Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Двигателя гасне на ниски обороти

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Двигателя гасне на ниски обороти

    Здравейте,Карам Фиат Уно 1,1 модел 1984 г. на 169 000 км. От вчера взе да ми прави следния проблем: на ниски обороти гасне. Дори когато изключа от скорост. Но това не е винаги. Някой път пък работи. Но ми направи впечтление, че двигателя работи с някакви неустойчиви обороти. Вярно че това беше когато колата беше на около 70 градуса, но все пак беше на смукач. Вдигнах малко оборотите. Преди около 2-3 месеца пак се беше получило така, но след време се оправи само. Другото което обаче се получи е, че изхвърлило по път тапата която е поставена на мястото на мерителната щека (за маслото на двигателя). Още преди години когато баща ми купи тази кола тази тапа я сложихме, защото тогава изхвърляше щеката. Та като изхвърлило тапата изхвърлило и маслото. Лампата почна да просветва, но аз мислех да не е от датчика нещо. По едно време при по-настоятелно светване спрях и като вдигнах капака - о, ужас! Всичко олято от масло. Че ходих да вземам масло. 3 литра налях. Гледах темата "изхвърляне на масло". Май и при мен ще се окаже нещо такова Но това има ли връзка по някаквъ начин с това гаснене? Иначе преди около 3 месеца сменях изпускателен клапан на 4 цилиндър. Беше прегорял. и тогава майстора замери компресията на цилиндрите без този обаче на 1. На 2 и 3 беше мисля по около 10. На 4 беше 3, но то там беше ясно, че клапана е сдухан. Яд ме, че не го накарах да види и на първи. Той каза, че нямало смисъл като видя на 4-ти колко е.Какво можете да ме посъветвате? Благодаря предварително.Поздрави

    #2
    Не ми се вижда да си с инжекция, а?При мене го имаше проблема с гасненето и намаляване на оборотите при изключване от скорост.Обаче не и проблема с маслото.За съжаление аз така и не разбрах как во прави проблема, защото се проявяваше относително рядко. Откакто смених ангренажен ремък за няколко месеца - да е гаснало два пъти.Маслото си е ОК.Както казва Митко, вероятноста за недостатъчно налягане на гориво, но може и да е ламбда сонда ако си с инжекция.Също, моторче за празен ход, степ мотор му викат.Ако си с карбуратор що не си поиграеш с винта за празните обороти, аз едно ситроенче така го "поправих", че гаснеше и то а после си караше докато го блъснаха.
    Tipo, 1,8 DOHC, 105 hp

    Коментар


      #3
      Не, не съм с инжекция. С карбуратор съм. Абе аз уж ги увеличих оборотите от този винт, но тогава двигателя не беше достигнал нормален температурен режим - беше на около 70 градуса - та може да не се е получило. А иначе за маслото - освен от издухани сегменти, нали и маслената помпа създава налягане. Нормално ли е да го изхвърли като е нямало какво да го запушва, понежа запушалката е паднала. Виж причината за падането също е интересна. Може ли толкова да се е издухала и компресията да е толкова голяма в картера, че да е изхвърлило тапапа? Иначе във вървенето не ми се видя голяма разлика. При пълен автомобил 4 човека баир от около 20 градуса го качва на 4-та с около 80 км/ч примерно както си карам. При по-голям може да се наложи да се смени на 3-та. При карбуратора може ли да има този проблем с недостатъчното налягане на горивото, т.е. да се е прецакала бензиновата помпа ли?А ангренажния ремък го сменях преди около 3 месеца. Да е най-много на 4000 км.Поздрави

      Коментар


        #4
        Този наклон от 20% е някакъв доста усилен вариант!-наклона за към старата теливизионна кула - Драган Цанков е около 15% там ако го качваш на 4-та с 80км/ч без да ти спадне и 1 км е добре ! но 20% си е бая-виждал съм го единствено за към едно село "Тешево" в комбинациа с 180 градусов завой и освен на 1-ва няма друг шанс иначе ако създава голями картерни изпарения вземи си провери отдушника на картера да не ти е запушен иначе няма как да ти изхвърля тапата!!!
        A20DTH ЖТД ама не баш
        1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
        Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

        Коментар


          #5
          Пич, измери си компресията. За да почне да ти прави налягане в картера достатъчно голямо да ти изхвърли пръчката, може да са се сдухали най-малкото сегментите. Обърни внимание дали като духа от картера мирише на бензин и ако да.. Сори ама ще тряа да отваряш двигател. Дори и само един цилиндър да не е добре пак е достатъчно да не ти работи стабилно на празен ход и да гасне.
          FIAT Tipo 1,4mi - EX
          Alfa Romeo 146ti - EX
          Alfa Romeo 156 2,4JTD

          Коментар

          Working...
          X