Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ръчна спирачка на Фиат Пунто

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Ръчна спирачка на Фиат Пунто

    Разбрах вече ка да регулирам ръчната спирачка на моето Пунто но не знам как да махна пластмасовия правоъгълник около нея за да я регулирам

    #2
    Re: Ръчна спирачка на Фиат Пунто

    Stauffenberg написа:
    Разбрах вече ка да регулирам ръчната спирачка на моето Пунто но не знам как да махна пластмасовия правоъгълник около нея за да я регулирам
    Виж тук
    Прикачени файлове
    Ex. Grande Punto Driver

    Коментар


      #3
      Смених си задния мост и сега вилата на барабаните не стават та требва си зема такива за дискове как се сменят щото си немам и идея,от вътре в купето ли се откачат или отвънка???
      _______________________________________
      0885261834

      Коментар


        #4
        Преди да си разпипаш реглажа на жилата на ръчната си провери саморегулиращите механизми на задните накладки ако са блокирали ги раздвижи и ако има голяма хлабина в накладките и барабана ги натегни ръчно ако всичко е наред с задните спирачки и саморегулиращите механизми - жилата на ръчната няма как да се удалжат от самосебе си. Погрешно е хлабината на задните накладки да се регулира с натягане на ръчната - като цяло се влошава работата на спирачките

        Коментар


          #5
          stenli написа:
          Преди да си разпипаш реглажа на жилата на ръчната си провери саморегулиращите механизми на задните накладки ако са блокирали ги раздвижи и ако има голяма хлабина в накладките и барабана ги натегни ръчно ако всичко е наред с задните спирачки и саморегулиращите механизми - жилата на ръчната няма как да се удалжат от самосебе си. Погрешно е хлабината на задните накладки да се регулира с натягане на ръчната - като цяло се влошава работата на спирачките
          Разбира се,точно това е процедурата...регулира се от там само в случай,че всичко друго е ОК,въжетата обаче се разтягат не само от дълга употреба,а и от осуркване /закачане отдолу по разни препятствия/...а в БГ дал господ такива...изменя се дължината броня/жило,а от там и регулировката...Погледнете на колко коли въжетата с броните висят неестествено отдолу...
          Ex. Grande Punto Driver

          Коментар


            #6
            vesko.t написа:
            Погледнете на колко коли въжетата с броните висят неестествено отдолу...
            Aз винаги съм се чудил това някъв фабричен проблем ли е при пунто? Почти на всички им висят жилата отдясната страна, доста оглеждах къде е било хванато но неоткрих
            PUNTO 1.1 94г.

            Коментар


              #7
              Май си е проблем на всички Пунто особено дясното жило виси със страшна сила Явно с годините като се пречупва оплетката и за това увисва. Аз реших проблема с няколко "свински опашки".

              Коментар


                #8
                А къде го прихвана със свинските опашки? За тръбичките ли или намери някакво друго удобно място?
                PUNTO 1.1 94г.

                Коментар

                Working...
                X