Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Универсално ECU - мечтата на всеки манияк

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Универсално ECU - мечтата на всеки манияк

    гледал съм го , ама техническият англииски не ми е достатъчно добър Дали може някой да ми попреведе какво трябва да се направи , за да се слажи таз джаджа на някое Пунто ГТ , стандартно да речем и колко пара ще дойде и дали някой може да го внесе ?

    #2
    Ще сваля схемата и четежа на платката и имам познат в завода за печатни платки /от Русе съм/ и ще го питам какво би струвало ...
    Tempra 1.6 i.e. S Lybra 1.8 vvt lx 088 9 242 369

    Коментар


      #3
      А аз имам приятели в радиоелектронни завод Самел в Самоков и аз ще питам и ще ви кажа колко би струвало ...
      Tipo, 1,8 DOHC, 105 hp

      Коментар


        #4
        момчета , многото евтино не на добро , поне според личен опит Пак ще попитам - Някой може ли да ми преведе туй онуй от инструкцията и някой може ли да ми го внесе ?

        Коментар


          #5
          jorko, мога да ти преведа каквото те интересува от статийката, ама за цялото няма да имам време Ако искаш извади си това което те интересува и ми го прати на мейл-а или на ЛС, ще ти го преведа, а после може и да го постна тук
          FIAT Tipo 1,4mi - EX
          Alfa Romeo 146ti - EX
          Alfa Romeo 156 2,4JTD

          Коментар


            #6
            Митко, благодаря за удоволствието от супер темата "Megasquirt".Очаквам с нетьрпение продьлжението.Предполагам,че интереса не е само мой след като вече сериозно се дискутира.Смятам в скоро време да се заема практически с темата.Сигурно има доста амбицирани като мен,но техническия английски ни спьва.Реализирането на идеята ще иска сьвместни усилия на всички заинтригувани, но смятам,че трябва да се започне с готово изделие и тогава да се мисли за побьлгаряване.Ако имаш вьзможност дай по-конкретни данни за начина на закупуване и цена.Благодаря предварително! Очаквам нови мнения,ще става все по-интересно!

            Коментар


              #7
              Сигурно вече сте погледнали тоя пост, но все пак за тези, които не саhttp://www.tuning.bg/forum/viewtopic.php?t=11726

              Коментар


                #8
                Me_to_u, много сьм ти задьлжен за тези координати.Хиляди благодарности! Аз сьм от хората които повечето време прекарват сред автомобилите, отколкото пред компютьра и поради това много актуалнитеми ми убягват.Ще направя контакт с колегата и предполагам, че ще бьде от полза за нашия форум.А има ли още нещо на тази тема непоместено...???

                Коментар


                  #9
                  hit-ko написа:
                  Me_to_u, много сьм ти задьлжен за тези координати.Хиляди благодарности! Аз сьм от хората които повечето време прекарват сред автомобилите, отколкото пред компютьра и поради това много актуални теми ми убягват.Ще направя контакт с колегата и предполагам, че ще бьде от полза за нашия форум.А има ли още нещо на тази тема непоместено...???
                  Аз му се кефя на тоя пич (disc) заради решителността и постоянството. У много хора има желание, но по една или друга причина(време, пари) не могат да се захванат с такъв проект. А и опитът му с "Megasquirt" ще е интересен за много хора тук.

                  Коментар


                    #10
                    Мисля, че ще измислим нещо по доставката на готов комплект, но, текста, кой ще го преведеееее?

                    Коментар


                      #11
                      Здравейте.Ако имате нужда от помощ - кажете Имам няколко продадени MS-a, единият вече създава доста въртящ момент и конски сили с помощта на турбо под капака на една жигулка, вторият се очаква да запали Опел-ов двигател тези дни по Нова година, идната седмица ще пратя още 2 готови при собствениците им...Мога да доставя готови платки (V2.2), както и V2.3 (това е моя лична разработка на основа V2.2 но по-голяма, побира се в кутия от Форд-ов компютър ECC-IV с малко подобрения и допълнителни 12 изхода за Extra шукарийките)Стандартната V2.2 платка правена от мен:Готов MS, точно преди Extra подобренията:Платките са с отлично качество и си струват всяка стотинка от 30-те лева за които може да я купите от мен.Ако мислите, че запояването не е за вас мога да предложа готов, сглобен и тестван MS (със стандартен код или с Extra код).Поздрави!P.S. Благодаря за топлите думи.
                      Bye, bye GTI

                      Коментар


                        #12
                        колега disc имам няколко въпроса:1. MS-а пигибек ли е или замества екуто;3. какъв е контрола в/у него и2. цена с монтаж
                        "То, правото, е като хубава кобила на пазара. Който има повече пари, той я купува..." Йордан Радичков.

                        Коментар


                          #13
                          toko написа:
                          колега disc имам няколко въпроса:1. MS-а пигибек ли е или замества екуто;3. какъв е контрола в/у него и2. цена с монтаж
                          1. MS е стандалоун (замества ECU-то)3. Не разбирам точно въпроса ти, но - има програми за Windows, Linux, MAC, Palm - всички са безплатни и достъпни за сваляне от форума на MS.2. Цена за точно това не мога да дам - не мога да ти го монтирам защото живея по дяволите (провинцията). Освен монтажа би следвало да има и мап-ване, което също не мога да направя поради първата причина. Ако се интересуваш от готов MS, който да монтираш и мап-неш сам (не е толкова трудно, колкото ти звучи) е друг въпрос - цената да кажем, че е около 300 лв.
                          Bye, bye GTI

                          Коментар


                            #14
                            И нея я имам, направена, но още не е тествана. Ако колата ти е вече инжекцион не си заслужава да правиш тази платка - по-добре включвай MS директно към инсталацията ти. Намери си изгоряло и неработещо ECU като твоето. Взумаш му само буксата или слагаш MS вътре в него и готово - имаш Plug-and-play Megasquirt!
                            Bye, bye GTI

                            Коментар


                              #15
                              Mitko написа:
                              Много полезна информация ми даваш. Инжекцион съм и засега не мисля да сменям оригиналния. Искам да сглобя Megasquirt за експерименти и тестове запазвайки оригиналното окабеляване в колата.
                              Ами точно по тази причина направих и новата платка! Разбира се тя е строго индивидуална (за Форд), но идеята се хареса на други хора и те си поръчаха такава. Искат да ползват кутията от Форд-овото ECU за да стои MS-a във хубава кутийка. За тах не е проблем да си направят нова инсталация, така че този вариант ги устройва.Ето как е в момента моят MS във Форд-овата кутия (доста нескопосано седи, и този интерфейсен кабел вече го няма - със къси кабелчета е свързано към конектора)А това е дизайна на новата платка която ще пасва "като в ръкавица":само за сравнение MS е наложен върху ECC-IV платката.Ранен стадий на разработване:Финалният вариант:
                              Bye, bye GTI

                              Коментар

                              Working...
                              X