Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Изпарител

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Изпарител

    Колеги искам да попитам - на изпарителя има една врътка която мисля че е за оборотите, но не съм сигурен. Както и да я въртя оборотите не ми се менят. Има ли някакво значение за настройка на изпарителя тогава? И ако има как да го регулирам. Оказва ли влияние на разхода на газ?БлагодаряБрава 1.4

    #2
    Колега да не връткаш врътката за източване на мизерията от изпарителя?
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
    Fiat Linea 1.3 Multijet'08
    Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
    http://forum.fiat-bg.org

    Коментар


      #3
      оказва,а не ти се менят защото имаш система за постоянни обороти на празен ход,тая врътка се завивива докато мотора почне да глъхне и се отвива около 1-1.5 оборота за стабилен празен ход,обаче има изпарители ,които пускат газ и когато са завити до край,обаче ако го завиеш до край ,няма да ти се форсира добре,абе дано не съм те объркал повече
      типо 1.4 карбуратор вечеCNG(бившо)
      хюндай акцент 1.5 CNG
      киа каренс +метан

      Коментар


        #4
        Добре но ако е отвит повече от 1-1,5 ще ми вдигне ли разхода? Да кажем 4-4,5 оборота.

        Коментар


          #5
          Абе да си призная моита врътка е почти отвита и незнам оказва ли влияние на разхода. Дали не се обагатява така горивото и да "смуче" повече.

          Коментар


            #6
            Колеги дайте съвет.

            Коментар


              #7
              iko79 написа:
              Колеги дайте съвет.
              Колега кажи къде е тая "врътка", отгоре, отдолу...Най-добре е да сложиш снимка ако можеш. Но ако "врътката" е отдолу на изпарителя - 99% е за източване на мизерията. Ако не е - значи е за оборотите на празен ход.
              VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
              VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
              VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
              VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
              Нека Силата на бъде с Нас...

              Коментар


                #8
                Колеги дайте съвет.

                Коментар


                  #9
                  Не е за мизерията а за оборотите на празен ход. Мисълта ми е ако е отвита 5-6 оборота ще се вдигне ли разхода на газ и нормално ли е да се отвие 1-1,5 оборота.

                  Коментар


                    #10
                    Колеги, възможно ли е да няма пробка за източване на мизериите на изпарителя?

                    Коментар

                    Working...
                    X