Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Къде точно се намира Еър Бег контролера в Брава?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Къде точно се намира Еър Бег контролера в Брава?

    Тъй като се справям с електрониката и лампата на таблото свети и ме дразни, възнамерявам да го намеря този контролер и ако не е залят с смола да се опитам да си го ремонтирам. Ако успея после ще споделя какво и как. За сега ми е нужно някой да ми каже: - къде се намира - има ли вероятност докато го махам/слагам да ми изкочи възглавницата, ако да как да предотвратя това?п.с. в АутоДата пише че "Контролера не активира директно възглавницата"п.с.с На мен също ми беше изгорял 5А бушона на еърбега но като го смених лампата продължи да свети.
    Brava 1.6 16v

    #2
    Re: Къде точно се намира Еър Бег контролера в Брава?

    t_i_t_o написа:
    Тъй като се справям с електрониката и лампата на таблото свети и ме дразни, възнамерявам да го намеря този контролер и ако не е залят с смола да се опитам да си го ремонтирам. Ако успея после ще споделя какво и как. За сега ми е нужно някой да ми каже: - къде се намира - има ли вероятност докато го махам/слагам да ми изкочи възглавницата, ако да как да предотвратя това?п.с. в АутоДата пише че "Контролера не активира директно възглавницата"п.с.с На мен също ми беше изгорял 5А бушона на еърбега но като го смених лампата продължи да свети.
    Ето къде го-позиция едно! Не те съветвам да го пипаш, най-добре иди надиагностика, може проблема да е в ECU-то!Малко съм объркал името на схемата, това опрделено не е ABS, а airbag!
    Прикачени файлове
    Frontera Sport, X20SE март 1998

    Коментар


      #3
      Мерси, да преди да хвана отверките че ида на диагностика.Между другото от къде си взел тази картинка някоя програма подобна на АутоДата или имаш сървис мануал за Брава.
      Brava 1.6 16v

      Коментар


        #4
        Re: Къде точно се намира Еър Бег контролера в Брава?

        t_i_t_o написа:
        Тъй като се справям с електрониката и лампата на таблото свети и ме дразни, възнамерявам да го намеря този контролер и ако не е залят с смола да се опитам да си го ремонтирам. Ако успея после ще споделя какво и как. За сега ми е нужно някой да ми каже: - къде се намира - има ли вероятност докато го махам/слагам да ми изкочи възглавницата, ако да как да предотвратя това?п.с. в АутоДата пише че "Контролера не активира директно възглавницата"п.с.с На мен също ми беше изгорял 5А бушона на еърбега но като го смених лампата продължи да свети.
        Не е необходимо да го търсиш, грешката, ако е била временна се изчиства с ъс скенер!Ако има постоянна причина , ще ти я индикира!

        Коментар


          #5
          Re: Къде точно се намира Еър Бег контролера в Брава?

          Имам подобен проблем Тази зима ми светна лампата на еър бега.Ходих в Пловдив в сервиза на фиат. Оказа се че поради различни причини можело да светне лампата нослед това само чрез компютър можело да се изгаси = 30lvНо след това се опитаха да я изгасят но не можаха. Давало някаква грешка в този блок но взеха 20лв все пак След това си свалих блока. не е залят с смола но беше леко влажен. не знам защо при положение че до него беше навсякъде сухо Сега се чудя какво да правя. Ако намеря стар как да провера че работи? и дали има смисъл да пробвамтози вече сух - 30lv. Даите някакви съвети!

          Коментар


            #6
            Mitko написа:
            Ако сте с климатици върху контролера може да капе конденз. Ако проблема не се отстрани бързо може трайно да повредите контролера.
            да с климатик съм! А някои знае ли дали се поправя този контролер или цени на нов?

            Коментар

            Working...
            X