Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

лампата за дюзите

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    лампата за дюзите

    Днес ми върнаха колата с монтирана газова!Все още нямам никакви впе4етления освен оборотите които се държат екстра /засега де/ и това че ми свети лампата за дюзите!Момчето е сложило две релета-едното за ламбда сондата а другото да прекъсва подаването на бензина!Каза ми че може също така да сложи и реле което да прекъсне светенето на въпросната лампа!Има ли нещо друго което да съм пропуснал да поискам да направи?И след като е сложил тези две релета дали ще трупа грешки на компютъра?

    #2
    Re: лампата за дюзите

    rymbym написа:
    Днес ми върнаха колата с монтирана газова!Все още нямам никакви впе4етления освен оборотите които се държат екстра /засега де/ и това че ми свети лампата за дюзите!Момчето е сложило две релета-едното за ламбда сондата а другото да прекъсва подаването на бензина!Каза ми че може също така да сложи и реле което да прекъсне светенето на въпросната лампа!Има ли нещо друго което да съм пропуснал да поискам да направи?И след като е сложил тези две релета дали ще трупа грешки на компютъра?
    трябва ти емулатор, да лъже ECU-то че работи на бензин
    2015 Renault Megane Expression GT
    2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
    Всичко за FIAT Bravo 2007

    Коментар


      #3
      Колега ,ако си с газов инжекцион би трчбвало да не свети и няма да има нужда от емулатор.АКо не си,то задължително емулатор и си сложи т.нар."кихалки" ,за да се опиташ да предпазиш електрониката (МАП или каквито сензори има по въздухопровода),че след някой друг гърмеж става оле мале,защо не варви и почваш да си скубеш косите колко пари ти искат за ремонт.Сложи си и жетспарк.Колегата Габровски беше доволен,а и някой във форума предлагаше такъв на по-ниска цена,но това е ,ако НЕ си с газовинжекцион и подписа ти е верен!
      Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
      Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

      Коментар


        #4
        кихалката не е задължителна ако е без дебитомер

        Коментар


          #5
          Не съм запознат ,но 1,6 16В май има дебитомер?
          Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
          Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

          Коментар


            #6
            dudulia написа:
            Не съм запознат ,но 1,6 16В май има дебитомер?
            няма
            2015 Renault Megane Expression GT
            2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
            Всичко за FIAT Bravo 2007

            Коментар


              #7
              колега,сложи си ланда газ контрол по скъпо е но ядовете са по малко и задължително клапан-кихалка.а лампата свети защото са ти сложили едно реле което прекъсва дюзите.
              HONDA I-VTEC

              Коментар


                #8
                Todor_Gagovski написа:
                колега,сложи си ланда газ контрол по скъпо е но ядовете са по малко и задължително клапан-кихалка.а лампата свети защото са ти сложили едно реле което прекъсва дюзите.
                ланда газ контрол равно ли е на емулатор на ландата, защото имам такова /емулатор/,кихалка имам имам и реле което прекъсва дюзите да!Това означава че момчето си е свършило работата добре,предполагам?

                Коментар


                  #9
                  Ламбда контрол е различно от емулатор на ламбда сондата. Ако не те дразни лампата на таблото и нямаш проблеми с колата - свиркай си и си карай...
                  Антверп, Аалст, Люцерн, Слован, Олимпия, Беверен, Публикум, Тампере, БАТЕ (Борисов), ЖИЛИНА и Дебрецен ... следва продължение...

                  Коментар


                    #10
                    Todor_Gagovski написа:
                    колега,сложи си ланда газ контрол по скъпо е но ядовете са по малко .....
                    Колега би ли ме светнал какво е това чудо. Моя двигател е обикновена моно инжекция и имам симулатор на ламбда сондата. Това "чудо" по-добра работа ли ще върши от симулатора?
                    FIAT Tipo Completo S 1.4 i.e. 160EP55A 836A4.000
                    ECU BOSCH 261 203 511; газова BRC

                    Коментар


                      #11
                      мисля че за моноинжекцион нее толкова важно.защото при мен е заедно със отделно еку и това всичкото е свързано с еку то на колата.на самата ланда контрол има 3 светодиода които роказват качеството на сместа-дали е богата или бедна също така и изпарителя е по различен иначе газовата е O.M.V.L.
                      HONDA I-VTEC

                      Коментар


                        #12
                        Здравеи колега

                        отиди да ти изтрият грешките.Таи като дори и да няна грешка в момента компа си ги пази.Моито газово в с ланда контрол но сам го разгадал.Когато е на бенз ландата клати кам компа.Като превключи на гас ландата се отцепва от компа и се вкарва в компа на газовото и така компа на колата остава без ланда.Италянеца обаче незнам защо след като превключа на гас е забил кабела на компа кам маса без емулатор и си варви колата без да отчита грешки.Дайе е решил и на дюзите да не слага ни6то, а просто да ги прекъсне.Немам проблем макар газаджии да искат да ми слагат емулатор на дюзите.И незнам защо италянеца е забил кабела на компа на маса след като газовия комп си има емулатор вграден.Незнам посаветваи се с маистор.Това мога да ти кажа.Агрешката може и да е от друго. :D
                        FIAT BRADVA 1,6 с няколко вентила

                        Коментар


                          #13
                          Като превключи на гас ландата се отцепва от компа и се вкарва в компа на газовото и така компа на колата остава без ланда. колега нали комра на газовата и на колата са вързани и обменят информация.ти къде искаш да е свързана ланда сондата :D
                          HONDA I-VTEC

                          Коментар


                            #14
                            brat_John написа:
                            Todor_Gagovski написа:
                            колега,сложи си ланда газ контрол по скъпо е но ядовете са по малко .....
                            Колега би ли ме светнал какво е това чудо. Моя двигател е обикновена моно инжекция и имам симулатор на ламбда сондата. Това "чудо" по-добра работа ли ще върши от симулатора?
                            Това "чудо" представлява микроконтролер който следи сигнала от ламбдата и в зависимост от показанияти управлява качеството на сместа чрез едно стъпково моторче, монтирано на мястото на "тройника". Допълнително подава и емулация на инжекциона, за да не трупа грешки.Ефекта е по добро ускоряване, по добро вървене и по-малък разход. Знам че струва около 250 лв. допълнително.При мен контролера го има, но някой е разкарал моторчето и е поставил електромагнитен вентил, който прекъсва газта на негово място. Идея нямам каква е била причината за това.
                            Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
                            Fiat Linea 1.3 Multijet'08
                            Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
                            http://forum.fiat-bg.org

                            Коментар


                              #15
                              zgabrovski написа:
                              brat_John написа:
                              Todor_Gagovski написа:
                              колега,сложи си ланда газ контрол по скъпо е но ядовете са по малко .....
                              Колега би ли ме светнал какво е това чудо. Моя двигател е обикновена моно инжекция и имам симулатор на ламбда сондата. Това "чудо" по-добра работа ли ще върши от симулатора?
                              Това "чудо" представлява микроконтролер който следи сигнала от ламбдата и в зависимост от показанияти управлява качеството на сместа чрез едно стъпково моторче, монтирано на мястото на "тройника". Допълнително подава и емулация на инжекциона, за да не трупа грешки.Ефекта е по добро ускоряване, по добро вървене и по-малък разход. Знам че струва около 250 лв. допълнително.При мен контролера го има, но някой е разкарал моторчето и е поставил електромагнитен вентил, който прекъсва газта на негово място. Идея нямам каква е била причината за това.
                              Ясно от цялата работа излиза, че това е все едно "газово ECU". Предполагам, че работи доста по-прецизно тъй като явно е разработено за режим на горене на газ. За моя случай май не си струва инвестицията
                              FIAT Tipo Completo S 1.4 i.e. 160EP55A 836A4.000
                              ECU BOSCH 261 203 511; газова BRC

                              Коментар

                              Working...
                              X