Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

добре ли е да си слойа газ

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    добре ли е да си слойа газ

    добре ли е да си слойа газ

    #2
    Колега за да получиш по компетентни отговори е добре до формулираш по изчерпателно въпросите. Сподели каква е колата, къде караш обикновенно градско, извънградско, колко караш и т.н.Иначе по чисто финансови съображения простата сметка е че газта е почти 2 пъти по-евтина от бензина, а разхода на газ спрямо бензин е до 1 най-много 2 литра повече. Така че винаги на газ е по-тънко.
    Punto SX 1.1 55

    Коментар


      #3
      Аз виждам само 2 причини подкрепящи АГУ:- финансова - екологичнаТова второто едва ли е било решаващо за хората каращи на газ, така че може спокойно да се подмине Мога обаче да изредя много повече причини заради които се надявам никога повече да не се налага да карам на газ.Няма да го правя за да не тръгне излишна полемика.Презрението ми към газовите системи има и две изключения:- Фабрична АГУ- Газов инжекционТова естествено си е лично мнение, сигурен съм че ще се намерят хора които да кажат са много доволни от газта и т.н. ...За мен това е една язва, добро начално за проблеми. Да не говорим за ситуацията когато на инжекционен двигател се плесне конвенционална газова уредба. Брррр И още нещо - имаше отделна тема за газови уредби. Добре е да пускаме темите там където им е мястото.Най-малкото имаш по-голям шанс да получиш повече отгововори по темата дето те вълнува :P
      I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

      Коментар


        #4
        Нахокайте го още! Да се научи - докато има само 4 мнения.Слагай газов инжекцион и хич недей ги пита!(аз не съм сложил само защото нямам пари - а и да имах - ще минат 4-5 години с мойте темпове на каране - докато си ги спестя тези пари от гориво, но ако ми се наложи всеко ден да изкарвам колата например за да ходя на работа - веднага ще си сложа - убийствено скъпо е на бензин в градски условия а мощтноста ще ти падне максимум с 4% и ако си да кажем с 90 конски сили - няма да забележеш че ти върви като кола 85 коня докато не седнат сумисти вътре и решиш да изпреварваш по нанагорнище)
        Брава 1,6 16V; Джанти 16-ки - по договаряне - 4 бр.:
        http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=88126

        Коментар


          #5
          Ако караш много слагай газ. Аз лично си спестявам с газта 60-70 лв на месец, което си е супер според мен

          Коментар


            #6
            Повече от 1.5 г.карам с обикновенна газова уредба,слагана тук/така купих колата/.Никакви проблеми с нея не съм имал!Не знам защо Esper така презрително се отнася към тези неща?Защото газовия инжекцион е сериозна цифра-ако ги имаш,слагай,ако ги нямаш-чети във форума за газови уредби/писано има предостатъчно/ и решавай сам.Успех
            Fiat Tempra 1.8 i.e. DOHC SW

            Коментар


              #7
              Като собственик на кола и с инжекцион, и с обикновена - слагай инжекцион, ако имаш финансова възможност. Иначе за мотор 1.4 12v моноинжекция не е проблем и обикновената уредба - липсват гърмежите, но е добре дас се сложат всички видове емулатори и ламбда газ контрол ако имаш възможност - това ще сведе до минимум проблемите и съответно разхода.От финансова гледна точка предимствата са безспорни. Газта в момента е 85 ст, а бензина - 1.74, като пак се очаква да се вдигне.
              Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
              Fiat Linea 1.3 Multijet'08
              Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
              http://forum.fiat-bg.org

              Коментар


                #8
                Бившата ми Дедричка 2.0 инжекция беше с обикновенна газова и гърмежите се премахват с един прост евтин клапан.Мой познат има Астра инжекция 1.6 и е с газов инжекцион.С обикновенната газова не съм имал проблеми,а той с неговата се насра от ремонти.Зависи от майстора който ти я слага.А иначе както каза колегата с километрите които изминавам с новата ми бамбина не мога да си избия газста доста годинки.Но ако си сложиш газ помни че първите няколко месеца докато се настрои са Ад,но после джоба е пълен

                Коментар


                  #9
                  пич.Слагай и се не бой.

                  Коментар


                    #10
                    Слагай газ много по евтино излиза то с тая цена на бензина е басси и ужаса.Имаме една Кордоба 1.8мІ сложихме и газово чиста работа.Ама като и сложш газово после тая кола на бензин никога не върви като хората все е спъната.За да се опрви трябва да се разкача акомулатора и после да не се превключва на гас за да не и се обърка пак центровката.Абе мизерия си е газта ама всичко опира до финанси.Затова си купих дизел да не се занимавам с газови глупости

                    Коментар


                      #11
                      zgabrovski написа:
                      Като собственик на кола и с инжекцион, и с обикновена - слагай инжекцион, ако имаш финансова възможност. Иначе за мотор 1.4 12v моноинжекция не е проблем и обикновената уредба - липсват гърмежите, но е добре дас се сложат всички видове емулатори и ламбда газ контрол ако имаш възможност - това ще сведе до минимум проблемите и съответно разхода.От финансова гледна точка предимствата са безспорни. Газта в момента е 85 ст, а бензина - 1.74, като пак се очаква да се вдигне.
                      а каде да ходя да ми монтират

                      Коментар


                        #12
                        Аз мога да ти препоръчам само тоя майстор във Велинград. Ако разтърсиш из форума ще разбереш защо.В София газаджиите при които ходих са невероятни мърлячи, псуваха на "италиански боклуци", взеха ми парите и нищо не направиха. Тоя пич за който споменавам ми сложи инжекцион за 1800 лева, до момента вече 6 месеца само наливам газ и карам.Всъщност за теб Велинград не е много далече - през Боровец за нула време си там. Ако проявиш интерес ще ти пратя телефона му.
                        Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
                        Fiat Linea 1.3 Multijet'08
                        Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
                        http://forum.fiat-bg.org

                        Коментар


                          #13
                          zgabrovski написа:
                          Аз мога да ти препоръчам само тоя майстор във Велинград. Ако разтърсиш из форума ще разбереш защо.В София газаджиите при които ходих са невероятни мърлячи, псуваха на "италиански боклуци", взеха ми парите и нищо не направиха. Тоя пич за който споменавам ми сложи инжекцион за 1800 лева, до момента вече 6 месеца само наливам газ и карам.Всъщност за теб Велинград не е много далече - през Боровец за нула време си там. Ако проявиш интерес ще ти пратя телефона му.
                          ако може6 напи6иго

                          Коментар


                            #14
                            0896678787 - Ники.
                            Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
                            Fiat Linea 1.3 Multijet'08
                            Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
                            http://forum.fiat-bg.org

                            Коментар


                              #15
                              За мен газта е добре финансово.. обаче примерно ако заслагваш газова уредба, което ще ти стъпи на около 500лв. докато си избиеш парите спестявани от по-евтината газ от бензина ще дойде 3тата световна.. Аз карам Браво 1.4 12v и първото което е ще ми се спъне яко на тоя малък мотор... и второто за избиването на парите.. И така.. не мисля аз да слагам.. (мое лично мнение)

                              Коментар

                              Working...
                              X