Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Имам сериозен проблем с punto gt

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Имам сериозен проблем с punto gt

    Здравейте имам сериозен проблем с пунто гт около 2 месеца нея карах беше за оптичен тунинг и взимам я тръгвам на път и както си карам ми падат оборотите свалям на по ниска предавка и пак си работи .На другият ден минавам около 3 км спирам пред един магазин излизам след 3 мин тръгвам да паля и колата не иска да запали след около 5 мин. запали и я карах няколко дни докато се появи пак същия проблем. Онзи ден както си карах бавно и изгасна този път доста време повъртях и не иска да запали свещите цъкат но май не тече по тях ток !след това забелязах че на таблото не ми свети инспекцията като дам контакт след определено време инспекцията светна и колата запали след 3 км. колата направи същата мизерия и пак угасна после пак светна инсп. и колата запали оставих я да поработи намясто и както работеше инсп.светна и почнаха да се бъзикат оборотите след около 5 секунди изгасна инсп. и колата нормализира оборотите От какво може да ми прави тези щуротии колата дали че близо 2 месеца бяха оставили колата с отворен преден капак и цялата беше в кит и прах или че сменях дебитомера преди няколко месеца ?Възможно ли е да стане нещо ако сменим ekyто слагахме еку от друго пунто с чип за около 1 час да видим разликата след тва си сложихме моят има ли връзка това с проблема с гасненето ?ПРЕДВАРИТЕЛНО БЛАГОДАРЯ
    Cupra Fr

    #2
    Много интерестно днес цял ден си обих да ми правят диагностика на колата и пак до никаде значи колата ми изгасна точно пред гаража за диагностика жкарахме я на бутане и закъчиха кабеляците колата недаде връзка с блока след малко светна инспекцията и колата запали тече ток до блока майсторчето каза че блока е тръгнал колата докато беше закачена пак изгасна и майстора се отказа да я прави след кат сложи диагноза че блока се е збагясъл отворихме го и нищо нито нагоряло нито мирише на изгоряло пръсна го с контактен шпрей закачаме давам наконтакт и колата пак неи свети инспекцията след като се отказа да я прави даде диагноза 100% блока Избутахме я колата отвън и аз врътвам клуча и пак несвети инспекцията завъртам и след 2-рия оборот ми светна инспекцията и колата запали вкарваме я пак в гаража и закачаме на уреда и показва че имобилаизера на клуча е активиран а колата работи след манлко колата пак загасна и дотам изкарах я отвън(набутане разбирасе ) оставих я за около маклко повече от 30 мин. след тва я запалих и си я прибрах А кажете кво е тва Според вас какво е че явно и майсторите грешат . Мога ли от някаде да намеря блок : Bosh 0261203099 ili 0986261127
    Cupra Fr

    Коментар


      #3
      ...

      Коментар


        #4
        Speedster написа:
        Много интерестно днес цял ден си обих да ми правят диагностика на колата и пак до никаде значи колата ми изгасна точно пред гаража за диагностика жкарахме я на бутане и закъчиха кабеляците колата недаде връзка с блока след малко светна инспекцията и колата запали тече ток до блока майсторчето каза че блока е тръгнал колата докато беше закачена пак изгасна и майстора се отказа да я прави след кат сложи диагноза че блока се е збагясъл отворихме го и нищо нито нагоряло нито мирише на изгоряло пръсна го с контактен шпрей закачаме давам наконтакт и колата пак неи свети инспекцията след като се отказа да я прави даде диагноза 100% блока Избутахме я колата отвън и аз врътвам клуча и пак несвети инспекцията завъртам и след 2-рия оборот ми светна инспекцията и колата запали вкарваме я пак в гаража и закачаме на уреда и показва че имобилаизера на клуча е активиран а колата работи след манлко колата пак загасна и дотам изкарах я отвън(набутане разбирасе ) оставих я за около маклко повече от 30 мин. след тва я запалих и си я прибрах А кажете кво е тва Според вас какво е че явно и майсторите грешат . Мога ли от някаде да намеря блок : Bosh 0261203099 ili 0986261127
        Къде я кара да я прегледат? Аз съм много доволен от сервиза на BOSCH. Предполагам знаеш къде се намира.

        Коментар


          #5
          Speedster написа:
          Много интерестно днес цял ден си обих да ми правят диагностика на колата и пак до никаде значи колата ми изгасна точно пред гаража за диагностика жкарахме я на бутане и закъчиха кабеляците колата недаде връзка с блока след малко светна инспекцията и колата запали тече ток до блока майсторчето каза че блока е тръгнал колата докато беше закачена пак изгасна и майстора се отказа да я прави след кат сложи диагноза че блока се е збагясъл отворихме го и нищо нито нагоряло нито мирише на изгоряло пръсна го с контактен шпрей закачаме давам наконтакт и колата пак неи свети инспекцията след като се отказа да я прави даде диагноза 100% блока Избутахме я колата отвън и аз врътвам клуча и пак несвети инспекцията завъртам и след 2-рия оборот ми светна инспекцията и колата запали вкарваме я пак в гаража и закачаме на уреда и показва че имобилаизера на клуча е активиран а колата работи след манлко колата пак загасна и дотам изкарах я отвън(набутане разбирасе ) оставих я за около маклко повече от 30 мин. след тва я запалих и си я прибрах А кажете кво е тва Според вас какво е че явно и майсторите грешат . Мога ли от някаде да намеря блок : Bosh 0261203099 ili 0986261127
          След като не ти светва инспекцията, ECU-то губи маса или захранване!В този случай и тестера не може да прочете грешки, но би трябвало след като заработи , ако е от централата да се появи причината като някаква грешка!В противен случай, нещата отиват към запалителна система!В Благоевград има сервиз на Фиат , от скоро е но би трябвало да се справят - тел. 84 11 23 или 0886 676730 - Никифор - управител, ако се наложи, ще му звънна!

          Коментар


            #6
            Благодаря ви момчета ще звънна в понеделник в фиат сервиза да видим кво ще се прави с колата Иначе я карах в Bosh сервиз там неможаха да дадът точна диагноза съмнчват се или в блока или в имобилаизера който е в клуча и клучалката Скоро сменяхме крушките на таблото с диоди навсякаде да свети red сменихме всички видове крушки и диоди по колата да са еднакви и мен все ме съмнява данеби да дават маса някаде и от там да ми прави мизерията или тва че беше за оптичен тунинг около 2 месеца и почти през цялото време беше оставена с отворен преден капак Yellow_Flash_Colorz_PDT_49 Ако някой има идея кво може да е нека сподели своето мнение БЛАГОДАРЯ ВИ ПРЕДВАРИТЕЛНО
            Cupra Fr

            Коментар


              #7
              Speedster написа:
              Скоро сменяхме крушките на таблото с диоди навсякаде да свети red сменихме всички видове крушки и диоди по колата да са еднакви и мен все ме съмнява данеби да дават маса някаде и от там да ми прави мизерията Ако някой има идея кво може да е нека сподели своето мнение БЛАГОДАРЯ ВИ ПРЕДВАРИТЕЛНО
              Колега,сменил си лампите по таблото с червени крушки или свето диоди??Защото,ако са свето диоди,може от там да идва проблема !!
              Ex. Grande Punto Driver

              Коментар


                #8
                Светодиоди са навсякаде в таблото бая беха сложили за да може да свети много ярко + всички други копчета за стукла,парно,хаогени всички като си взех колата от тунинг като си тръгнах почна да ми свети лампата за airbag-a и чат пат пак присветва дали е възможно да има връзка това
                Прикачени файлове
                Cupra Fr

                Коментар


                  #9
                  Speedster написа:
                  Светодиоди са навсякаде в таблото бая беха сложили за да може да свети много ярко + всички други копчета за стукла,парно,хаогени всички като си взех колата от тунинг като си тръгнах почна да ми свети лампата за airbag-a и чат пат пак присветва дали е възможно да има връзка това
                  Напълно възможно е...особено ако са сменени и контролните лампи-инжекцион,Air-Bag,масло,зареждане Акк.,врати/капаци-някои от тях по схема са диодно разделени и се командват от ЕКУ,а светодиод не =лампа/в случая/,да не говорим,че при смяната може да е окъсена някоя писта...Щом го свързваш с това,провери основно контролните и около тях...Успех !
                  Ex. Grande Punto Driver

                  Коментар


                    #10
                    Неса пипани тези лампи за врати,мигачи и тн те са си оригиналните но може би някоя писта да е съсипана за тва не съм се сетил само копчетата за стъклата,огледалата,парно,халогени,мъгла и подгревка са сменени дали от тях има някаква връзка ?Интерестното е че колата като поседи малко повече от 30 мин. и си светва инспекцията и пали .Вчера даже несветна инспекцията като направи 2 оборота стартера светна инспекцията и запали дали да пробвам с друго табло ?Ще стане ли ако не е от punto Gt ?
                    Cupra Fr

                    Коментар


                      #11
                      Като закачихме таблото и светна една лампа Stop тва за изгоряла кружка на стоповете ли индикира или нещо друго несъм въобще в час с тва после момчето което прави таблото я угаси понякакъв начин незнам как за тва питам
                      Cupra Fr

                      Коментар


                        #12
                        Speedster написа:
                        Като закачихме таблото и светна една лампа Stop тва за изгоряла кружка на стоповете ли индикира или нещо друго несъм въобще в час с тва после момчето което прави таблото я угаси понякакъв начин незнам как за тва питам
                        Да,това индикира...Колкото за табло от друго Пунто,не зная,провери по e-per-тук http://www.fiat-bg.org:7080/navi?KEY=STARTUP
                        Ex. Grande Punto Driver

                        Коментар


                          #13
                          Ок ше пробвам дано излезе тва проблема че неми се мисли ако е ecu-тоБлагодаря ти много колега за инфото :D
                          Cupra Fr

                          Коментар


                            #14
                            И аз мисля че тея неволи с електрониката са резултат от тия интервенции с лампичките, дано да излезе от тях!!

                            Коментар


                              #15
                              Uneek написа:
                              И аз мисля че тея неволи с електрониката са резултат от тия интервенции с лампичките, дано да излезе от тях!!
                              Дано де е от тях и аз тва се моля
                              Cupra Fr

                              Коментар

                              Working...
                              X