Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Дайте съвет...

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Дайте съвет...

    ...Вчера моя хубавец /Tipo 1.4 i.e./ отказа категорично да включва на 1- ва предавка... Няма значение дали съм на място, със или без запален двигател, просто лоста не влиза. на другите предавки няма никакъв проблем. Огледах системата от щанги, които привеждат движението на скоростния лост към скоростната кутия-нищо нередно.. Чудя се дали има връзка с тая повреда, една глупост, която направи един приятел/малко новобранец /. Същия ден пътувахме за провинцията и му бях дал да кара, на едно място се наложи да премине от 3-та на 2-ра, но малко забрави да натисне съеденителя..и се чу едно бая яко стържене...после си включи/като натисна съеденителя/ и всичко си беше ок...до като не се опитах да включа 1-ва, като паркирах. Някой има ли идея от какво може да е това, мирише ми на бая пари за ремонт...
    Fitat Marea Weekend '99 ELX 1.9 JTD

    #2
    Re: Дайте съвет...

    u_men написа:
    ...Вчера моя хубавец /Tipo 1.4 i.e./ отказа категорично да включва на 1- ва предавка... Няма значение дали съм на място, със или без запален двигател, просто лоста не влиза. на другите предавки няма никакъв проблем. Огледах системата от щанги, които привеждат движението на скоростния лост към скоростната кутия-нищо нередно.. Чудя се дали има връзка с тая повреда, една глупост, която направи един приятел/малко новобранец /. Същия ден пътувахме за провинцията и му бях дал да кара, на едно място се наложи да премине от 3-та на 2-ра, но малко забрави да натисне съеденителя..и се чу едно бая яко стържене...после си включи/като натисна съеденителя/ и всичко си беше ок...до като не се опитах да включа 1-ва, като паркирах. Някой има ли идея от какво може да е това, мирише ми на бая пари за ремонт...
    И на мен ми мирише на същото !!! Сега сериозно, без черен хумор !-Най-вероятно следствие на тези действия имаш повреда в скоростната кутия ! Все пак , такъв дефект се появява понякога при скъсани тампони на силовия агрегат-особено от страната на скоростната кутия -така че огледай и това !Успех !
    Ex. Grande Punto Driver

    Коментар


      #3
      Стискам ти палци да са тампони, най лекото е това

      Коментар


        #4
        Миии..

        ..благодаря дано да са тампони, ама, ако е така... не би ли трябвало при някое положение все-пак да успея да вкарам 1-ва? И, ако е скоростната кутия, дали няма да ми излезе по-евтино да си взема 2-ра употреба друга. Засега мога да карам и без 1-ва, тя чудесно си потегля и на 2-ра , дори и на баири, ама колко ще издържи...
        Fitat Marea Weekend '99 ELX 1.9 JTD

        Коментар


          #5
          Идва ми една тъпа идея, ама знам ли Провери ли си щангите, или там както се казват, от привода на скоростния лост към кутията? На моето типо напр. са доста разбити. Не знам при това душманско включване да не се е откачило нещо и дали е възможно от това да не може да ти влиза първа. Дано да излезе по-малък дявола, че иначе
          FIAT Tipo 1,4mi - EX
          Alfa Romeo 146ti - EX
          Alfa Romeo 156 2,4JTD

          Коментар


            #6
            При всички положения трябва да се свали скоростната кутия било да я ремонтираш било то да сложиш друга.Но като я свалиш нищо те те бърка да я отвориш и да видиш какъв е проблема и ако е за малко пари то си прави тая а ако се налага нещо скъпо то провери и за втора употреба.Смея да твърдя че няма да е нещо сериозно защото ако има нещо изкъртено счупино то трябва да имаш проблем и с другите скорости.Стискаме ти палци.
            Фиат Панда 1.2 2006година
            Синджира си идва ,а козата я няма...

            Коментар


              #7
              Утре, ще я гледам, дано да е нещо по лостовете или тампоните. Незнам възможно ли е тая скоростна кутя така да се е прецакала, че да работи перфектно, без каквито и да шумове, вибрации..такива неща, а 1-ва да е изкъртена...
              Fitat Marea Weekend '99 ELX 1.9 JTD

              Коментар


                #8
                Така ,значи и аз имах тъкъв проблем с типото.щангите от скоросниа лост ,се свързват с една плочка на скоросната кутия ,която превклучва предавките,тая плочка е на иглени лагери и като се поразбият тея лагери ,не иска да превклучва.
                FIAT TIPO 1,6

                Коментар


                  #9
                  TORINO_MOTOR написа:
                  Така ,значи и аз имах тъкъв проблем с типото.щангите от скоросниа лост ,се свързват с една плочка на скоросната кутия ,която превклучва предавките,тая плочка е на иглени лагери и като се поразбият тея лагери ,не иска да превклучва.
                  Знам я тая плочка, ама не бях се сетил за нея, дано да е това, ще е така да се каже късмет :D , лесно ли се сменя тоя лагер?
                  Fitat Marea Weekend '99 ELX 1.9 JTD

                  Коментар


                    #10
                    Най добре е да разбереш от какво е като откачиш щангите от скоросната кутия и да пробваш на ръка да си включиш една по една скоростите.Ако се включват на ръка търси неизправността по лостовата система и тампоните а ако не се включва нормално(особено 1-ва)-кофти човече сервиз здрав и това е!
                    A20DTH ЖТД ама не баш
                    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                    Коментар

                    Working...
                    X