Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

От къде в багажника може да се захрани с 12V. усилвател?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    От къде в багажника може да се захрани с 12V. усилвател?

    Някай тук правил ли си е музиката сам? Имате ли идия къде по инсталацията идва 12 волта постоянно - или при завъртян ключ? Всичко което намерих в сърч - е да съм я носел на Тояга, ама аз искам сам да си я направя музичката. Освен това и не съм от София. Имам стъпало, и само ми трябва ток и маса и ще сложа по силни колони отзад направо в багажтика без да режа кората, а сигнал за левия и десния канал е най-лесно да се пусне от кабелите стигали до вградените говорителчета. Само 12 волта ми трябват - и но при изгасени фарове ...
    Брава 1,6 16V; Джанти 16-ки - по договаряне - 4 бр.:
    http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=88126

    #2
    Най-добре си пусни кабел от отпред и гледай да е по-дебеличък. :D
    125s/1600ccm/100ps

    Коментар


      #3
      Усилвателя обикновенно върви с един дебел кабел който се включва към акомулатора.Все пак един усилвател си черпи доста ток.Не можеш да го вземеш отвсякъде.

      Коментар


        #4
        Няма откаде да вземеш такъв сериозен ток от багажника. Трябва да си пуснеш отделен кабел и то достатучно як да понесе товара на уселвателя ти че той ако е някой мощен си черпи яко ток
        PUNTO 1.1 94г.

        Коментар


          #5
          ММда.. за съжаление са сериозен усилвател трябва и МНОГО сериозно захранване. Затова се слага някоко квадрата дебел проводник директно от акумулатора + специален предпазител. Кабела мяза малко като силовите кабели за електрожен Дебел е и за съжаление се прекарва трудно. А за мъничко усилвателче може да си вземеш ток от осветлението на багажника. Иде реч за комплектите на Неомонтана от сорта на 2х20, или 2х40 вата.
          Frontera Sport, X20SE март 1998

          Коментар


            #6
            Виж какви кабели минават под задната седалка... като я двигнеш отдолу където е третия колан има едно кече и под него има кабели... виж с мултицета къде има 12V при изгасен двигател и дерзай... Но както каза Vladim - само за малките усилвателчета!!!
            FIAT Brava 1.4 SX CLIMA [09/1998]

            Коментар


              #7
              Колега аз си го монтирах сам , от Техномаркет си купих целия кит кабели с бушони всичко необходимо, плюсовия е задължително към акумолатора и с доста сериозен бушон, и има едно отделно кабелче за вкл/изкл на усилватела , има букса на която пише RЕМОТЕ, и го връзваш към плеъра , ако няма специално извод за усилвател връзваш към извода за ел.антена, така че плюс през контакт не ти трябва
              FIAT UNO 1,4i ELEGANZA 160.A1.046

              Коментар


                #8
                Като гледах на схемта има 2 кабела които отиват до блока с бушоните и мисля че ще ти свършат работа.Можеш да вземеш ток от там и да го закараш до багажника, за да не ти се налага да теглиш кабели до акумулатора.Но задължително сложи бушон веднага след връзката шото може много да патиш.

                Коментар


                  #9
                  Трябва ти кабел 6 или 8 квадрата. Кабела се пуска само и единствено от акумолатора.Поставя се мисля че беше около 60А бушон.Бушонът е изграден от две части:тяло/от стъкло и самият предпазител в него

                  Коментар


                    #10
                    yan написа:
                    Като гледах на схемта има 2 кабела които отиват до блока с бушоните и мисля че ще ти свършат работа.Можеш да вземеш ток от там и да го закараш до багажника, за да не ти се налага да теглиш кабели до акумулатора.Но задължително сложи бушон веднага след връзката шото може много да патиш.
                    За усилвател с обща пикова мощност над 120-150 вата този вариянт е неприемлив! При пиковите натоварвания тънките кабели и слаби бушони играят роля на съпротивление и намалят силата на тока! Затова задължително се пуска отделен ДЕБЕЛ няколко квадрата кабел от акумулатора със специален предпазител.
                    Frontera Sport, X20SE март 1998

                    Коментар


                      #11
                      gdd55 написа:
                      Трябва ти кабел 6 или 8 квадрата. Кабела се пуска само и единствено от акумолатора.Поставя се мисля че беше около 60А бушон.Бушонът е изграден от две части:тяло/от стъкло и самият предпазител в него
                      Предпазителят е в зависимост от мощността на усилвателя. Може да е доста над 60 А
                      "Obviously you don't know, who are you fucking with!" /Blade/

                      Fiat Tempra 1.9 TDs
                      Subaru Legacy 2.0i

                      Коментар


                        #12
                        Blade SG написа:
                        gdd55 написа:
                        Трябва ти кабел 6 или 8 квадрата. Кабела се пуска само и единствено от акумолатора.Поставя се мисля че беше около 60А бушон.Бушонът е изграден от две части:тяло/от стъкло и самият предпазител в него
                        Предпазителят е в зависимост от мощността на усилвателя. Може да е доста над 60 А
                        само дето тогава ще му трябва и кондензатор половин или повече фарада

                        Коментар


                          #13
                          Е и кабела едва ли ще му е 6-8 квадрата, ама айде да не се задълбочаваме :D
                          "Obviously you don't know, who are you fucking with!" /Blade/

                          Fiat Tempra 1.9 TDs
                          Subaru Legacy 2.0i

                          Коментар


                            #14
                            Най-добрия начин да останеш без ел.инсталация в колата е да си пуснеш услвателя като вземеш ток "някъде" от багажника Хората преди мен си го обясниха.. кабели в зависимост от мощността директно свързани към акумулатора през съответните бушони, кондензатори и т.н.. както си му е реда
                            FIAT Marea 1.9 JTD HLX

                            Коментар


                              #15
                              И последно да добавяКато опънеш кабел от акумулатора до багажника сложи предпазителя максимално близо до акумулатора, за да може ако стане късо и изгори предпазителя, да няма кабел, който опира в купето и има 12V в него. Тоест това ще е кабелът от акумулатора до предпазителя.Ако предпазителя в в багажника и да изгори, по останалата част от кабела до купето ще си вървят 12V и е опасно ако някъде се протърка и опре в купето.
                              http://www.avtogumi.com

                              Коментар

                              Working...
                              X