Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Предложение за раздел "Телефон за спешни случай!"

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Предложение за раздел "Телефон за спешни случай!"

    Обръщам се към всички администратори, модератори и т.н. с предложение да се създаде раздел "Телефонен указател за спешни случай" Идеята ми дойде от случката описана тук: http://www.fiat-bg.org/forum/viewtopic.php?t=5472 Не искам да кажа, че идеята е моя! Хората отдавна са го измислили! Струва ми се, че и ние имаме нужда от такова нещо.Особено ми допадна предложението на pakumba84 и това, което той цитира от форума на Опел:
    pakumba84 написа:
    във форума на опел мисля беше, имат телефонен указател, който е на разположение само на регистрирани потребители които са изявили желание и техния телефон да бъде публикуван. т.е. има телефонен указател за такива случай и той може да бъде видян само ако и твоят телефон е публикуван там. идеята им е перфектна. може би трябава да има някакъв контрол все пак, да кажем да можеш да публикуваш елефона си само ако си с над еди-колко си мнения и си регистриран повече от еди-колко си време, защото всички знаем колко преминаващи има оттук,с добри намерения ще си публикуват телефона и ще спрат да влизат и като на някой му притрябва този човек няма да е актуално.
    Мисля, че си струва да поумуваме по този въпрос!!!
    FIAT Tipo Completo S 1.4 i.e. 160EP55A 836A4.000
    ECU BOSCH 261 203 511; газова BRC

    #2
    Между другото дойде ми на ум да питам кой взема решението за нов раздел във форума?
    FIAT Tipo Completo S 1.4 i.e. 160EP55A 836A4.000
    ECU BOSCH 261 203 511; газова BRC

    Коментар


      #3
      Идеята е много добра, но кой ще е най-удачния вариант за реализация?Според мен, в профила, който желае може да си напише и тел. номер, но дали е технически възможно?

      Коментар


        #4
        според мен най-добре е администраторите да обявят един мейл на който всеки който извършва някаква дейност да си даде телефона, те да подберат това което е полезно и да го напишат в един списък, който всеки от нас да разпечата и да го носи в автомобила си...
        FIAT Brava 1.4 SX CLIMA [09/1998]

        Коментар


          #5
          Mazgarev написа:
          според мен най-добре е администраторите да обявят един мейл на който всеки който извършва някаква дейност да си даде телефона, те да подберат това което е полезно и да го напишат в един списък, който всеки от нас да разпечата и да го носи в автомобила си...
          Тук не става въпрос каква дейност извършваш, а дали си готов да отделиш от личното си време по възможност, за помогнеш на колега изпаднал в беда в твоя град. Не е работа на администраторите да преценяват коя дейност е полезна и коя не. Тук става въпрос за лична нагласа.
          FIAT Tipo Completo S 1.4 i.e. 160EP55A 836A4.000
          ECU BOSCH 261 203 511; газова BRC

          Коментар


            #6
            твърдо за съм и аз доста полезно не трябва да изоставаме и ние от другите
            Lybra 2.4jtd intensa 06.2002
            Marea 1.9 TD100 HLX -07/97
            Punto 1.2 16v Sporting -11/97 еx - На части

            Коментар


              #7
              hit-ko написа:
              Идеята е много добра, но кой ще е най-удачния вариант за реализация?Според мен, в профила, който желае може да си напише и тел. номер, но дали е технически възможно?
              Ами то и сега можеш да си напишеш телефона в профила. Тук идеята е да се обособи "кръг" или "ядро" от хора готови да помогнат с каквото могат.
              FIAT Tipo Completo S 1.4 i.e. 160EP55A 836A4.000
              ECU BOSCH 261 203 511; газова BRC

              Коментар


                #8
                brat_John написа:
                Mazgarev написа:
                според мен най-добре е администраторите да обявят един мейл на който всеки който извършва някаква дейност да си даде телефона, те да подберат това което е полезно и да го напишат в един списък, който всеки от нас да разпечата и да го носи в автомобила си...
                Тук не става въпрос каква дейност извършваш, а дали си готов да отделиш от личното си време по възможност, за помогнеш на колега изпаднал в беда в твоя град. Не е работа да администраторите да преценяват коя дейност е полезна и коя не. Тук става въпрос за лична нагласа.
                Не съм разбрал... извинявам се!Мислех си, че щом е за "спешни случаи" значи става за въпрос когато си на пътя и се чудиш какво да правиш... (и от тази гледна точка е полезно да се направи такъв списък...)А иначе сега ако съм разбрал това може да се осъществи, като всеки от тези които са съгласни попълни форма с телефоните си , района за който може да бъде полезен, както и удобно време за търсене (знете всеки има заето време от ежедневието, което прекарва работейки или учейки...). И това нещо да се явява като Report - списък с тези хора подредени по райони... нещо такова...Тогава обаче става въпрос за уеб базирана база от данни с права... и мисля че ще е трудно за изпълнение...Според мен с тема във форума няма да стане много добре... ще има много "паразитни" мнения които ще пречат...
                FIAT Brava 1.4 SX CLIMA [09/1998]

                Коментар


                  #9
                  Mazgarev написа:
                  .......Тогава обаче става въпрос за уеб базирана база от данни с права... и мисля че ще е трудно за изпълнение...
                  Мисля, че не е необходимо да се усложнява толкова. Така или иначе и сега влизаш с парола и юзер нейм във форума. По същия начин ще имаш достъп и до въпросното място (ако отговаряш на определени условия да речем), където ще можеш да се регистрираш и същевременно да ползваш информацията за другите регистрирали се доброволно колеги. Мисля, че принципа да "ползват" само тези, които се регистрират е добър. И според мен първо е необходима регистрация и чак тогава да можеш да видиш "за какво става въпрос вътре" т.е. кои колеги вече са се регистрирали, а не да можеш да влезеш само защото отговаряш на условията за регистрация.
                  Mazgarev написа:
                  .......Според мен с тема във форума няма да стане много добре... ще има много "паразитни" мнения които ще пречат...
                  Мисля, че няма да е толкова трудно да се отдели зърното от плявата. Все пак трябва да се "сондира" мнение. Аз за това попитах малко по-нагоре кой взема решенията за промените и допълненията във форума. Според мен това не е човек или група "хванат(и) от улицата" и мисля, че няма да е трудно да се разбере каква е нагласата на участниците във форума.
                  FIAT Tipo Completo S 1.4 i.e. 160EP55A 836A4.000
                  ECU BOSCH 261 203 511; газова BRC

                  Коментар


                    #10
                    Идеята е чудесна и колкото по-бързо се реализира - толкова по-добре!Придложението на pakumba84 взаимствано от Опел форума е много добро.Освен онлайн варианта на телефонния указател всеки може да си го разпечати и да си го сложи в автомобила за да му е под ръка, ако се наложи!
                    VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                    VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                    VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                    VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                    Нека Силата на бъде с Нас...

                    Коментар


                      #11
                      Идеята е добра, а във форума доколкото виждам има доста програмисти и си мисля че ще измислят нещо по въпроса.
                      PUNTO 1.1 94г.

                      Коментар


                        #12
                        Хммм до този момент темата е видяна от 116 души и има само 11 мнения от които 5 (т.е. почти половината) са мои. Според мен това е слаба подкрепа..... Може би този раздел не се посещава много
                        FIAT Tipo Completo S 1.4 i.e. 160EP55A 836A4.000
                        ECU BOSCH 261 203 511; газова BRC

                        Коментар


                          #13
                          А не може ли да се направи нещо от рода на лексикон. Доста детско звучи ама според мен не е лоша идея. Може да се напише кой кой е, откаде е, с какво се занимава, телефон задължително, може и да има галерия към профила със снимка на човека и колата. Нещо такова се върти в моята глава. Ама трябва да се направи нещо задължително. На всеки може да му се случи нещо в чужд град, а трябва да се подкрепяме до колкото това е възможно.

                          [Skype - FIAT_FREAK

                          Коментар


                            #14
                            Определено идеята е положителна.Форума е за товаПриятел в нужда да се познава А не когато си в непознат град да се чудиш към кого да се обърнеш
                            Мерцедес-SPRINTER 312 - 2,9TDI 122кс...МОЩНИЯ КАТЪР
                            ФОРД И ЦИГАНИН ЗИМАТА НЕ РАБОТЯТ - Лично наблюдение...Някой да ме обори??????Мицубиши Каризма , бензин , автоматик, климатроник

                            Коментар


                              #15
                              pakumba 84 даде някакво принципно описание. Може би трябва де се посети и да се огледа.
                              FIAT Tipo Completo S 1.4 i.e. 160EP55A 836A4.000
                              ECU BOSCH 261 203 511; газова BRC

                              Коментар

                              Working...
                              X