Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Осоговска планина - хижа Осогово

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Осоговска планина - хижа Осогово

    Колеги,бях на рожден ден на един колега от туристическия форум. Мястото е страхотно. Копвам от сайта, за да не пиша всичко наново...:Традицията датира от години. Всяка божия година, около тази дата, Ачо събира туристическото съсловие в някоя хижа и празнува рожденният си ден. Тази година рожденниците бяха двама - Ачо и Нина.Първо искам да ви кажа, че хижата е чудесна за семеен излет с малко дете. В смисъл, че до самата хижа се стига с кола, стаите са ремонтирани, имат си баня и тоалетна, ресторанта е супер, кухнята на много високо ниво, цените са добри.......въобще идеални условия за семейство с деца и много багаж  :DВ петък следобед пристигнах в хижата. Зимните гуми ме спасиха от залитания и буксувания и в невероятната обстановка на механата, в компанията на Ачо, тавариш Стоян и семейство, пиех чай с ром и бях благодарен, че най-сетне ми се отдаде възможност да си почина малко. Хапнахме порядъчно и след тежкия ден и почти 600 изминати километра, се трупясах в стаята. Не намерих сили дори да се изкъпя. Ето няколко снимки от пристигането и след пристигането:В събота, естествено порядъчно рано, Явор се излюпи. Станах, погледнах навън и ОООООО.......ужас:........някъде към обед, народа започна да пристига. Мисля че нямаше нито една кола, която успя да се качи "на собствен ход" до хижата. Голямо тикане падна. Започнахме да се събираме. За мен лично, този ден беше един от най-вълнуващите в последните месеци, защото заприиждаха хора, които не бях виждал много отдавна, сред тях и много добри приятели, както разбира се и хора, които познавах задочно само от снимките, пътеписите и фотописите.......беше супер яко:Постепенно хижата започваше да се пълни. Емоции, приказки... ром, коняк, бири, картофки, свинско.....:...а вън валеше ли валеше. Започна да трупа здраво и в интерес на истината започнах да се притеснявам за прибирането на другия ден. Хижаря ни успокои, че при всички положения, каквото и да е, като дойде време да си тръгваме, пътя ще е изчистен - както и всъщност стана.Имаше много деца. Как се кефеха малчуганите на снега...:Народа прииждаше почти до вечерта. Бяхме окупирали всички маси и такава сладка раздумка си направихме, че чак не ни се ставаше. Няма телефони, няма телевизия, няма нерви.......само чайчета, поднесени ето така:Някъде в късния следобед, масите започнаха да се събират. Очичките започнаха да светват, настроението свръх приповдигнато:Дойде време за тортата. По скоро тортите. Рожденниците се строиха пред свещичките и сред бурни подкани и ръкопляскания, свещите бяха "издухани"Вечерта премина в класически стил - питиетата, масите, народ, приказки, шегички, хапване, пийване и т.н.:...и се стигна до кулминацията на вечерта. Ееееехххх....какъв кеф. Разбира се, започна се с хората:И последва най-якия момент. Хеви метъл парти. ..любима музика с перфектен звук и супер яко дивеене. Сред тази луда чалга в ежедневието ни, успях да се заредя с подобаващо количество хард....... Мисля че сега следват най-култовите снимки от цялото събитие:...а иначе навън времето се беше успокоило. Усещах че ни чакаше страхотно утро. Поради вероятно напредналата ми възраст, не издържах много много на данданията и излизах отвън:...а вътре данданията продължаваше:Тежка нощ. В 04.15 вече гледах странно, изкачвайки се нагоре по стълбите към стаята. Чувствах се страхотно. Прекрасна вечер сред прекрасни приятели и прекрасна музика. Беше невероятно.Не помня даже как точно съм се завлачил към стаята. Помня само възглавницата, която гушнах като млада девица.......и заспах.Както вече по-горе споменах, утрото ни изненада със страхотни гледки при бистро време и невероятни облаци. Безумна красота. И този път си глътнах дъвката, поглеждайки навън, но този път от възторг. Споделям:...някъде към обед, започнахме да се ориентираме към прибиране. Някой тръгнаха рано, за да обиколят наоколо, а други като мен се приготвяха за дълъг и изморителен път. Последва групова снимка:...и постепенно се отправихме към автомобилите си.Бях сред страхотни приятели в страхотно настроение и на страхотно място, което определено ще посетя отново, но този път с момичетата...

    #2
    Да уточня, че хижата се намира на около 20-тина километра от Кюстендил. Перфектна е за съботно-неделна дестинация. Освен това за любителите на ските, мястото предлага писта с влек нагоре.Ето я и пистата:

    Коментар


      #3
      Еййййй - страхотно, страхотно. Нещо такова тайничко исках да се получи и на зимната ни сбирка. Здраво рок и да ни затрупа колите и да останем да си допием.

      Коментар


        #4
        Страхотни кадри и страхотни спомени остават след подобни събирания с приятели в планината. ПП. Не издържах да споделя и аз една снимка от Семково(Рила).Обективът е насочен към Банско в новогодишната нощ.
        FIAT FORUM BULGARIA
        Ракията е над политиката

        Видео от Италфест 2011

        Коментар


          #5
          Красьо, размаза ме с тази снимка. Супер е. Ееееее....

          Коментар


            #6
            Явор Митев написа:
            Красьо, размаза ме с тази снимка. Супер е. Ееееее....
            Последно включване в темата...
            FIAT FORUM BULGARIA
            Ракията е над политиката

            Видео от Италфест 2011

            Коментар


              #7
              Завиждам!!!

              Коментар


                #8
                Някой май ще яде шамари при следващото ни виждане...
                VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                Нека Силата на бъде с Нас...

                Коментар


                  #9
                  kiro_of_the_day написа:
                  Някой май ще яде шамари при следващото ни виждане...
                  Кире, ставаме двама Проглуши ушите на целия форум, че ще ми идва на гости, пък не дойде Цял ден го чаках...Набрал съм му за едно кило ракия.

                  Коментар


                    #10
                    kiro_of_the_day написа:
                    Някой май ще яде шамари при следващото ни виждане...
                    аааааа.....ша ма извиняваш. Цял ден разбих телефоните да те търся. Никой не вдига. Даже се оказа, че хижаря те познава, ама.....айде кат се видим ще ти разказвам.А Дидо е прав.......ма Дидо, то назад не остава бре!!!

                    Коментар


                      #11
                      Явор Митев написа:
                      аааааа.....ша ма извиняваш. Цял ден разбих телефоните да те търся. Никой не вдига.
                      Странно... Не ми е звънял телефона... Но горе се губи обхвата както си иска.
                      VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                      VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                      VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                      VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                      Нека Силата на бъде с Нас...

                      Коментар


                        #12
                        На 3 минути пеш от хижата има и друга писта, на която вече може да се карат ски и нощем, а и други шукарийки. http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=487328
                        VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                        VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                        VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                        VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                        Нека Силата на бъде с Нас...

                        Коментар

                        Working...
                        X