Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

търся отзиви за DKV

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    търся отзиви за DKV

    Някой може ли да даде отзиви за сервиз DKV ? Имам от скоро фиат темпра 90г, и има малко за ремонт по ходовата част, както и смяна на масла филтри и ремък/ролка и накладки. Също не е минала технически преглед, искам да отида на едно място и да се върна след няколко дни като всичко е оправено, нямам голямо желание да обикалям. Видях че DKV са специализирани в ремонтите на италиански автомобили, предлагат всичко каквото ми е нужно, и ще се радвам да "чуя" някакви лични впечатления от тях (още поече че са ми наблизо до работата, няма да се моткам много да обикалям). Предварително благодаря на всеки отзовал се с информация
    "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
    Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
    Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

    #2
    http://www.fiat-bg.org/forum/viewtop...ight=dkvима и още теми. пробвай с "търсене".
    "Светлината си въобразява,че се движи по-бързо от всичко друго,но бърка.Колкото и да припира,открива,че мракът е стигнал пръв и вече я чака."-Т.Пратчет
    (Fiat 131 ABARTH 103 kW, Aprilia Tuono RSV 1000)

    Коментар


      #3
      упс.. извинявам се забравих за тази функция. благодаря
      "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
      Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
      Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

      Коментар


        #4
        не знам за сервиза им .Ако става дума за ДКВ в Обеля ,за бояджиите пълни бездарници ,далтонисти ,най-отговорно го казвам.за 3 драскотини на вратата ,капака и задния десен панел ми я направиха като петниста хиена (отидох като доверен сервиз на застрахователите ) некачествена боя и т.н. пълен абсурд .това някой ако се подлъже и го пратят застрахователите в "сигурен "сервиз
        фиатче Браво 2.0

        Коментар


          #5
          За ДКВ

          Имам достатъчно информация за този сервиз(ДКВ). Със собственика, г-н Димитров се познавам от 2003 година. Тогава,през 2003 бях ходил в ИТАЛСЕРВИЗ на колелота на 4-ти км за смяна на ангренажен ремък на Фиат мареа 1.8 16V. Същата тази мареа я бяхми купили чисто нова от Ванто Трейд, така че колата си я бяхме карали само ние. За консумативите на същата кола ще кажа само,че карам със Селения голд и го сменям на по 15,000.Та във въпросния ИТАЛСЕРВИЗ ми смениха ремъка след солидно изръсване на джоба. Веднага след това започнах да имам проблеми с колата и специално със запалването и работата на двигателя. Имаше случаи когато колата с мъка палеше от 4-ти път вертене на стартера, а понякога ми гаснеше на сфетофар. Можеш сам да си направиш сметка какво съм преживявал на сфетофар, а колата пали от 4-ти път. Отивам пак в ИТАЛСЕРВИЗ и те ми казват да оставя колта да я "ВИДЯТ" какво и е.След 2 дни си я взимам и пак същите ядове. През това време без кола съм като труп при положение,че работата ми налага да правя средно 60-70 км в София.Питам ИТАЛСЕРВИЗ да наема кола за работа, но модерния италиянски сървиз НЯМА!!! Ходя на диагностика в няколко софийски сирвиза, но положението е същото.Докото в една приятна ноемврийска вечер, колата ми гасне на надлеза надежда и ДОТАМ! Няма никой след стартера.Завличам колата от надежда до Гео Милев и се обаждам на същия този ДКВ. Човека ми прати негова репатрашка, даде ми едно Типо 1.6 под наем и ми взе колата за ремонт.След 2 дни си я взимам и от тогава мареата си тръгна да върви както трябва. Колата с 1.8 двигател има доста динамика, който е карал мареа знае. Проблемът с колата се оказа, че момчетата от ИТАЛСЕРВИЗ не са паснали ремъка на двата вала, а са го натегнали с еден зъб и от там цялата електроника започна да греши. Както и да е. Сам си прави извод от тази случка. Друг случай МОЙ с ИТАЛСЕРВИЗ.Купих си фиат браво HGT от Ванто трейд. Колата е втора употреба, но на 76 000 км. Колата е една от малкото правени бравота с кожен салон така, че се води рядка. Бях тръгнал да си купевам Мареа Weekend 125 JTD пак от Ванто Трейд, но бравото ме хареса повече. Значи шефа на Ванто Трейд, Христо Николов ми носи ключа и на студено палим бравото. Грам синьо не излиза!!!Уговаряме се с Христо Николов и той ми казва да се разбирам с началника на ИТАЛСЕРВИЗ Иван Николов Тодоров, който отговаря за колите за продажба на Ванто Трейд. Бравото имаше малки забележи и аз се уговорям за цена без забележки. Както се знае, за кола втора употреба трябва да се направят нужни ремонти. Рементите бяха ангренаж и смяна на маслото. Тези неща не бяха в цената!!уреждам си аз финансирането на автомобила, г-н Иван Тодоров ми урежда регистрацията.Всичко минава ок! и аз си взимам колата. Пълня резервоара и започвам да карам. По-горе забравих да спомена, че маслото което продават в ИТАЛСЕРВИЗ е ДЖАРАМА, тракторно масло едва ли не. Ако искаш провери в Iveco Truck center за тава масло! Разбира се той, Иван ми е сипал 5W40 а не 40W.Както и да е. Качвам се на Цариградско и тръгвам към Пловдив. Преди разклона за Нови хан съм вече на 180-185, но поглеждам през огледалото и гледам,че колата пуши като Икарус при -20 градуса. Спирам веднага и отивам до ауспуха. Пипам с хартия края и тя става ЧЕРНА!!!!Връщам се веднага при Иван от сервиза и му обяснявам какво е състоянието. Той също вижда ауспуха, но ме успокоява,че поради това че колата е седяла известно време некарана и може би "ГУМИЧКИТЕ" на клапаните били се "Разсъхнали"!"Ще покораш и ще се оправи". Карам аз събота и неделя, обаче гумичките са "СУХИ" и колата пуши.Отивам понеделник при Иван, колата пуши, той казва остави я да я "ВИДИМ"! Аз пак оставам без кола. Мърляли нещо правили, газ наливали в цилиндрите, аз си взимам колата, тя пак пуши и така.Карам с "ЯД" колата 1 седмица, сипвам 1 литър масло, не издържам и отивам пак при Иван. Вика този път пак да я оставя, оставям я. Правили каквото правили, обаждам се,Иван казва "Приятел, трябва да се сменят сегменти и радиатора, щото радиатора бил "ЗАПУШЕН". Мисля, Иван си знае работата, ИТАЛСЕРВИЗ е това, и му казвам ОК прави каквото трябва колата ми трябва. Прави Иван колата, взимам я и ми вика:Карай бавно 1000 км, за да слегнат сегментите. Тогава трябваше да ходя до пловдив и тръгвам натам. Карам с 100-110 отиване и връщане. Колата е "Спъната", викам си от новите сегменти е! След 1 седмица, 1500 км. положението и същота "Спънато", а аз трябва да пътувам до Стара Загора. Тръгвам и пак на Нови хан при 140 км. чувам, как двигателя само изчука и веднага спирам.Паля пак с надежда да ми се е причуло, но уви! Викам СБА, идва едно Атего, качва ми колата и пак при Иван.Беше неделя, него го няма. В понеделник му се обаждам, той ми казва: "Приятел много лошо. Още не знам какво е, но не е добре. АЗ обаче, му казвам да не ПИПА повече колата. Излизам от работа, отивам до ДКВ, взимаме репатрашката на ДКВ и отивам посред ИТАЛСИРВИЗ да си взема колата. В ДКВ отварят двигателя пред мен, а на мен ми притъмня. ДВЕ ОТ БУТАЛАТА БЯХА СКЪСАНИ И УДАРИЛИ В КАПАКА НА ГЛАВАТА. Изважаме буталата с биелите, маркираме биелите. След като стигаме до коляновия вал и другите бутала,се оказва,че останалите биели са правилно сложени, а двете скъсани са обърнати. Маркировката на страната към ангренажа сочи към съединитела. Рузултата: Скъсани БИЕЛНИ И ОСНОВНИ ЛАГЕРИ, НАДРАН КОЛЯНОВ ВАЛ И СПУКАНА ГЛАВА НА БЛОКА.С една дума РАЗРУШЕН ДВИГАТЕЛ. Г-н Димитров от ДКВ е лицензиран съдя по техничиски въпроси, така че си правете сами изводи за човека. Срещу 1500 евро, той ми намери двигател от ударено браво, сложи го и ми даде колата да си я карам за по-малк от седмица. Писменно ми даде и 6 месеца гаранция на двигателя и направените технически услуги.Забравих да кажа, че когато извадихме буталата от строшения двигател, 4 от 5 имаха нови сегменти, 1 със стар сегмент. "РЕМОНТ В ИТАЛСЕРВИЗ"В заключение, колеги оставям на ВАС да прицените от тази история за какво иде реч.Ако някой не вярва може да ми звънне на 0899843938 или да пише на лично съобщение.Аре, мир и спокойствие.

          Коментар


            #6
            От всичко написано до тук разбрах че няма да отида в ИТАЛСЕРВИЗ (и други се оплакват), затова пък пак ще се върна в DKV. Закарах миналият петък (преди 2 седмици) таратайката там, и те казаха че във вторник ще е готова, и така беше - във вторник на обяд ми се обадиха да отида да си я взема. Мен лично това ми направи много добро впечатление - спазен срок е половината работа. Видях какво са написали че е сменено, видях и цената накрая - еми доволен съм (не че няма още за работа по колата, но това е отделен въпрос). почти 600лв. дадох, но като гледам колко части са сменили, бих казал че цените са много добри. И колегите като гледат са на същото мнение (те за разлика от мен имат доста повече опит със сервизите). Та нищо лошо немога да кажа за DKV на искърско шосе, мисля че са коректни. Благодаря за което на тях и на хората от форума, че ме посъветвахте да отида при тях.
            "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
            Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
            Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

            Коментар


              #7
              Митко Здравей,Виждам, че имаш голямо значение за този форум и ценя дейността на целия форум.По повод ДКВ, найстина момчето което работи с уреда за компютърна диагностика го няма, но не защото сменя работата, а защото е отишъл войник и след клетвата на 12 май ще го пуснат. Той е син на собственика на сервиза и доста време работи там. Имам цялата тази информация защото познавам хората.Нашето семейство има фиати от бай тошово време. През 1998 си купихме едно пунто и една марея често нови от Вантотрейд. Казвам това, за да ти стане ясно,че марката ФИАТ е дълбоко свързана с мен.Опитвам се да защитя сервиза, защото собственика е един от малкото които се мъчат да работят на чисто и са клиенто ориентирани. Като мотив за това твърдение мога да ти кажа, че когато се върне от Плевен и отидиш пак там, няма начин, диагностика да не ти свърши работа!Чета в поста ти че ламбда сондата има пряко значение за нормалния режим на работа на двигателя. По същия повод, мога да кажа,че аз карам браво HGT и направих глупостта да махна катализатора на колата. Оказва се, че след катализатора, италианците са сложили още една ламбда сонда! Както сам можеш да си представиш, тя се оказа от огромно значение за колата, тъй като електрониката получава грешна информация и съответно прави корекция в горивната смес. Резулатата е, че колата не въври както трябва.Това мога да кажа към момента и ще чакам коментар по темата.

              Коментар


                #8
                Митко,В случая си прав, защото си клиент!Но все пак, не стреляйте по пияниста.В момента толкова може!

                Коментар


                  #9
                  Не бих искал да арбитрирам, но в една частна собственост подобни инциденти са недопустими - поне според мен. За мое щастие не съм прибягвал до услугите на въпросният сервиз, но след споделеното дори няма да се замислям. Целта ми не е да създавам мнение у други колеги. Просто изказвам лично мнение.
                  Fiat Bravo 1.4 12V SPI 1996

                  Коментар


                    #10
                    Колегата Митко е прав, не може да се постъпва така...няма го диагностика-няма да има диагностика на колата!Отношението е било МЕКО казано некоректно!
                    N.Y. State of Mind

                    Коментар


                      #11
                      Доста некоректно, то 70 лв да ти вземат без да са правили нищо , ми това са в БГ, а и парите за нашите стандарти не са хич малко . Та след поредицата кофти отзиви и от останалите оторизирни сервизи на фиат, идея си нямам каде да отида да ми прочетат компютъра и евентуално да изчистят грешките, всичко останало има каде да ми правят
                      FIAT Bravo 1.6 16V '97

                      Коментар


                        #12
                        Не си спомням дали съм разказвал за преживяванията си в DKV от миналата година...От сравнително положителните мнения за DKV реших да използвам сервиза първо за оценка на състоянието на автомобила при покупка, а в последствие да направя някой дребни ремонти или по-точно смяната на консумативи (като подгряващи свещи, смяна на биалетки). В списъка ми фигурираха още задължителната смяна на ангренажен ремък, смяна на масло, филтри и други дреболии като няколко изгорели лампички на таблото!Имаше един куп дреболии и понеже не обичам по автомобила ми да има разни дразнещи неща исках да оправят всичко... Продиктувах им всичко което искам да ми оправят и ми казаха, че ще им отнеме няколко дена за всичко, тъй като били натоварени! Казвам ОК.След няколко дена отивам да си взема автомобила.. първото което ми направи впечатление, след като запалих двигателя е, че автомобила издава странен шум като незавит болт и/или шайба която вибрира/резонира, друг аналог е звук от верига (бях пускал тема по въпроса). Този звук го нямаше преди да им закарам автомобила - дойде майстора и ми вдигна рамене - "аз гарантирам, че всичко което съм правил АЗ по колата съм го върнал както е бил" (а ако някой друг е пипал - си сърбай попарата, че си я карал при нас)!Разправя ми ако искаш докарай я колата ПАК, след НЯКОЛКО дена за да я погледем внимателно, НО не се притеснявай.. ако почне да "трака" непрекъснато тогава може да видим от какво и е!Ядосах се, защото не знаех какво са направили (какво не са завили или пък строшили) и бях вече се настроил да тръгвам от там и да не се връщам повече.. но точно защото забелязах тоя шум, реших да огледам и другите неща дето уж трябваше да свършат!Веднага ми направи впечатление, че половината изгорели крушки по таблото така и не са и направили труда да ги сменят (сигурно за да дойдеш пак....). Отивам пак при шефа им.. вече наистина бесен и им казам за какво съм плащал след като не са си свършили работата, а той - "еми елате и си запишете пак, час и ще ви я оправим.. но точно сега вече са си тръгнали някой от майсторите...".По-късно отидох във ВантоТрейд, но и там не успяха да установят от какво е шума, макар, че след като се наложи да правят преглед след това шума се появява по-рядко и за кратко (мисля и за това бях писъл във форума).Така и повече не мисля да стъпя в DKV.. не казвам, че са направили нещо умишлено, а просто поведението им е като на бездарници, а не професионалисти. Много мърляво отношение към собствената работа, а аз като клиент трябва да страдам (и плащам) заради тях.Ако "mladost" има приятелски взаимоотношения със собственика на DKV нека го накара сериозно да обърне внимание на работниците си и полагания от тях труд, ако държи сервиза му да има добро име сред клиентите!
                        FIAT Marea 1.9 JTD HLX

                        Коментар


                          #13
                          Колеги, след толкова хиляди мнения които съм изчел и написал, стигнах до някой заключения за сервизите.Първо бях пуснал тема за Александър Ауто, че съм супер доволен от тях, защото само те ми решиха проблемите.Да ама след това единствено на една работа освен да ми вземат парите и да ми влошат колата друго не направиха (поне да си беше останала както им я закарах).Стигнах до заключението, че според проблема и според това конкретно както се отнесат към случая, един клент ще остане супер доволе, друг клент ще бъде супер разочарован.Някой може ли да ми каже дали дори във форума да има казано нещо за сервиз, и мнението да е 100% само на едната страна (дори да бъде и за лошата). Аз не си спомням такова нещо.Така както в примера се намери някой да каже много добри отзиви на ДКВ, така и се намериха да ги оплюят.Аз бих бил много доволен някой да каже сервиз който ти дава премен протокол към теб и после по точки да ти сдава колата и всичко което са правили да има гаранция нали?В Александър Ауто дават гаранция на частите си ако са монтирали в техния сервиз - много добре ама... на типото си смених водна помпа и след 10 месеца сдаде душа. Отивам със шум в двигателя при тях на проверка и ми казват - водната помпа ти е заминала. Аз им викам че са ми я правили преди по-малко от година а те ми отговарят че гаранцията била само 6 месеца. Добре платих си естествено и приемчика (Боби) вече се познаваме почти ми вика че на новата ми давал 2 години сигурна гаранция. Е да ама това никъде не го пише и след 1 година как да докажа ако пак ми стане нещо на попмата. Това са малко приказки ама...Та според мен това е положението със сервизите и това си е!П.П. Бях предложил да си закупа тестер за електрониката на автомобили и исках вашето мнение какво бихте направили , дали бихте се доверили на човек който няма хубав и голям сервиз, и резултатите бяха много разочароващи. Писах някакви цени с 20-50% по-ниски от пазарните с единствена цел след 1-2 години да мога да си възвърна евентуално парите (не да печеля), ама как ме нахокахте бил съм тръгнал да печеля, бил съм това бил съм онова..
                          A20DTH ЖТД ама не баш
                          1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                          Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                          Коментар


                            #14
                            Бих желал да попитам нашия модератор Митко дали той някога е говорил ЛИЧНО с г-н Димитров и ако да по какъв въпрос? Питам от любопитство.

                            Коментар


                              #15
                              И аз буквално до преди дни имах доверие на DKV на Кръстьо и Тео Димитрови, но след последното ми посещение и тънкия начин,по който се опитаха да ме преметнат ми направи страшно лошо впечатление. Досега за каквото и да е имало нужда съм отивала винаги в този сервиз, но вече ще се замисля преди да отида.

                              Коментар

                              Working...
                              X