Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем... Моля ви за помощ

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем... Моля ви за помощ

    Здравейте фенове на Фиат,От около 3 години имам Фиат Типо - 1600 см3 обикновен карбуратор. Но на последък започна да ми прави разни номера. Основния проблем е, че даже и на загряла кола, при движение започва да присецва (все едно се дави). Когато карам на смукач, нещата малко се оправят, но не за дълго.Във връзка с това започнах мероприятия.Първо смених всичките филтри - горивен и въздушен. Преди около седмица смених и маслото и масления филтър.После ми изчистиха карбуратора.Вчера ходих на реглаж и откриха едно малко скъсано маркуче, което влиза в карбуратора. И това смених с тайната надежда, че нещата ще се оправят. Но не се оправиха.Тази сутрин нещата се повториха с пълна сила, като забелязах и друго. На напълно дръпнат смукач, колата държи около 2500 оборота на място. Когато натисна съединителя оборотите започват да падат до около 1200. Много се съмнявам, че проблема идва от съединителя, но тъй като не съм особено голям специалист не мога да кажа със сигурност.Моля ви, дайте съвет какво да направя и в кой читав сервиз да отида.Благодаря ви предварително.
    Fiat TIPO, 1.6 SX
    Fiat BRAVO, 1.6 16V

    #2
    Смени си гарнитурата на карбуратора
    FIAT PUNTO 1.2 MPI 75
    SKYPE: motiff

    Коментар


      #3
      Не че съм разбирач, но пробва ли да смениш бензиностанцията и бензина, който зареждаш?Ако бензина ти е пълен с боклуци просто няма как да върви като хората колата
      SKODA 105L '78
      PUNTO 1.2 MPI ELX '94
      FIAT 126p '89
      TEMPRA 1.6 i.e.SX '91
      GRANDE PUNTO 1.2 '06

      Коментар


        #4
        Причините може да са много Ако е в карбуратора проблема, може да е замърсен главния жигльор, ама ти си го почистил. Трябва да провериш горивните тръбопроводи за неплътности, игления клапан може да заклинва, горивната помпа може да се е..ва, бутало на ускорителната помпа, а може и дроселната клапа да се заклинва и да не се отваря напълно. Не е от съединителя обаче. А разхода на гориво как е?

        Коментар


          #5
          Погледни и...

          ...свещите-това е днин доста често подценяван проблем, но съм забелязал, че малко хора му обръщат внимание, виж също и кабелите към тях, както и палеца на дистрибутора /делкото/ и дистрибуторната капачка.
          Fitat Marea Weekend '99 ELX 1.9 JTD

          Коментар


            #6
            Ако има "лош"кабел или свещ ще прави проблеми и при ниски/средни обороти и ще прекъсва, а не да се дави. За делкото по-може. Така си мисля.

            Коментар


              #7
              за Типото

              Бих те посъветвал да отидеш във Вантотреид на една диагностика !
              -------------------------------
              0898506763

              Коментар


                #8
                Напълно възможно е да са свещи. На един колега PASSAT-а правеше същия проблем. Във Юнитрейд му правиха диагностика и му казаха да смени свещите. След смяната всичко беше ОК. Странното е че проблема се появяваше само при загрял мотор.

                Коментар


                  #9
                  Наистина на една диагностика е най-добре да се види, но не виждам как от неправилно работеща свещ ще се получава това
                  Основния проблем е, че даже и на загряла кола, при движение започва да присецва (все едно се дави). Когато карам на смукач, нещата малко се оправят, но не за дълго.
                  Точно това не навежда на мисълта за недобро гориво-въздушно отношение. Според мен трябва да се търси проблема в горивната смес.

                  Коментар


                    #10
                    В деъствителност в твоя случай най-добре я закарай да я закачат на компьтъра. Аз ти препоръчвам да отидеш в специализиран сервиз, а не в тези гаражните, дето ти закачат чипката за кабелите на свещите, "ръгат" в аспуха пръчката и "диагностицират".

                    Коментар


                      #11
                      Благодаря много за идеите, които споделихте с мен. Междудругото оказа се, че са свещите. Движил съм се на 3 цилиндъра. А идеята за читава диагностика много ми допада. Само кажете освен Вантотрейд къде мога да отида.
                      Fiat TIPO, 1.6 SX
                      Fiat BRAVO, 1.6 16V

                      Коментар


                        #12
                        me_to_u написа:
                        Причините може да са много Ако е в карбуратора проблема, може да е замърсен главния жигльор, ама ти си го почистил. Трябва да провериш горивните тръбопроводи за неплътности, игления клапан може да заклинва, горивната помпа може да се е..ва, бутало на ускорителната помпа, а може и дроселната клапа да се заклинва и да не се отваря напълно. Не е от съединителя обаче. А разхода на гориво как е?
                        Честно казано доста почна да ми харчи след този проблем. До сега около 10/100 градско ми харчеше. Сега се дигна на може би 12-13...
                        Fiat TIPO, 1.6 SX
                        Fiat BRAVO, 1.6 16V

                        Коментар


                          #13
                          Bobo2 написа:
                          Благодаря много за идеите, които споделихте с мен. Междудругото оказа се, че са свещите. Движил съм се на 3 цилиндъра. А идеята за читава диагностика много ми допада. Само кажете освен Вантотрейд къде мога да отида.
                          На ул.Любляна. Като тръгнеш от "Околовръстното" към центъра по Любляна, след 200-300 м. вдясно. Там си правих диагностика, и съм доволен. Цената е 18лв.

                          Коментар


                            #14
                            Bobo2 написа:
                            Благодаря много за идеите, които споделихте с мен. Междудругото оказа се, че са свещите. Движил съм се на 3 цилиндъра. А идеята за читава диагностика много ми допада. Само кажете освен Вантотрейд къде мога да отида.
                            Значи в крайна сметка колата ти не се е давила, а е прекъсвала. А ти как не разбра че бачка на 3 цилиндъра В тая връзка се извинявам на Alexius и u_men, оказаха се прави.

                            Коментар

                            Working...
                            X