Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Надежден ли е FIAT CODE или крадът ли се коли които го имат?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Надежден ли е FIAT CODE или крадът ли се коли които го имат?

    Имате ли доказателства или да сете чули слухове за това дали ФИАТ КОДЕ наистина защитава колата от кражба или ако крадеца си я е набелязал ще го преодолее без проблем. Чували ли сте за открадната кола с ФИАТ КОДЕ?
    Brava 1.6 16v

    #2
    запомни едно нещо от мен: Непробиваема защита НЯМА!Има къде къде по-модерни начини с завишено ниво на сигурност и коли, които са разполагали с тях също са били крадени.Но има и друго... много коли от същия клас, на тези за които се интересуваш ти, не разполагат с такава система и за един джамбазин ще е по-лесно да открадне такава вместо да се занимава с разни имобилайзери и FIAT кодове!FIAT Code пази от елементарните крадци и простите хулиганчета, но не и от професионалистите в бранша!
    FIAT Brava 1.4 SX CLIMA [09/1998]

    Коментар


      #3
      Mazgarev написа:
      запомни едно нещо от мен: Непробиваема защита НЯМА!Има къде къде по-модерни начини с завишено ниво на сигурност и коли, които са разполагали с тях също са били крадени.Но има и друго... много коли от същия клас, на тези за които се интересуваш ти, не разполагат с такава система и за един джамбазин ще е по-лесно да открадне такава вместо да се занимава с разни имобилайзери и FIAT кодове!FIAT Code пази от елементарните крадци и простите хулиганчета, но не и от професионалистите в бранша!
      Съгласен! Сещам се за един сличай на една гъзарска къща в Банкя, която има аларма, СОТ, видонаблюдение и три пъти я ограбват... Та, който реши да краде винаги ще намери начин.
      Frontera Sport, X20SE март 1998

      Коментар


        #4
        скоро един познат се прости с Купе-то си
        2015 Renault Megane Expression GT
        2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
        Всичко за FIAT Bravo 2007

        Коментар


          #5
          Когато си купих мойта кубилка ми казаха в сервиза на фиат, в работилницата на полицията и алармаджията който ми поставяше алармата, че до сега не се е намерил в България човек който да разбие защитата на ФИАТ кода.Но се сещате че това е относително понятие.Те ако решат да ти я крадът с паяк ще ти я дигнат пак ще ти я чопнат, то боклуци колко искаш

          Коментар


            #6
            gdd55 написа:
            Когато си купих мойта кубилка ми казаха в сервиза на фиат, в работилницата на полицията и алармаджията който ми поставяше алармата, че до сега не се е намерил в България човек който да разбие защитата на ФИАТ кода.Но се сещате че това е относително понятие.Те ако решат да ти я крадът с паяк ще ти я дигнат пак ще ти я чопнат, то боклуци колко искаш
            Помайтапили са се с тебе.

            Коментар


              #7
              CODE

              Вярно че сигурни защити няма ,но ако се сложи допълнителни неща/ не стандартни/ плюсалармата и имобилаизера е мноаго по добре.Има изисквания за защита на кола стандарти и не всеки които слага и се занимава с такива работи ги спазва.
              КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
              Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
              http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

              Коментар


                #8
                CODE

                Вярно че сигурни защити няма ,но ако се сложи допълнителни неща/ не стандартни/ плюсалармата и имобилаизера е мноаго по добре.Има изисквания за защита на кола стандарти и не всеки които слага и се занимава с такива работи ги спазва.
                КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                Коментар


                  #9
                  Здравейте,За първи път пиша нещо тук тъй като до сега с това се занимаваше моят брат Alexius.Отностно това дали е пробиваема защитата на Фиат,мога да кажа че старата версия известна под иметето Код 1 е почти 100% преодолима.Но за тази цел човекът който го вълнува определен автомобил трябва да знае точния модел на Моторния компютър.За следващите генерации все още се работи по въпроса.При тях основният проблем е че ключът трябва да бъде поръчан по шасито на колата.Поздрави,Миро
                  Alfa Romeo ,146, 1.9JTD, '99

                  Коментар


                    #10
                    mirolock написа:
                    Здравейте,За първи път пиша нещо тук тъй като до сега с това се занимаваше моят брат Alexius.Отностно това дали е пробиваема защитата на Фиат,мога да кажа че старата версия известна под иметето Код 1 е почти 100% преодолима.Но за тази цел човекът който го вълнува определен автомобил трябва да знае точния модел на Моторния компютър.За следващите генерации все още се работи по въпроса.При тях основният проблем е че ключът трябва да бъде поръчан по шасито на колата.Поздрави,Миро
                    Здравей и добре-дошъл във форума!Ще бъдеш много полезен, ако тук-там консултираш подобни проблеми!По въпроса за Фиат код, информацията която имаме от Фиат е, че при наличието на автомобила на Фиат коде 2, запалването е абсолютно невъзможно! Този код не може и да се сканира, понеже при всяко запалване се генерира нов код, който не може да се предвиди!Всеки по-упорит може да проникне в автомобила, но до тук!Естественно, запалването все-пак не е невъзможно, но за това се иска много време да се работи на спокойствие като се смени комплект ECU-то и то к-т с имобилайзера и ключа!А такъв к-т, както казва Миро, или трябва да се поръча или да се вземе от друг такъв модел на Фиат!

                    Коментар


                      #11
                      Да напълно си прав,но с уговорката че това важи към този момент но утре не се знае.Това което съм забелязал до сега при кражата на автомобили с по-висок клас на блокиране на запалване е ,че крадците преместват колата на удобно място за "спокойна" работа.Съгласен съм и с това че за да се запали Фиат с код 2 трябва комплект от моторен комп.,комфорт модул и ключ от една и съща кола.Нека не забравяме че всеки ден пътуват автовози от Италия......Ако мога да съм полезен аз съм насреща.Миро
                      Alfa Romeo ,146, 1.9JTD, '99

                      Коментар


                        #12
                        моята с този код 2 ли е.Значи не са ме излагали

                        Коментар


                          #13
                          hit-ko написа:
                          mirolock написа:
                          Този код не може и да се сканира, понеже при всяко запалване се генерира нов код, който не може да се предвиди!
                          как така генерира нов код?
                          FIAT Brava 1.4 SX CLIMA [09/1998]

                          Коментар


                            #14
                            Mazgarev написа:
                            hit-ko написа:
                            mirolock написа:
                            Този код не може и да се сканира, понеже при всяко запалване се генерира нов код, който не може да се предвиди!
                            как така генерира нов код?
                            Тва е като аларма със скачащ код

                            Коментар


                              #15
                              gdd55 написа:
                              Mazgarev написа:
                              hit-ko написа:
                              mirolock написа:
                              Този код не може и да се сканира, понеже при всяко запалване се генерира нов код, който не може да се предвиди!
                              как така генерира нов код?
                              Тва е като аларма със скачащ код
                              ...тоест?
                              FIAT Brava 1.4 SX CLIMA [09/1998]

                              Коментар

                              Working...
                              X