Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Костенски водопад?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Костенски водопад?

    Здравейте, някой ходил ли е там?От няколко дни ми се върти в главата, но ще е след няколко седмици, тъкмо и времето да се подобри.Някакви насоки как се стига до там, ако сме стигнали до Костенец?

    #2
    Ходихме миналото лято. Пътят е през град Костенец към село Костенец, или само следваш табели "Езерото".Красиво, интересно място, струва си да се посети. После пийнахме по нещо на Езерото (100-200м. от водопада) и по-късно се качихме по пътя от ляво на водопада към хижа "Гургулица" (2-3км.) също с много прятни места за пикник, почивка или детски игри.
    Lupo - The Monster
    Е83 3D

    Коментар


      #3
      Мда ходихме и ние, табелите за Езерото се следват, без последната, където се слиза към самото езеро.Хубав водопад е, има минерална вода, извираща от някаква дупка в бетона (топла) както и чешма за наливане.Долу в комплекс езерото има зоопарк на открито с птици, както и езеро с патици.До хижа Гургулица са 3.6 километра или нещо от сорта, но не ходихме там, имаше сняг, останал по пътя.Наистина е хубаво място.На връщане спряхме в кв.Момин проход и там намерихме някаква пътека в планината, която започваше от парк вдясно от пътя.Отгоре се открива нелоша гледка към квартала. Има борова гора.Изходна точка за тази пътека е един приятен парк:N 42.33174 E 23.87353PS: забравих да отбележа, че пътят между Костенец и Костенец е със завидно добра настилка.

      Коментар


        #4
        Не е лошо там, пък и кръчмето в Езерото го бива.
        Прикачени файлове
        Ex Fiat 126P
        Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
        Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
        Alfa Romeo 147 1.6 TS
        Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

        Коментар


          #5
          път

          Ха та тези снимки там ли са вчера и днес минавахме по крой Костенец - за Велинград и Боровец не съм знаел че има такова хубаво място челсъм табелки Езерото ама чак толкова не съм му обърнал внимание та да идем .Другията седмица като си ходя ще мина да вида какво е .
          КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
          Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
          http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

          Коментар


            #6
            Ха, trace мерси за снимките, точно това е.kluchar мини да го видиш, приятно място е, около 15-17 километра ти е допълнителният път, щом минаваш през Костенец.

            Коментар


              #7
              Езерото всъщност е нещо от рода на хотел, ресторант и т.н. подобна история. Не ми направи особенно впечателение като база, но за студена биричка с още нещо на терасата е перфектно. Отстрани до езерото има нещо като зоокът, където подскачаха сърнички, пауни, гълъби, патици и др. на които малкия много им се изкефи. Ами това е за Езерото, а Водопада и местността около него, както писах по-горе си заслужава да се посетят.
              Lupo - The Monster
              Е83 3D

              Коментар


                #8
                fuoco написа:
                PS: забравих да отбележа, че пътят между Костенец и Костенец е със завидно добра настилка.
                Зависи с какво сравняваш. Аз не съм очарован особено. Сега след зимата са зейнали изненадващи дупки.Пиша от кв.Момин проход в момента. Вчера сериозна група от форума ходихме на езерото, някои ходиха и на водопада...Пътят от София е - Цариградско шосе - магистрала А1 - слиза се от А1 на ВТОРАТА отбивка за Ихтиман, след мотела, и се продължава към Костенец по стария път. Още от Момин проход има табели за "хотел-ресторант Езерото".

                Коментар


                  #9
                  fuoco написа:
                  На връщане спряхме в кв.Момин проход
                  Immortal написа:
                  Пиша от кв.Момин проход в момента.
                  Само за протокола - Момин проход не е квартал, а е град .
                  Fiat Multipla 1.6 16v Bipower 2009

                  Коментар


                    #10
                    Сега проверих - да, от 21.09.2006 год. бившия квартал Момин проход на Костенец е обявен за отделен град.Въпреки че от табелата "край на Момин проход" до "начало на Костенец" са не повече от 10 крачки Благодаря за поправката.

                    Коментар

                    Working...
                    X