Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

нов раздел - "Пътища и дестинации"

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    нов раздел - "Пътища и дестинации"

    предлагам всеки който пътува по-дълги разстояния да ги описва и по този начин да можем да си помогнем с това да можем да си разчетем времето и средствата ако решим да пътуваме по даден маршрут...аз мога да предложа описание на маршрутите до Београд, Будапеща, Братислава и Бърно. - с всички такси, искани по пътя, митниците, киломтери, времето за пристигане при средна скорост за тези маршрути и ако се съгласите на такъв раздел мога веднага да ги публикувам... та... какво ще кажете?
    FIAT Brava 1.4 SX CLIMA [09/1998]

    #2
    Re: нов раздел - "Пътища и дестинации"

    Mitko написа:
    Mazgarev написа:
    предлагам всеки който пътува по-дълги разстояния да ги описва и по този начин да можем да си помогнем с това да можем да си разчетем времето и средствата ако решим да пътуваме по даден маршрут...аз мога да предложа описание на маршрутите до Београд, Будапеща, Братислава и Бърно. - с всички такси, искани по пътя, митниците, киломтери, времето за пристигане при средна скорост за тези маршрути и ако се съгласите на такъв раздел мога веднага да ги публикувам... та... какво ще кажете?
    Може просто да се преименува раздела "Пътна обстановка"
    ами то не е точно свързано с пътната обстановка...в смисъл - този раздел би могъл да помогне на някой който е решил да отиде някъде и се чуди от къде се минава и колко време му отнема..."пътна обстановка" може да се преименува, но тогава няма да е за например - дупките по улиците, натоварването по някои шосета и т.н.след малко ще пост-на и един пример да видите какво имам предвид...
    FIAT Brava 1.4 SX CLIMA [09/1998]

    Коментар


      #3
      Не мисля, че имаме нужда от нов раздел, но приветствам идеята. Подобни описания са изключително ценни за "новобранци".
      Антверп, Аалст, Люцерн, Слован, Олимпия, Беверен, Публикум, Тампере, БАТЕ (Борисов), ЖИЛИНА и Дебрецен ... следва продължение...

      Коментар


        #4
        Мисля, че не е нужен нов раздел. В съществуващият "Пътна обстановка" може да се пускат отделни теми.Аз вече направих това за Кюстендил - Златоград.
        VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
        VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
        VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
        VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
        Нека Силата на бъде с Нас...

        Коментар


          #5
          ето за пример темата ако се казва "България - Чехия (София - Бърно)":06.30 - тръгване от София07.30 - митница Калотина (58 км)07.45 - тръгване от "Калотина" и преминаване през митница "Грапина"09.30 - минаване през Ниш (162 км) / Много лош път - много дупки и камъни, заобиколен /09.40 - стъпване на магистралата към Београд12.00 - вземане такса - магистрала за Београд - 15 Евро (401 км) / 110 км/ч средно до тук /12.55 - спиране за почивка (445 км) - за 30 мин.13.30 - плащане такса - магистрала - 6 Евро (450 км)14.10 - плащане такса - магистрала - 6 Евро (515 км) /след Нови Сад/15.20 - граница с Унгария, митница Горгош и митница Roszal (615 км) / ! много строга митница ! / , купуване винетен стикер за 1 седмица - 6 Евро15.45 - стъпване на Унгарска земя17.15 - влизане в Будапеща (780 км)18.00 - изход от Будапеща и тръгване по път М1 за Виена (796 км)19.20 - минаване през Гьор (920 км)21.00 - минаване през Унгаро-Словашката граница (980 км), митница Rajka, митница Cunovo, купуване на винетен стикер за 4 дена - 5 Евро21.25 - минаване през Братислава (1020 км)22.25 - минаване през Словашко-Чехската граница, митница Breclav (1085 км) купуване на винетен стикер за 10 дена - 10 Евро22.55 - тръгване от границата и стъпване на Чехска земя23.25 - пристигане в Бърно (1145 км)общо време: 17ч - нормално каране-----------зареждане с бензин: в България - 61л. за 103лв(61+5=66л. в резервоара)зареждане - 20л. за 30 Евро (скъп бензин в Унгария)зареждане - 15л. за 20 Евров резултат: след пристигането в автомобила имаше 25л. бензин-----------колата: натоварена с багаж и 2-ма човека, Мерцедес Е200забележки: В Унгария има много хубави пътища, но не се разрешава каране с над 130км/ч и има много строг контрол-------------------------------------------------------------------------Ето от този разчет могат да се направят същите теми до Будапеща, до Београд и до Братиславамисля че няма да е в излищък... но друг е въпроса дали всеки от нас който пътува на някъде щи си вземе тефтера и ще записва В крайна сметка може и не толкова подробно, ами просто да има време, разход, какви са пътищата, къде е лош къде добър...Не знам... вие решете... но според мен ще има полза от такъв раздел.
          FIAT Brava 1.4 SX CLIMA [09/1998]

          Коментар


            #6
            Може би е добра идея да се описват и маршрути в България Както се казва - опознай родината за да я обикнеш!
            Punto 1.1 SX 95г

            Коментар

            Working...
            X