Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Чукане като освободя спирачките

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Чукане като освободя спирачките

    Има едно чукане когато карам колата, взема да намалям и в същото време отпусна педала на спирачките и си продължа се появява едно чукане което не мога да определя от къде се чува дали е отзад или отпред, но най интересното е че го няма когато колата е в покой и само натискам и пускам педала на спирачките. Може ли някой да помегне с някой съвет

    #2
    Re: Чукане като освободя спирачките

    lamarin1 написа:
    Има едно чукане когато карам колата, взема да намалям и в същото време отпусна педала на спирачките и си продължа се появява ено чукане което не мога да определя от къде се чува дали е отзад или отпред, но най интересното е че го няма когато колата е в покой и само натискам и пускам педала на спирачките. Може ли някой да помегне с някой съвет
    По описание прилича на тракащи спирачни апарати,виж архива ,писано е по темата доста...
    Ex. Grande Punto Driver

    Коментар


      #3
      Re: Чукане като освободя спирачките

      lamarin1 написа:
      Има едно чукане когато карам колата, взема да намалям и в същото време отпусна педала на спирачките и си продължа се появява ено чукане което не мога да определя от къде се чува дали е отзад или отпред, но най интересното е че го няма когато колата е в покой и само натискам и пускам педала на спирачките. Може ли някой да помегне с някой съвет
      Чувал съм че е било и от накладките

      Коментар


        #4
        И аз мисля,че е от накладките.Има едни скоби който закопчават накладките за да не мърдат.Възможно е да се е откопчала и да е паднала някоя от тях.
        COUPE 1.8 16V
        Volvo XC90 T6

        Коментар


          #5
          На мен накладките ми тропаха, защото бяха изпаднали едни пружинки.
          Fiat Idea 1.9 8V mJet 'Emotion'
          Fiat Bravo 1.4 16V T-Jet 'Eleganza'
          Fiat Punto 1.2 16V ELX 'Speedgear'
          Fiat Uno 1.0 i.e S - "powered by FIRE 8V"

          Търси се..

          Коментар


            #6
            Чукането може да е на водачите в леглата им-на спирачния механизъм .Аз го имам от неотдавна.След смяна на накладките,почистих и смазах та от тогава имам тракането.За отстраняването му е нужен стругар.Престъгване на леглата и нови водачи.Това е в общи линии побългаряването и е по евтино.
            Tempra 1.6 i.e SW

            Коментар

            Working...
            X