Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Горивен филтър

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Горивен филтър

    Колеги,Вчера карах колата на диагностика в сервиза на BOSH в Пловдив, защото смятам, че ми гори много и няма винаги достатачно мощност(BRAVA 1.4 12V), оказа се, че всичко с компа., ламбда сондата и т.н. е наред и ме посъветваха да си сменя горивния фитър, и да си проверя термостата. Въпроса ми е някой може ли да ми каже къде се намира той, дали мога да си го сменя сам и колко струва горе-долу,също така как да си проверя термостата сам дали работи(при проверката на компа. термо датчика не показа дефект.)?
    FIAT TIPO 1.6 89г,FIAT BRAVA 1.4 12V 96г
    FORD C-Max 1.8 TDCi -09г

    #2
    здравей, бензиновия филтър се намира отдолу пред задно дясно колело, при Браво го пази една пластмаса, маха се тя и ще го видиш, него го държи само една скоба, струва 18 лв. в "Александър Ауто", аз с първия карах 30000км и като го сменях не излезоха от него боклуци , добре беше можел е още 10000 но нали бензина ни е кофти и аз побързах, за термостата , като е студена колата палиш , вдигаш капака и пипаш с ръка маркуча към радиатора които отива (горния) на другия му край е термостата, трябва да седи студен докато стрелката ти отиде почти средата на скалата и тогава да стане топъл при отваряне на термостата, ако след запалването се затопля този маркуч леко и засилва затоплянето му , а стрелката ти се качва бавно или въобще не стига средата значи е за смяна
    FIAT Stilo 1.4 16V
    FIAT Bravo 1.6 16V (преди)

    Коментар


      #3
      Мерси Тони,още днес ако ми остане време ще легна отдолу.Thank you и за термостата утре сутрин преди да тръгна на работа ще пробвам!!! :D :D :D
      FIAT TIPO 1.6 89г,FIAT BRAVA 1.4 12V 96г
      FORD C-Max 1.8 TDCi -09г

      Коментар


        #4
        Не е трябвало да лягаш отдолу.Колегата само е пропуснал да ти каже че "пред садното дясно колело", има достъп от към купето.Вдигаш задната седалка и под нея е това капаче пластмасовото от където имаш достъп.Може и да греша но мисля че е там.
        Tipo, 1,8 DOHC, 105 hp

        Коментар


          #5
          Само внимавай с бенз. филтър!Когато го сваляш и не можеш да го отвиеш от горния край(тръбичката към бензиновата помпа е къса)откачи я въобще от помпата,защото ако дърпаш силно бенз. филтър ще ти се счупи щуцерчето на бенз. помпа(собствен опит :D ,добре че вече има невероятни лепила :D :D :D )
          SKODA 105L '78
          PUNTO 1.2 MPI ELX '94
          FIAT 126p '89
          TEMPRA 1.6 i.e.SX '91
          GRANDE PUNTO 1.2 '06

          Коментар


            #6
            Кейн написа:
            Не е трябвало да лягаш отдолу.Колегата само е пропуснал да ти каже че "пред садното дясно колело", има достъп от към купето.Вдигаш задната седалка и под нея е това капаче пластмасовото от където имаш достъп.Може и да греша но мисля че е там.
            имах впредвид отдолу под колата има пластмаса която го пази , при Бравото тя се показва отстрани пред задното колело за украса, не знам дали може да се сменя през задната седалка, не съм видял там такъв отвор ( но може да проверите все пак де )
            FIAT Stilo 1.4 16V
            FIAT Bravo 1.6 16V (преди)

            Коментар


              #7
              Благодаря много. Още не съм се завирал отдолу.Супер, че може да се свали и от купето ще пробвам след малко, и ще кажа кво е станало(надявам се да не използвам и аз лепило) :D :D :D
              FIAT TIPO 1.6 89г,FIAT BRAVA 1.4 12V 96г
              FORD C-Max 1.8 TDCi -09г

              Коментар


                #8
                Обяснили са ти добре. За всеки случай погледни и тукhttp://www.fiat-bg.org/forum/viewtopic.php?p=4244#4244

                Коментар


                  #9
                  Обяснили са ти добре. За всеки случай погледни и тук http://www.fiat-bg.org/forum/viewtopic.php?p=4244#4244
                  Е тва е вече друга работа, обаче като гледам не виждам дали може да стане тази хватка от купето, все още не ми е останало време да погледна.Тая петарка дето ще я спестя може като идвам другия път до Варна(чат-пат в командировка) да пием по една-две бири. :D :D :D
                  FIAT TIPO 1.6 89г,FIAT BRAVA 1.4 12V 96г
                  FORD C-Max 1.8 TDCi -09г

                  Коментар


                    #10
                    Момчил написа:
                    Е тва е вече друга работа, обаче като гледам не виждам дали може да стане тази хватка от купето, все още не ми е останало време да погледна.Тая петарка дето ще я спестя може като идвам другия път до Варна(чат-пат в командировка) да пием по една-две бири.
                    Мисля, че това което Кейн е обяснил е как да стигнеш до бензиновата помпа.

                    Коментар

                    Working...
                    X