветвал да си смениш филтърето (ако има такъв) на газовия клапан. давам ти гаранция е за тези километри се е задръстил БОГАТО.
    UNO 1.0 FIRE & TIPO 1.4 I.E

    Коментар


      #3
      Не е зле да източиш мърсотиите от изпарителя. Ако няма промени по вървенето и разхода по добре друго не пипай.
      Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
      Fiat Linea 1.3 Multijet'08
      Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
      http://forum.fiat-bg.org

      Коментар


        #4
        Аз проверявам изпаритела с носа си.Ако не мирише много на газ -клапанчетата не изпускат.Мембраните се оказват по-издръжливи.
        Темпра 1.6-карб.-бързина на разумна цена.

        Коментар


          #5
          карам пета година на газ. изпарителя е италиански "старгаз" или "моторгаз", абе куче марка, но ми го дадоха нов комплект с колата. зимата винаги карам поне километър на бензин. преди 10 дни реших да правя профилактика на изпарителя, но почти ништо не извадих след като отвих въпросния винт от долу. само няколко капки гадории. и понеже развивах входната тръбичка за газ се оказа, че не съм я стегнал хубаво и почна да изпуска и мирише, след което я до натегнах, но за малко щях да направя беля. така че НЕ ПИПАЙТЕ НИШТО КОЕТО СИ РАБОТИ ДОБРЕ. мембраните са си добре на пипане и на външен вид като ги проверих през прозорчето. през всичките години независимо от настройки на газанализатор или на "ухо" и от състоянието на въздушния филтър разхода е 9,5-10 дълго, 11,5-12 градско.
          TEMPRA 2.0 i.e. SW Suite 159A6046

          Коментар

          Working...
          X